Jump to content

Problem z Legacy 93'

LordOfTheDrinks
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam Subaru Legacy 1.8 z 1993 roku (napęd tylko na przednią oś). Mój problem polega na tym, że samochód po krótkim czasie od startu traci napęd, tzn. przejadę kilka kilometrów i nagle nie ma w ogóle przyspieszenia, samochód zachowuje się tak, jakby był na luzie. Wyłączam silnik, stoi około 10 minut i od nowa wszystko jest w porządku dopóki nie przejadę kilku kilometrów. Zaznaczam, że po "ostudzeniu" wszystko jest w porządku, zachowuje się normalnie. W samochodzie wymieniłem sprzęgło oraz dwa łożyska stożkowe w skrzyni biegów bo były już lekko wypalone. Niestety te wymiany nic nie pomogły. Samochód stoi już od kilku miesięcy i przyrasta do ziemi, a szkoda, bo był całkowicie bezawaryjny i służył mi kilka lat. Z góry dziękuję za pomoc.

Żadnego smrodku nie ma, właśnie to wszystko jest jakieś dziwne, to chyba jakaś klątwa, wymieniał te rzeczy dobry mechanik, więc raczej nie, wymiana jak już mówiłem nic nie pomogła, działo się dokładnie to samo, tyle że po wymianie sprzęgła i łożysk w skrzyni biegi ładniej wchodzą :wink:

Jeśli ktoś miał podobny problem, to proszę o pomoc.

Wiem, że może wam to się wydać śmieszne, ale kojarze jeszcze problemy, które miała Syrenka (sam nie byłem właścicielem), chodzi tu o mechanizm koła wolnego, działo się dokładnie to samo, koło się po krótkim czasie przegrzewało i przepuszczało, zastanawiam się teraz czy moja subarynka nie ma czegoś podobnego. Mechanizm ten polegał na tym, że samochód po puszczeniu gazu nie hamował silnikiem, ale skrzynia sama przerzucała na luz, co powodowało (wątpliwą) oszczędność paliwa.