Skocz do zawartości

Który samochód byś wybrał/a?


marcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

 

O taką ocenę mi chodziło!!! Dzięki :)

Jeszcze trzy pytania.

Czy zauważalny jest poślizg(silnika nie kół) przy ruszaniu jak w tradycyjnym automacie?

Czy w trybie automatycznym zmiany odbywają się płynnie(bez szarpnięć) a po gwałtownym wciśnięciu gazu redukcje natychmiastowe?

Czy przy manualnej zmianie w DSG są manetki przy kierownicy czy tylko odbywa się to poprzez pchanie/cofanie drążka?

 

Nie ma sprawy. Odpowiem najlepiej, jak umiem umiem, choć to było 3 m-ce temu.

 

1. Tak

2. Dokładnie tak.

3. Manetek nie ma. Wygląda to jak tiptronic.

 

To jak wkońcu jest z tym poślizgiem przy ruszaniu? Michal napisał że nie ma, Ty piszesz że jest :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, ale nie dam sobie ręki uciąć. Nie miałem wiele do czynienia z automatami, więc punkt odniesienia mam mizerny. Michał może mieć rację.

 

Wyjaśnijcie mi może bardziej obrazowo, co macie na myśli przez poślizg silnika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić niestety :oops: Ale wszystko wskazuje na to, że tata będzie ujeżdzać VW...

Wczoraj byliśmy na jazdach Passatem 2.0FSI Sportline (ma obniżone zawieszenie o 15 mm)

Może krótko, bo jednak nie ma się nad czym rozpływać.

 

Plusy:

- wewnątrz cicho i komfortowo, duża przestrzeń

- zawieszenie dosyć twarde i sprężyste (ale Highline będzie miał wyższe o 15mm)

- silnik jak na 150 KM i tak cięzki samochód całkiem dobrze sobie radzi, elastyczny, przyspiesza równo w całym zakresie obrotów, oczywiście bez fajerwerków, krótki skok pedału gazu (nie wiem czy to wada czy zaleta - taka ciekawostka)

- skrzynia biegów bardzo przyjemnie pracuje, biegi trafiają tam gdzie trzeba

- pozycja za kierownicą wygodna

 

Wady:

- jeśli chodzi o prowadzenie to zdecydowanie gorzej niż w BMW (nie ma tej pewności prowadzenia)

- długi (zawracanie na dwukierunkowej wąskiej ulicy to wyzwanie)

- zbyt lekko pracujący układ kierowniczy

- nie najlepsza trakcja przy przyspieszaniu (nie wiem dlaczego ale Alfa odjeżdza, a ten mieli kołami :roll: )

- ESP można wyłączyć, ale powyżej jakiejś szybkości( nie pamiętam, chyba 80 km/h) uzbraja się z powrotem (podobno w serwisie można wyłączyć na dobre)

- hamulec "typowo postojowy" elektrohydrauliczny (i wada i zaleta)

 

 

To tak w skrócie, auto poprawne i tyle.

Wstępnie zdecydowaliśmy się na 2.0 TFSI(200KM) Highline + trochę wyposażenia. Ostateczna decyzja i wpłata zaliczki jutro :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na TV4 widziałem jakiś program typu "dzień z pracy policjanta" i było o patrolu z videoradarem na A2 (ale nie autobanie) do Świecka i dorwali po "pościgu" M3 E46. Wlepili mu 500 zł za 184 km/h + 200 za nieużywanie kierunkowskazów :) no ale nie o tym chce mówić. Jechali nowym Mondeo 3.0V6, ale nie ST bynajmniej i byli tak z siebie dumni, że dorwali M3 że hej ! Wniosek: wcale nie jest ta beemka taka szybka jak ją malują :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na TV4 widziałem jakiś program typu "dzień z pracy policjanta" i było o patrolu z videoradarem na A2 (ale nie autobanie) do Świecka i dorwali po "pościgu" M3 E46. Wlepili mu 500 zł za 184 km/h + 200 za nieużywanie kierunkowskazów :) no ale nie o tym chce mówić. Jechali nowym Mondeo 3.0V6, ale nie ST bynajmniej i byli tak z siebie dumni, że dorwali M3 że hej ! Wniosek: wcale nie jest ta beemka taka szybka jak ją malują :mrgreen:

 

No widzisz OGS :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić niestety :oops: Ale wszystko wskazuje na to, że tata będzie ujeżdzać VW...

Wczoraj byliśmy na jazdach Passatem 2.0FSI Sportline (ma obniżone zawieszenie o 15 mm)

 

Czarna maszyna?

 

Osobiście mi się najbardziej podoba czarny "Deep" perłowy, ale na 99% stanie na brązowy "Mocca" perłowy (bardzo ciemny, taki czarny złamany brązem), do tego Pokrycia siedzeń: "latte macchiato" i Wykończenie elementami z polerowanego drewna "Makassar" .

 

Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek ładny - gdyby nie boazeria. Kolor lakieru nie w moim typie, ale na tak brzydkim pudle to i tak bez znaczenia... :roll:

 

Sorry, ja jestem z innego "targetu" - rozumiem, że są ludzie którym Pasek może się podobać... i ćwiczę się w sztuce tolerancji dla takich odmienności... no, ale pytałeś o zdanie, to mówię szczerze :wink:

 

A z dotychczasowych nadwozi Passata to jest zdecydowanie najgorsze stylistycznie - do poprzednich miałem stosunek ostrożnie neutralny, a do tego jestem jakoś zdecydowanie na NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echali nowym Mondeo 3.0V6, ale nie ST bynajmniej i byli tak z siebie dumni, że dorwali M3 że hej ! Wniosek: wcale nie jest ta beemka taka szybka jak ją malują :mrgreen:

 

No widzisz OGS :mrgreen:

 

Nie widze... Nawet Astra 1.4 by go dogonili... nawet gdyby mial tam V12 biturbo... oni maja koguta :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być?

 

NIE! :evil:

 

Przeciez to jakies jajko nie samochod... no przypatrz sie dobrze... nie widzisz jaki jest zgnieciony z przodu i z tylu? kabina jak autobus a maska jak w maluchu...

 

Zreszta sam popatrz:

 

t_3q_d.jpg

BMW-3--naslovna-in--naslovn.jpg

 

Any questions? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...