Skocz do zawartości

Początki korozji - Impreza 2004r


Murazor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań odnośnie korozji, której ogniska widać przy górnej krawędzi szyby przedniej.

 

Czy pozbycie się jej będzie wymagało wycinania szyby? Czy taki zabieg (wycinanie) jest trudny/ryzykowny?

Czy to jest normalne aby w aucie z 2004 roku znajdowały się ogniska korozji w tym miejscu?

 

No i na koniec - czy ktokolwiek z Was przeprowadzał odnowienie lakieru w aucie z podobnego rocznika, w którym występowały już ogniska korozji? Czy można cały proces tak zrobić aby mieć spokój z rdzą na dłuższy okres czasu? Czy może ona i tak wyjdzie za jakiś czas w innym miejscu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pozbycie się jej będzie wymagało wycinania szyby? Czy taki zabieg (wycinanie) jest trudny/ryzykowny?

Skoro rdza jest na wierzchu to i pod uszczelką pewnie się kryje. Ja bym wyciął szybę i doprowadził do porządku. Wycinanie szyby zawsze jest ryzykowane, dobry warsztat da rade, ale nie gwarancje :)

 

Subaru ma słabe zabezpieczenie antykorozyjne i na tych rocznikach czasem się pojawia rdza.

Warto przed zimą zabezpieczyć auto, bo ruda zawsze gdzieś wyjdzie, szczegółów nie znam ale dobry blacharz/lakiernik na pewno będzie widział czym zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś wymienianej przedniej szyby? To często jest przyczyna problemu - nieumiejętne wycięcie, przy którym uszkodzono powłoki.

Polecam zrobić jak najszybciej, bo później będzie już tylko gorzej. Wymaga to oczywiście wycięcia szyby, żeby wszystko ładnie wyczyścić i zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie zadałem niejako na wyrost. chodzi o auto, które jest jednym z listy "do zakupu"

staram się ustalić z czym mam się liczyć po ew. zakupie. na ile miesięcy/lat polakierowanie całości wraz z usunięciem ognisk korozji załatwia temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...