Skocz do zawartości

Jaka nawigacja do outbecka 2011


Robert Konieczny

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem nowego outbacka w wersji bez nawigacji bo na jeżdzie testowej comfort navi załamałem się jakością map i stwierdziłem, że to bez sensu bym w schowku woził drugą. Postanowiłem dokupić. Subaru poleca kenwooda, którego montuje bez utraty gwarancji tylko słabo pasuje do kokpitu. czy może mi ktoś doradzić czy brać tego kenwooda( jeśli tak to jakiego), jaka jest jakość dzwięku,wyświetlacza, Łatwość obsługi i ogólna niezawodność.

Czy ewentualnie nie ma jakiegoś sprzętu innego producenta, który pasuje jak złoto do deski auta i dobrze działa. no i gdzie go znależć.. będę wdzięczny za pomoc. to mój debiut na forum i nawet nie wiem czy wrzucę to zapytanie do właściwego koszyka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ewentualnie nie ma jakiegoś sprzętu innego producenta, który pasuje jak złoto do deski auta i dobrze działa.

Kiedyś przypadkowo znalazłem coś takiego

i
. Może warto zapytać autora filmów.

 

kupiłem nowego outbacka w wersji bez nawigacji bo na jeżdzie testowej comfort navi załamałem się jakością map i stwierdziłem, że to bez sensu bym w schowku woził drugą.

A propos map, jeżdżę z mapami Volvo '11 i jest całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. na filmy już trafiem i byłem zachwycony dopóki nie dowiedziałem się, że to sprzęt flyaudio który subaru montowało w kilku autach .niestety podobno się sypał i wymieniali na kenwoody. może ktoś ma lepsze doświadczenia z tym sprzętem bo wygląda perfect, jak oryginał:-) a co do map volvo to jak je ściągnąć , bo jeżeli dobre to czemu nie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos map, jeżdżę z mapami Volvo '11 i jest całkiem nieźle.

 

Dzwoniłem w tym temacie do pewnego ASO Volvo ale jakoś się nie mogłem w tej kwestii porozumieć :idea:

 

Prośba- czy możesz dać namiar gdzie tą mapę zakupiłeś wraz z symbolem/wersją :?:

Będę bardzo Ci wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos map, jeżdżę z mapami Volvo '11 i jest całkiem nieźle.

 

Dzwoniłem w tym temacie do pewnego ASO Volvo ale jakoś się nie mogłem w tej kwestii porozumieć :idea:

 

Prośba- czy możesz dać namiar gdzie tą mapę zakupiłeś wraz z symbolem/wersją :?:

Będę bardzo Ci wdzięczny :)

Zakupiłem oryginał na Allegro (1/3 ceny w ASO VOLVO). Poszukaj map do XC70 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualnie nie ma jakiegoś sprzętu innego producenta, który pasuje jak złoto do deski auta i dobrze działa. no i gdzie go znależć.. będę wdzięczny za pomoc. to mój debiut na forum i nawet nie wiem czy wrzucę to zapytanie do właściwego koszyka:-)

 

podlinkuję swoją ofertę, w razie potrzeby służę dodatkowymi informacjami

viewtopic.php?f=16&t=146235&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.flyaudio.net/product_id.asp?id=208&xid=2

Mam ten sprzęt (8''), póki co nie psuje się, natomiast nie wiem czy dystrybutor jeszcze funkcjonuje.

 

Zasadnicze wady: brak książki telefonicznej, brak wyświetlania nazw stacji radiowych sa tylko "cyferki", nie wiadomo jak z ew. serwisem, tylko dwie możliwości koloru podświetlenia (na szczęście jest niebieski ;) - pasuje do zegarów, lektor automapy za głośny przy słuchaniu muzyki z płyt. Brak funkcji kontrolnych dot. auta - myślę ze w oryginalnej są takowe.

 

Zasadnicze zalety: duży ekran, bez problemu działa AutoMapa i inne, obsługuje karty pamięci do 32Gb, iPod, filmy, kamera cofania, kilka "mocy" podświetlenia; można je także wyłączyć, obsługa z kierownicy, wbudowany Bluetooth

 

Ponadto

Jakość dźwięku na pewno nie gorsza niż w oryginale (4*45W) co nie znaczy, że nie myślę o podmianie fabrycznych głośników.

Można monitorować TMPS, otwierać garaż itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do fabrycznej (Kenwood) nawigacji:

Zasadnicze wady: brak książki telefonicznej,
Jest.
brak wyświetlania nazw stacji radiowych sa tylko "cyferki"
Jest.
lektor automapy za głośny przy słuchaniu muzyki z płyt.
Niestety nie ma Automapy, ale można regulować głośność komunikatów.
Brak funkcji kontrolnych dot. auta - myślę ze w oryginalnej są takowe.
W MY07-MY09 jest kilka, ale nie za wiele (w MY10+ nie ma bodajże w ogóle).
Zasadnicze zalety: duży ekran, bez problemu działa AutoMapa i inne, obsługuje karty pamięci do 32Gb, iPod, filmy, kamera cofania, kilka "mocy" podświetlenia; można je także wyłączyć, obsługa z kierownicy, wbudowany Bluetooth
Fabryczna nie obsługuje kart pamięci, Automapy oraz ma dwa tryby podświetlenia ekranu (dzienny oraz nocny). Reszta funkcji jest dostępna.
Jakość dźwięku na pewno nie gorsza niż w oryginale (4*45W) co nie znaczy, że nie myślę o podmianie fabrycznych głośników.
W fabrycznym Kenwoodzie jakość jest bardzo dobra (pisałem o tym w inny wątku), ale sygnał wymaga wzmocnienia oraz zdecydowanie lepszych głośników.
otwierać garaż itp.
Ta funkcja mnie zaciekawiła, możesz rozwinąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata napisał(a):

otwierać garaż itp.

Ta funkcja mnie zaciekawiła, możesz rozwinąć.

 

podobnie jak tata korzystam z nawigacji Flyaudio, która ma możliwość wysyłania sygnałów do otwarcia bramy czy garażu (a także zapalenia światła w garażu) w standardzie HomeLink - są do tego dedykowane klawisze w menu, ale nie sprawdziłem tego jednak jeszcze praktycznie

 

podstawową zaletą navi Flyaudio jest jej wygląd - imitujący fabryczną nawigację (zestaw zawiera dodatkowo element przedniego panelu z otworami wentylacyjnymi) przy jednoczesnej otwartej architekturze sytemu (możliwość używania Automapy lub innego, dowolnego programu działającego w środowisku Windows CE)

 

jak wspomniał tata, Flyaudio ma jednak szereg wad, które mogą ją dyskwalifikować w oczach niektórych użytkowników, przede wszystkim:

- brak RDS i wszystkiego co się z tym wiąże (m.in. wyświetlania nazwy stacji oraz automatycznej zmiany częstotliwości przy osłabionej sile sygnału)

- upierdliwy system wyboru opcji przy odtwarzaniu z DVD/USB (nie można po prostu kliknąć na opcję na dotykowym ekranie, tylko wyświetla się "nakładka" z klawiszami sterującymi, które w znacznym stopniu przesłaniają obraz, a przede wszystkim utrudniają sterowanie)

- brak prawdziwej książki telefonicznej

- brak sterowania poziomem głośności komunikatów z programu nawigacyjnego (wkurzające, bo przy słuchaniu w tle muzyki lektor z navi włącza się o wiele za głośno, zwłaszcza przy cichym słuchaniu muzyki np. podczas jazdy nocnej)

- z płyt CD i DVD zawierających pliki mp3 odtwarza tylko te z pierwszego napotkanego katalogu (aby to minąć trzeba nagrywać wszystkie pliki w głównym katalogu)

- czasem bardzo długo łapie sygnał gps i często traci go w gęstej zabudowie lub lokalizuje samochód poza trasą (w testowanej przeze mnie innej stacji marki ROF łapanie fixa trwało zwykle bardzo szybko, a sygnał nie był później tracony)

- moim zdaniem generowany dźwięk brzmi bardzo źle na fabrycznych głośnikach (wbudowany wzmacniacz jest podobno dobrej jakości, ale generowany sygnał jakoś nie pasuje do słabieńkich fabrycznych głośników)

 

ja miałem do wyboru 2 nawigacje (przy zakupie pojazdu od razu zrezygnowałem z fabrycznej opcji ze względu na jakość, dostępność i aktualność map) i chociaż druga stacja brzmiała w moim subiektywnym odczuciu lepiej zdecydowałem się w końcu na użytkowanie Flyaudio przede wszystkim ze względu na jej wygląd i nieco większy ekran (chyba też większej jasności), gdyż nie używam komórki, jeżdżę głównie lokalnie (w trasie trzeba niestety ręcznie zmieniać długość fal radiowych jeśli wyjedziemy poza zasięg lokalnej stacji przekaźnikowej - jeśli jadąc np. w poprzek Polski chcemy cały czas słuchać np. Programu Trzeciego), a poza tym mam do niej dedykowane, opcjonalne czujniki TPMS do monitorowania ciśnienia w kołach, których nie mógłbym wykorzystać z inną stacją, natomiast problem z jakością dźwięku aktualnie rozwiązuję w sposób radykalny, tj. przez wymianę głośników i dodanie subwoofera

 

dla osób, które dużo jeżdżą na długich dystansach i potrzebują RDS oraz bardziej funkcjonalnej obsługi telefonu komórkowego sugeruję zwrócenie uwagi na inny wytwór dalekowschodniej myśli technicznej (aczkolwiek fabryczne radio jest również chińskiej produkcji) występujący pod wieloma różnymi nazwami (klonowany przez różnych producentów), ale cechujący się podobną funkcjonalnością (w tym także odtwarzaniem z iPoda), który wpasowuje się idealnie w miejsce po fabrycznym radioodtwarzaczu (w ten sposób nadal pozostaje do wykorzystania zamykany schowek, który tracimy w przypadku Flyaudio), a ponadto pozbawione jest wspomnianych wyżej wad Flyaudio i ma dodatkowo jeszcze wodotryski np. w postaci wbudowanego modułu TV, możliwości dowolnej modyfikacji grafiki stosowanej jako tło pulpitu, picture-in-picture czy drugi slot na karty pamięci. Poniżej zapodaję przykładowe fotografie tego sprzętu

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=16&p=1377995#p1377995

zdaję sobie sprawę z tego, że moja opinia może wydawać się niektórym nie w pełni obiektywna, ponieważ jak już wyżej wspomniałem, umieściłem ogłoszenie w innym dziale forum dot. sprzedaży stacji multimedialnej ROF, ale starałem się w miarę możliwości przedstawić zalety i wady obu sprzętów oraz dylematy jakie miałem przy wyborze z jednego z nich do dalszego użytkowania - może inni forumowicze opiszą własne wrażenia z użytkowania, jeśli posiadają podobne nawigacje

rdsradio.jpg

 

dsc00630yz.jpg

 

dsc00611hm.jpg

 

link do większego zbioru rzeczywistych fotografii urządzenia:

http://img535.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=legacynavigationlogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Ja swoim Klientom do Volvo S60 / V60 / XC60 (bo tam też mapy do d**y i obsługa kretyńska [kursorek + klawisze schowane z tyłu za szprychą koła kierownicy]) polecam montaż dwudinowego Mio. Ładnie pasuje we wnękę 2 DIN, nie wymaga blendy i świetnie działa.

 

Jedyne wady - slot na kartę pamięci jest na boku sprzęta, więc do aktualizacji trzeba go choć na chwilę wymontować z deski, co może być upierdliwe...

 

Jeśli chcesz zapytam moich znajomych ludków z ASO Volvo czy podjęliby się takiego rzeźbienia...

 

Daj znać, to od poniedziałku zajmę się tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję grzdyl za doprecyzowanie; wszystko się zgadza.

Z przyciskami garażowymi też nie miałem możliwości poćwiczyć.

Pisałem do Flyaudio ale nie uzyskałem odpowiedzi (być może mój chiński nie jest najwyższych lotów ;)

Z kolei sygnał gps w moim sprzęcie łapie bardzo szybko, pewnie dlatego, że mam niestandardowo umieszczony odbiornik - widoczny na podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dobrą wiadomość dla obecnych i potencjalnym użytkowników sprzętu Flyaudio. Są szanse, że niebawem ruszy oficjalna polska dystrybucja tej marki. Druga doba wiadomość dla użytkowników urządzeń serii 8.000: ostatni upgrade firmware'u rozwiązuje większość problemów. Dla mnie najbardziej dotkliwy był jeden, o którym nikt nie wspomniał - zawieszanie się odtwarzania z iPoda po zagraniu ostatniego utworu z playlisty (np. ostatniego utworu z albumu/albumów danego artysty).

 

Update jest jeszcze w wersji beta, ale kiedy będzie już oficjalny, postaramy się go udostępnić. Być może pojawi się w nim jeszcze jedna miła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał gps w moim sprzęcie łapie bardzo szybko, pewnie dlatego, że mam niestandardowo umieszczony odbiornik - widoczny na podszybiu.

u mnie odbiornik jest w miejscu przewidzianym przez producenta navi - przytwierdzony do metalowej półeczki nad obudową stacji multimedialnej (odbiornik posiada magnes w stopce), czyli znajduje się tuż pod płaskim zagłębieniem w środkowym panelu przed centralnym wyświetlaczem (fabrycznego zegara/komputera), a więc sygnał musi przechodzić przez szybę i cienką warstwę plastiku, ale za to odbiornik jest niewidoczny

 

Update jest jeszcze w wersji beta, ale kiedy będzie już oficjalny, postaramy się go udostępnić

czy aktualizacja będzie możliwa dla wszystkich dotychczasowych użytkowników niezależnie od pochodzenia sprzętu? pytam, bo podobno są jakieś różnice w sprzęcie oferowanym na rynki azjatyckie, amerykańskie i europejskie, a sam nie wiem z którego z nich pochodził pierwotnie mój sprzęt (kupiłem na aukcji internetowej, bo ówczesny polski dystrybutor wycofał całość swojej oferty i anulował zamówienia, gdyż jak mi tłumaczono cała transza sprowadzanego sprzętu miała zostać zatrzymana przez celników z powodu naruszenia jakichś opłat licencyjnych lub patentowych)

Być może pojawi się w nim jeszcze jedna miła niespodzianka.

będzie RDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytwierdzony do metalowej półeczki nad obudową stacji multimedialnej

Prawidłowo. W naszych autach - w tym OBK - złapanie sygnału GPS to kwestia kilku sekund.

 

aktualizacja będzie możliwa dla wszystkich dotychczasowych użytkowników niezależnie od pochodzenia sprzętu?

Tak.

 

zatrzymana przez celników z powodu naruszenia jakichś opłat licencyjnych lub patentowych

Pracujemy nad tym. Producent musi się liczyć, że np. iPoda opracowała i opatentowała firma Apple, a DVD - konsorcjum Philips/Sony/Toshiba/Panasonic.

 

będzie RDS?

Już jest. Chodzi inną niespodziankę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Modul 831 jest podpiety przez kabel z wyjsciem do kosci diagnostycznej OBD.Mikrofon jest rowniez podpiety.Faktem jest ze nie probowalem wklepac hasla 0000.Sprawedze i dam znac.jezeli ktps ma problemy z dislem(glosna praca itd) to mam pare info na ten temat.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj

Wlasnie sprawdzilem i wklepalem haslo 0000 w 8054 i dalej nie laczy sie.Klawisz hand free jest caly czas podswietlony na bialo ,tak samo klawisz z symbolem komorki.Na dotyk klawisz Pair nie reaguje.Ponadto klawisze zielonej i czerwonej sluchawki sa poswietlone na szaro.Symbol bluetootha jes szary ,a obok symbil komorki przekreslonej czerwonym krzyzykiem z info brak polaczenia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawisze zielony i czerwony będą szare do czasu połączenia NAVI z Twoją komórką.

Wyłącz sprzęt wejdź ponownie - nic nie powinno być podświetlone, nie dotykaj póki co Hand Free.

Spróbujmy krok po kroku:

> menu

> bluetooth

> na dole po lewej dotknij TURN ON BT musi się w tym polu zaświecić poziomy pasek u mnie żółty (zależny chyba od skórki)

> włącz w komórce obsługę bluetoth

> przytrzymaj dłużej przycisk PAIR aż się podświetli.

> w komórce daj polecenie - szukaj urządzeń bluetoth, w tym czasie możesz ustawić widoczny dla wszystkich.

> powinno się wyszukać urządzenie DVD (w komórce)

> wejdź w to i wciśnij połącz

> pojawi się okienko z hasłem - (w komórce) i tam należy wpisać 0000.

U mnie Nokia, LG działają bez problemu innych nie sprawdzałem, ale być może jakiś model nie jest kompatybilny.

 

-- So paź 08, 2011 1:34 pm --

 

- Pan bardzo przystępnie opowiada o navigacji Flyaudio

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Generalnie najważniejsze jest włączenie TURN ON BT. Po sparowaniu komórki klawisze handsfree, i nazwa komórki są podświetlone. Ponadto "ożywia się" ikonka u góry na tym panelu.

Chyba warto nadać komórce (w komórce) nazwę własną wtedy wyświetla się przy tej górnej ikonie i wiesz że to Twój telefon jest sparowany.

Mam wrażenie, że u Ciebie coś nie tak z komórką - może spróbuj z inną (to zawsze można zmienić).

U mnie w komórce mam polecenie "połącz z urządzeniem audio"; naszą navi komórka wykrywa jako DVD.

W trakcie parowania na ekranie nawigacji powinno pokazać się dodatkowe okienko informujące, że w komórce trzeba wpisać hasło 0000.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...