Skocz do zawartości

Forester 2,5X 2004 problem z automatem (trzęsie przy 90km/h)


Tomash_85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Słuchajcie potrzebuje pomocy :)

Mam Forestera 2,5X (USA wersja) 2004 roczek, automat.

Podczas rozpędzania gdy prędkość dochodzi do 80-90km/h nagle zaczyna trząść całą budą... gdy przekroczę tą granicę to już się uspokaja... tak samo jest na letnich i zimowych kołach (2 osobne kpl.) Zima alu(NOKIANY 2010) lato alu (Michelin 2009) oba na 16" więc bez udziwnień. Na zbieżności byłem i wyszło wszystko jak ta lala. Olej w Skrzyni został wymieniony razem z filtrem. Przeguby wewnętrzne też są okej, sprawdzane były wszystkie 4. Tarcze i klocki zmieniane w tym roku.

 

Żeby było śmiesznie to biegi wrzuca bez problemów.

 

Może macie jakieś pomysły :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora wału ?

 

W sumie to u mnie też stawiałem na podporę wału... ale przy 80-90 km byly wibracje i buczenie, które wskazywałyby także na tylny dyfer... sie okazało, że to jednak łożysko tylnego koła :) i jak je mechanior zobaczył to był w szoku, że się to nie rozsypało do końca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, jak wyjdę z pracy to sprawdzę :)

a jak okaże się, że na FWD tego nie ma ?! to co raz jeszcze wał do sprawdzenia i co tylny dyfer ?

 

No właśnie chyba nie jest tak prosto. Pomimo, że masz odłączony RWD to wał i dyfer pracuje, ponieważ tylne koła też się kręcą.

Chyba dobrze kombinuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak przy samuraju(M/T) i discovery(A/T) i zawsze był to objaw padniętych krzyżaków, zazwyczaj na przednim wale. Ale skoro wymieniłeś już krzyżaki... nie wiem jak to wygląda w forku bo go nie oglądałem od spodu ale może wieloklin na wale ma duże luzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...