Skocz do zawartości

Trunki jedynie słuszne i inne


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie czy drogie jakie to ma znaczenie? a jednak kupiło się w Polsce co za sprzeczność !!!!albo próba pochawalenia się "światowy gość ze mnie" no tak gato negro mi utkwiło w głowie więc "fajans" wypowiem w sklepie (oszcędzając),

Wina , wina, wina hmmmm sikacze z Francji sprzedają się nadal (!!!) dlaczego? ponieważ Francja kojarzy się do tej pory z hasłem "wino" tak samo jak żywiec z piwem i niektórzy nie rozmyślając długo "o jakości" a modzie danej marki poprostu "zamawiają" to tak jak brandy a Cognac ludzie mówią "koniaczek" i nagle pada hasło Napoleon :evil: albo wino musujace to "poprostu" szmpan :evil: !!!! Ogromny awans win chilijskich dotyczy zarówno produkowanych ilości jak i ich jakości!!!!!!! wina średniej i dobrej klasy za stosunek jakości do ceny zdobywają konsumentów !!!! Korek ? nie "gumowy"a silikonowy są bardzo szczelne, nie dopuszczają do utleniania czyli: spowolniają starzenie,ewolucję wina.A z Chile polecam też :Santa Carolina Cabernet Sauvignon

:Ventisquero Reserva Cabernet Sauvignon i Casa Lapostolle Cabernet Sauvignon ceny? liczy się smak !!!!!! i to co kto lubi a nie określa ceną :cool:

To po prostu jest dla mnie słabe wino i tyle, bez podtekstów Nie widzę sprzeczności w kupieniu czegoś w Polsce co gdzieś w świecie się już próbowało - ot czysta ciekawość. Nie oceniałem tego wina po cenie- zapewniam Cię i nie ona była podstawą oceny Zdarza mi się pijać wina tańsze, ten produkt też w Chile nie jest najtańszym na półce a wiele tańszych jest lepszych (jak i gorszych) - normalna rzecz. Tobie pasuje- każdy ma prawo do oceny produktu a nie człowieka na podstawie takiej oceny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 720
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Metaxa 7* :)

 

Akurat ilosc gwiazdek w tym wypadku sie nie sprawdza, ogolnie najlepsza metaxa popularna (bo sa jakies kawiorowe wersje) to 5*. 7* uwazana jest za przesadzona troche, znaczy sie przerfumowana :mrgreen: Kolejnosc 3*, 7*, 5*. Przynajmniej tak grecy uwazaja, a to ich trunek w koncu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Metaxa 7* :)

 

Akurat ilosc gwiazdek w tym wypadku sie nie sprawdza, ogolnie najlepsza metaxa popularna (bo sa jakies kawiorowe wersje) to 5*. 7* uwazana jest za przesadzona troche, znaczy sie przerfumowana :mrgreen: Kolejnosc 3*, 7*, 5*. Przynajmniej tak grecy uwazaja, a to ich trunek w koncu :mrgreen:

 

 

Metaxa to brandy (podwujny destylat wina) oczywiście powstałego z winogron Greckich .... na koniec do takiego destylatu Grecy dodają wywar z ziół i płatki róż

Wkońcu Metaxa "leżakuje" i tak:

3*- to znaczy że leżakowała 3 lata w dębowej beczce

5* - tzn leżakowała 5lat

7*- tzn że leżakowała 7 lat

Po 15 latach jest to Metaxa Grand Fine

Po 20 latach-Private Reserve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metaxa 7* :)

 

Akurat ilosc gwiazdek w tym wypadku sie nie sprawdza, ogolnie najlepsza metaxa popularna (bo sa jakies kawiorowe wersje) to 5*. 7* uwazana jest za przesadzona troche, znaczy sie przerfumowana :mrgreen: Kolejnosc 3*, 7*, 5*. Przynajmniej tak grecy uwazaja, a to ich trunek w koncu :mrgreen:

 

 

Metaxa to brandy (podwujny destylat wina) oczywiście powstałego z winogron Greckich .... na koniec do takiego destylatu Grecy dodają wywar z ziół i płatki róż

Wkońcu Metaxa "leżakuje" i tak:

3*- to znaczy że leżakowała 3 lata w dębowej beczce

5* - tzn leżakowała 5lat

7*- tzn że leżakowała 7 lat

Po 15 latach jest to Metaxa Grand Fine

Po 20 latach-Private Reserve

 

Wlasnie nie pamietalem jak te kawiorowe sie nazywaly 15 i 20 latek :) A wracjac do 5* i 7* to widac ze nie zawsze latka sluza lub daja za duzo wywarku z ziolek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Skoro prawdziwa Śliwowica jest Łącka...

 

A ile km jest z Łomnicy do Łącka?

 

Tyle samo co z Warszawy? A może z W-wy bliżej? :twisted:

 

 

blue_eustoma, następnym razem skorzystam z zaproszenia jak będę w górach.

 

Zapraszam zapraszam :wink: mam kolezankę z Wa-wy która mierzyła się na picie śliwowicy na moich urodzinach z kolegą z "gór" że wypije bez popicia on na to ok ona wypiła te 70 % bez grymasu na twarzy on ? no cóż ściana do malowania :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Najnowszy hit prosto ze Słowacji: Tatransky Caj - jedyne 52% oraz Zbojnicky Caj - 72% mniam :razz: :mrgreen: najlepiej pić bez dodatków, ale w drinkach też dają radę :wink:

 

Najlepsze co można ze Słowacji przywieźć to ABSYNT!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blue_eustoma
Najnowszy hit prosto ze Słowacji: Tatransky Caj - jedyne 52% oraz Zbojnicky Caj - 72% mniam :razz: :mrgreen: najlepiej pić bez dodatków, ale w drinkach też dają radę :wink:

 

Stary hit ale ze Słowacji ABSYNT polecam ... odważnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...