Skocz do zawartości

Cos teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Bleh, sorry Hogi - jakoś cały czas podchodzę do tego z emocjami - teraz mi głupio.

 

moze czas zaczac sie z tego smiac - lzej bedzie i mniej nerwow - chociaz troche dowcipne bylo stwierdzenie hogulca ;)

 

wiecie z czym ksiadz na Kaszubach po kosciele chodzi i zbiera datki :?: z cipka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zajrzyj :mrgreen:

 

Na przykład kaszubski wyraz “cipka” oznacza po prostu kurczaczka, a po polsku wiadomo co… tyle, że i ta kaszubska i ta polska jest opierzona.

Podobne brzmienie ma “czipka”. I znów to nie to, wiadomo co… tylko koszyczek, z tym, że i w tą polską i w tą kaszubską “czipkę” coś się wkłada. Np. często z “czipką” biega ksiądz po kościele, no a wtedy trzeba mu w nią włożyć…

Cipka to kurczak a ksiądz gania z czipką :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zajrzyj :mrgreen:

 

Na przykład kaszubski wyraz “cipka” oznacza po prostu kurczaczka, a po polsku wiadomo co… tyle, że i ta kaszubska i ta polska jest opierzona.

Podobne brzmienie ma “czipka”. I znów to nie to, wiadomo co… tylko koszyczek, z tym, że i w tą polską i w tą kaszubską “czipkę” coś się wkłada. Np. często z “czipką” biega ksiądz po kościele, no a wtedy trzeba mu w nią włożyć…

Cipka to kurczak a ksiądz gania z czipką :mrgreen:

 

koszyk Kaszubi wymawiaja cipka i juz - przed chwila se gadali w telewizorni :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 doba od pewnego bardzo ważnego dla mnie dnia

 

A ja wciąż nie wiem, o jaki dzień chodzi. Nie kituję. Mogę się domyślać, że chodzi tu o jakieś pozytywy dotyczące wyłażenia przez Ciebie z choroby, ale o co konkretnie chodzi - wciąż nie kojarzę :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 doba od pewnego bardzo ważnego dla mnie dnia

 

A ja wciąż nie wiem, o jaki dzień chodzi. Nie kituję. Mogę się domyślać, że chodzi tu o jakieś pozytywy dotyczące wyłażenia przez Ciebie z choroby, ale o co konkretnie chodzi - wciąż nie kojarzę :twisted:.

 

200 dni od przeszczepu jezeli sie nie myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...