Skocz do zawartości

Opony na zimę a felgi dylemat


doctor_j

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za kupno zimówek. Zastanawiam się czy wrzucić je na 17, na których jeżdżę (myślę, że zimówki kupię deńko węższe 205 i profil 50). Do tej pory na zimę w starym wozidełkk miałem stalówki więc nigdy na aluminiowych felgach w zimie nie pomykałem. Pytanie czy felgi aluminiowe strasznie się niszczą? Czy da się je jakoś zabezpieczyć przed zimą?

Przy okazji jakby ktoś miał na zbyciu opony zimowe 205/50/17 w dobrym stanie chętnie kupie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy felgi aluminiowe strasznie się niszczą?

Zarówno felgi stalowe jak i aluminiowe niszczą się latem a zimą jeszcze bardziej. Stal jest bardziej podatna na korozję niż aluminium i na felgach stalowych korozję lepiej widać bo jest ruda a na aluminiowych korozji tak nie widać bo jest ona biała.

Najważniejsze to by felgi jedne czy drugie miały dobry lakier.

Dla mnie lepsze są felgi aluminiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za kupno zimówek. Zastanawiam się czy wrzucić je na 17, na których jeżdżę (myślę, że zimówki kupię deńko węższe 205 i profil 50). Do tej pory na zimę w starym wozidełkk miałem stalówki więc nigdy na aluminiowych felgach w zimie nie pomykałem. Pytanie czy felgi aluminiowe strasznie się niszczą? Czy da się je jakoś zabezpieczyć przed zimą?

Przy okazji jakby ktoś miał na zbyciu opony zimowe 205/50/17 w dobrym stanie chętnie kupie:)

 

kiedyś owszem, jak alufelgi były rarytasem, wiele tańszych produktów było słabych jakościowo i w związku z tym podatnych na niszczenie zimą, obecnie z porządnymi felgami nic specjalnego w zimie się nie powinno dziać... ja akurat mam teraz stalowe felgi na zimówki, ale właściwie pożytku w tym nie widzę, w poprzednim aucie miałem jedne felgi cały czas i też było ok. jedyny pożytek z dwóch kompletów różnych felg to ew. możliwość stosowania innego rozmiaru opony na zimę, to akurat może mieć sens jak nie chcesz mieć zimówek 17' ale np. 16'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...