Skocz do zawartości

Vdc i checj engine w czasie jazdy


Stozek

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni jestem posiadaczem legacy 99 2.5aut. Czasami w trakcie jazdy zapala sie kontrolka vdc off i check engine jednoczesnie, auto slabnie. Po chwili wszystko gasnie i wraca do normy. Co moze byc tego powodem? Pomozcie prosze, pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie od chłodnicy.

Jak są problemy z chłodnicą to nie zapala się CE, tylko samo VDC off.

Trzeba zacząć od umycia chłodnicy , bo to się wiąże z podniesieniem temperatury . Komputer nie zapamiętuje tego błędu . Jeśli umycie nie pomoże , to może być już po uszczelce głowicy . :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego Stozek miałem taki sam objaw, też zaraz po kupnie auta ;) Świeciło się "VDC off" i "Check Engine". Dokładnie tak jak mówisz zapalało się co jakiś czas, auto traciło wtedy moc, po chwili kontrolki gasły i wszystko wracało do normy. Z czasem objaw się nasilał. Jak się okazało był to czujnik spalania stukowego. Może być wadliwy, lub jak czytałem na forum po prostu zabrudzony- wtedy wystarczy wyczyścić. Jesli jest zepsuty to wymiana w warsztacie trwa 5 minut i kosztowała mnie 2 lata temu 300zł (czujnik z wymianą). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego Stozek miałem taki sam objaw, też zaraz po kupnie auta ;) Świeciło się "VDC off" i "Check Engine". Dokładnie tak jak mówisz zapalało się co jakiś czas, auto traciło wtedy moc, po chwili kontrolki gasły i wszystko wracało do normy. Z czasem objaw się nasilał. Jak się okazało był to czujnik spalania stukowego. Może być wadliwy, lub jak czytałem na forum po prostu zabrudzony- wtedy wystarczy wyczyścić. Jesli jest zepsuty to wymiana w warsztacie trwa 5 minut i kosztowała mnie 2 lata temu 300zł (czujnik z wymianą). Powodzenia.

Wiem, że u mnie chłodnica to nie jest, uszczelka pod głowicą też nie (na szczęście). Chyba to będzie ten czujnik. Kolego Apatia, mógłbyś mi powiedzieć, gdzie szukać tego czujnika pod maską??

 

-- Cz sie 25, 2011 1:10 pm --

 

I od razu jeszcze jedno pytanie - ktoś z Was orientuje się, jak można sprawdzić taki czujnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stozek, niekoniecznie Carfit. Może być ASO może być nie-ASO. Akurat tak się składa, że masz dobre nie-ASO niejako pod ręką. Pamiętaj, że niezwykle trudno jest diagnozować usterki samochodu przez internet. Najczęściej taniej jest wykonać diagnostykę w odpowiednim serwisie i wymienić uszkodzoną/zużytą część, niż zmieniać części na chybił-trafił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stozek, niekoniecznie Carfit. Może być ASO może być nie-ASO. Akurat tak się składa, że masz dobre nie-ASO niejako pod ręką. Pamiętaj, że niezwykle trudno jest diagnozować usterki samochodu przez internet. Najczęściej taniej jest wykonać diagnostykę w odpowiednim serwisie i wymienić uszkodzoną/zużytą część, niż zmieniać części na chybił-trafił :wink:

Oczywiście masz rację, tylko ten ch o lerny brak czasu... i jeszcze bardziej ch o lerne lenistwo;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...