Skocz do zawartości

Legacy I '92 2,2 AT FWD - check engine


kenny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że w temacie FAQ techniczny linki które opisują procedurę wygasły, proszę o info jak odczytać błędy ECU i skrzyni AT.

Service manuala do tego modelu również nie znalazłem.

W szukajce znalazłem, że trzeba spiąć jakieś dwa kabelki pod kierownicą, ale to było od innego modelu i nie wiem, czy ów sposób będzie pasować.

 

Widok pod kierownicą wygląda następująco:

imag0085uf.jpg

 

Co mam połączyć?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia zabrudzonego silnika krokowego, znajduje się na przepustnicy. Zazwyczaj wystarczy przeczyścić... ale uwaga, zanim rozbierzesz sam, upewnij się, że masz zapasową uszczelkę :)

Objawy to zazwyczaj falowanie obrotów, albo ustawiają się za nisko/za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idle Switch znajduje się w czujniku położenia przepustnicy.

Działa zero jedynkowo dając pierwszą informację o rozpoczęciu otwarcia przepustnicy lub jej zamknięciu.

Resztę informacji o położeniu przepustnicy zapewnia czujnik liniowy dający napięcia ok 4,7V przy zamkniętej do ok 0,8V przy max otwartej.

 

Sprawdź napięcie na pierwszym pinie czujnika, powinno być 0V na zamkniętej i 5V w każdym innym położeniu przepustnicy (idle switch).

Sprawdź też na wszelki wypadek napięcie na czujniku liniowym czwarty pin ok 4,7V, żeby wykluczyć złe ustawienie czujnika, mogące powodować ciągłe zwarcie idle switch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziś się przyjrzałem tematowi jeszcze raz. Tak naprawdę są dwa błędy 42 Idle switch i 32 sondy lambda. Dodam (w sumie od razu mogłem to napisać), że auto ma LPG II gen. Sonda jest na emulatorze STAG. Check zapala się mniej więcej chwilę po przejściu na gaz. Ponadto na gazie, na biegu (np podczas dojeżdżania do świateł) jałowym potrafi czasem zgasnąć.

jako, dzięki, sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...