Jump to content

polerowanie szkieł reflektora

alepka
 Share

Recommended Posts

Po niewielkiej stłuczce rzeczoznawca zakwalifikował do wymiany jedną lamę (rozbitą), a drugą (porysowaną w trakcie kolizji) do polerowania. Mam obawy,że po polerowaniu szkieł może one po pewnym czasie np. żółknąć,matowieć,etc. Miał ktoś z was doświadczenia z polerowaniem szkieł reflektorów?

• 1 month later...

zawsze poleruje lampy - z rególy trafiam jakieś do porobienia. jak nie jeździsz po myjniach z szczotkami to nic sie nie powinno dziać. w najgorszym razie raz na pół roku ,rok powtórzyć polerke . koszt w moich stronach 15zl

plastik po polerce jest bardziej podatny na uszkodzenia chemiczne (np. pinka aktywna do mycia). ja polerowałem lampy w bugu już dwukrotnie i za każdym razem spaprałem efekt myciem pianką :( (skleroza). Generalnie matowe lampy po polerce (która trwa 3 minuty) wyglądają mega dobrze.

Jak ktoś jest z Wawy mogę polecić na PW miejsce gdzie pomogą (ale ze ile nie wiem - mnie robią po znajomości).

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Problem się sam rozwiązał. Napisałem do SIP z pytaniem czy przewidują taką formę naprawy i odpisali mi, że NIE. Rysy były na tyle głębokie, że polerowanie mogło doprowadzić do zmiany grubości i w efekcie efekt soczewki. Ubezpieczyciel się ugiął i dał nowa lampę. A co do polerownia to mam średnie doświadczenia z ta metodą. Polerowałem kiedyś szkła w Yarisie i efekt był fajny ale przez jakieś 2 miesiące. Potem wszystko wróciło do normy (czyli do żółtego koloru).

• 2 months later...