Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.03.2021 o 17:53, Ericsson napisał:

@piotrrz ciekawości mogę zapytać, bo zaciekawiłeś mnie tym sprzętem. Jaki jest sens noszenia manometru na ręce, z wyjątkiem jakichś ekstremów jak np. skoki z samolotu? Wyglądają świetnie, natomiast w przypadku noszenia zegarka sens jest zrozumiały, w przypadku manometru jeszcze tego nie pojąłem. 

jak już napisano wyżej - to nowa seria zegarków jednowskazówkowych Vratislavii inspirowana manometrami. Oba wyżej mają klasyczny układ godzinowy (podział między godzinami co 15min, każde 15 min dzielone na trzy - czyli co 5 min). Dokładność wskazania ok 2-3min - trochę wymaga przyzwyczajenia ale można. Graficzny smaczek - wyróżnione poranne godziny przed dotarciem do pracy na 8.00, koronka z otworem imbusowym oraz grawerunek inspirowany tabliczką znamionową.

Meistersinger faktycznie jest producentem znanym z jednowskazówkowców, ale nie są jedyni - jest jeszcze Łucz, Botta z tych co mi do głowy przychodzą. Natomiast chyba w tej estetyce chyba nie mają niczego w swojej ofercie.

DSC_2747as.thumb.jpg.a9c560a8cbe71ab0922531f1cf43a999.jpg

DSC_2774as2.thumb.jpg.00a6e740e0bbaf512055130aa9340b48.jpg

DSC_2892a2XS.thumb.jpg.b8d4d5a7817da18f7e42af6edd7359be.jpg

DSC_2789aasXX.thumb.jpg.78a87909fa2e676ee227a1810a2fc720.jpg

 

Następny model, spodziewany za miesiąc (Retrosport), będzie bardziej wymagający - wskazania godzinowe stoją tam na głowie :) 

fotka prototypu:

Retrosportr01_f_prototyp_01.thumb.jpg.ff390d1521b673418f7088d9c8c4cbed.jpg

 

Edytowane przez piotrr
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrr napisał:

Następny model, spodziewany za miesiąc (Retrosport), będzie bardziej wymagający - wskazania godzinowe stoją tam na głowie :) 

fotka prototypu:

Retrosportr01_f_prototyp_01.thumb.jpg.ff390d1521b673418f7088d9c8c4cbed.jpg

 

 

 

Noooo...ten mi się podoba i byłbym mocno zainteresowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrr napisał:

Następny model, spodziewany za miesiąc (Retrosport), będzie bardziej wymagający - wskazania godzinowe stoją tam na głowie :) 

fotka prototypu:

Retrosportr01_f_prototyp_01.thumb.jpg.ff390d1521b673418f7088d9c8c4cbed.jpg

 

Przed covidem w szkołach ze ścian ściągali klasyczne zegary, bo dzieci godzin na nich nie ogarniały, a tu taki model hehe... Na oko i tak to łatwiej rozkminić niż zegarki z tarczą 24h :-)

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotrr napisał:

Następny model, spodziewany za miesiąc (Retrosport), będzie bardziej wymagający - wskazania godzinowe stoją tam na głowie :) 

fotka prototypu:

Retrosportr01_f_prototyp_01.thumb.jpg.ff390d1521b673418f7088d9c8c4cbed.jpg

 


Bardzo ładny. Tylko żeby sprawdzić która godzina nadal wyciągałbym komórkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrr napisał:

Christoph szacun


Dzieki! 
 

 

PS: Mam juz prawie wszystkie czesci do nowego projektu: GMW-B5000TFC-1 "Porter".

 

FEEF2565-6BCC-4E10-84AB-FB72CD63E860.thumb.jpeg.1e39aa13c5a5bdeeebde67597a1dcc7b.jpeg
 

Do idealu brakuje Jubileuszowego dekla 35th Anniversary (kosztuje €149) i czerwonej wkladki alfa gel (moglbym wziac ze stalowego B5000, a tak to jest czarna). Ale jakas tam roznica musi byc :)
 

4EBAE1AF-D4FF-4F21-BBF4-7D0812892E94.thumb.jpeg.4ba4790b78daf92a4439b7bb3bd35cd3.jpeg

 

272B7327-973B-4395-BBFD-52E730900404.thumb.jpeg.b871cd4377d37274fefe6f9d4dafe634.jpeg

 

 

Edytowane przez Christoph
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Christoph ładnie rzeźbisz :-)

 

U mnie wpadło coś zupełnie przez przypadek jako zegarek przejściowy, bo cena na Zalando Lounge była bardzo dobra hehe...

 

Skagen Fisk SKW6667 =>

Zalety:

1. Dwukolorowa luma, która świeci zadziwiająco długo i mocno,

2. Zakręcana koronka,

3. Obrotowy bezel,

4. Jak na ten budżet ma 100m,

5. Oryginalny pasek odpinany teleskopami z tą przesuwka do szybkiego odpinania,

6. Subiektywne z mojego punktu widzenia: biała tarcza, biały pierścień wewnętrzny, czarna koperta.

Wady:

1. Miyota 2035 czasem nie trafia w indeksy, ale powody są dwa: długa wskazówka sekundnika i podobno TTTM,

2. Gumowy pasek jest trochę twardy, ale drugi dzień noszenia i już się trochę wyrabia, ale już idzie zamówienie z cheapestnatostraps,

3. Subiektywnie z mojego punktu widzenia: dwie kropki czerwone na górze i jedna na dole. Wolałbym świecące indeksy dodatkowe na bezelu.

 

 

Luma.jpg

White.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na choryzoncie pojawia się smartwatch, który chciałbym mieć! 

 

https://www.google.com/amp/s/www.benchmark.pl/aktualnosci/casio-g-squad-pro-gsw-h1000-smartwatch-g-shock-z-wear-os.amp

 

 

 

Na video, jak się zatrzyma w momencie tylnego kapsla, jest napis Made in Japan H, więc jeśli to by miało pokrycie w naturze, to zapowiada się ciekawie 

 

 

 

 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bikeman1 napisał:

No i na choryzoncie pojawia się smartwatch, który chciałbym mieć! 

 

https://www.google.com/amp/s/www.benchmark.pl/aktualnosci/casio-g-squad-pro-gsw-h1000-smartwatch-g-shock-z-wear-os.amp

 

 

 

Na video, jak się zatrzyma w momencie tylnego kapsla, jest napis Made in Japan H, więc jeśli to by miało pokrycie w naturze, to zapowiada się ciekawie 

 

 

 

 

Tak pół żartem pół serio to te smartwatche są jak automaty. Nie ponosisz go przez weekend to stanie. Tamten ponosisz 2 dni i się rozładuje :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straton ma to cos, co mi sie bardzo podoba i budzi we mnie nostalgiczne wspomnienia. Pekata koperta, zaokraglone szklo i piekne kolorowe cyferblaty. Generalnie bardzo podobaja mi sie sportowe chronografy lat 70'. Z tego tez powodu dlugi czas chodzila mi po glowie Omega Mark II, ale ostatecznie (cena przewazyla) zdecydowalem sie na Tissot Heritage 1973 Chronograph. 

 

Tissot.thumb.jpg.3b7c71dc522fdfe3410e9b8721076ed2.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Christoph dopiero teraz zauważyłem, że mała subtarcza po lewej ma białą wskazówkę :-D

 

Ten Straton w podobnym klimacie:

Zegarek.jpg

@boy ten model z fioletową tarczą też jest piękny ^^ Generalnie mało jest męskich zegarków z fioletową tarczą.

 

... a tak lekko sugerując się RL9 => https://www.sport.pl/pilka/7,64946,26624739,lewandowski-zalozyl-prawdziwe-cacko-na-gale-fifa-the-best-jego.html

Edytowane przez NonPhixion
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NonPhixion napisał:

@Christoph dopiero teraz zauważyłem, że mała subdarcza po lewej ma białą wskazówkę :-D

 

Ten Straton w podobnym klimacie:

 

Tissot ma pomaranczowe wskazowki chronografu; biala dla malej sekundy. 

 

PS: Ukonczony nowy projekt: GMW-B5000 "Porter":

Casio.thumb.jpg.a1ef83795ecd2c303c3bffc6999e173d.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...