Skocz do zawartości

potrzebuję pomocy przy Klimie


antikos

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam mechanika, padło łożysko przy kole sprężarki klimatyzacji, nie subaru a hundai santa-fe, diesel 2.2 (jeśli to istotne) znalazłem jednego zrobi mi to za ponad 800 zł, i teraz czy ma ktoś kogoś pod Warszawą lub w samej Warszawie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Antek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 PLN... trochę się ktoś ceni :? No, ale może obce mi są stołeczne realia.

W zeszłym tygodniu za regeneracje sprężarki (nowe łożysko i zbierak, przeszlifowanie koła, świeży olej) zapłaciłem 190 PLN. Do tego doszło jeszcze nabicie klimy, bo niestety w moim przypadku bez demontażu sprężarki się nie obeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu za regeneracje sprężarki (nowe łożysko i zbierak, przeszlifowanie koła, świeży olej) zapłaciłem 190 PLN. Do tego doszło jeszcze nabicie klimy, bo niestety w moim przypadku bez demontażu sprężarki się nie obeszło.

:shock:

fajna cena. w moim mieście samo nabicie klimy kosztuje od 150 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam mechanika, padło łożysko przy kole sprężarki klimatyzacji, nie subaru a hundai santa-fe, diesel 2.2 (jeśli to istotne) znalazłem jednego zrobi mi to za ponad 800 zł, i teraz czy ma ktoś kogoś pod Warszawą lub w samej Warszawie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Antek

Przerabialem temat w swoim bugu, nie wiem jak to sie ma do Twojego przypadku ale chyba w japonczykach czesto lozysko kola pasowego jest zagniecione teoretycznie do wymiany z całym kołem pasowym.

Polak jednak potrafi;) i da sie to na prasie wycisnąć i wymienić samo lozysko za paredziesiat zeta.

O ile oczywiscie rozmawiamy o tym samym lozysku (kola pasowego a nie samej sprezarki)

 

Kto Ci to w Wawie zrobi nie mam pojęcia, ja sam dlubalem.

 

800zeta tak czy inaczej wydaje sie grubo, za takie pieniądze pewnie da sie cała używana sprezarke kupić, układ napełnić i jeszcze jak dobrze pójdzie upic sie za to co zostanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam mechanika, padło łożysko przy kole sprężarki klimatyzacji, nie subaru a hundai santa-fe, diesel 2.2 (jeśli to istotne) znalazłem jednego zrobi mi to za ponad 800 zł, i teraz czy ma ktoś kogoś pod Warszawą lub w samej Warszawie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Antek

Przerabialem temat w swoim bugu, nie wiem jak to sie ma do Twojego przypadku ale chyba w japonczykach czesto lozysko kola pasowego jest zagniecione teoretycznie do wymiany z całym kołem pasowym.

Polak jednak potrafi;) i da sie to na prasie wycisnąć i wymienić samo lozysko za paredziesiat zeta.

O ile oczywiscie rozmawiamy o tym samym lozysku (kola pasowego a nie samej sprezarki)

 

Kto Ci to w Wawie zrobi nie mam pojęcia, ja sam dlubalem.

 

800zeta tak czy inaczej wydaje sie grubo, za takie pieniądze pewnie da sie cała używana sprezarke kupić, układ napełnić i jeszcze jak dobrze pójdzie upic sie za to co zostanie:)

 

 

potwierdzam te słowa , łożysko kosztuje 35 zł potrzebna do tego jest jeszcze praska hydrauliczna z odpowiednimi tulejami.

natomiast kompletny napęd do Santa Fe to koszt około 400-500 zł zatem chyba do tej ceny doliczana jest opłata stolicowa 300 zł :mrgreen: tak jak nad morzem bałtyckim opłata za świeże powietrze hihihi

 

jak byś chciał namiary na dobry warsztat w okolicach wawy gdzie mają normalne ceny to daj znać to podam na PW

 

edit:

odnalazłem posta gdzie opisuje jak samemu wymienić łożysko viewtopic.php?f=23&t=142589&view=unread#unread i tu nie ma znaczenia aż tak wielkiego czy to hyundai czy to subaru czy to nawet fiat

 

edit:

tylko w santa fe zamiast specjalny ściągacz do tarczy dociskowej należy użyć śruby M8 w miejsce wykręconej śruby M6 (tak wiem ze brzmi to dziwnie ale tak trzeba zrobić ponieważ tarcza ma gwint M8 i wkręcając tą śrubę M8 pełni role ściągacza opierając się o wał kompresora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...