Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


Barto1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów jak również szczęśliwych posiadaczy Subaru Imprezy!! :D

właśne do tych drugich mam kilka, ważnych dla mnie pytań. W najbliższym czasie chcę kupic jakieś mocne auto. Pierwszym pomysłem była oczywiście i jest nadal Impreza WRX, nie chcę tu wypisywac ze za każdym razem gdy widzę ten samochód nie mogę oderwac od niego wzroku, a dźwięk silnika jest dla mnie jednym z piękniejszych jakie może posiadac samochód jednak nie o tym:p na samochód mogę przeznaczyc 30-35tys, będzie mi służył głównie w dojazdach do pracy i sprawnym poruszaniu się po mieście (max 30km dziennie), do dalszych wycieczek posłuży mi samochód rodziców (z gaziwem :D). Tu pierwsze z moich pytań: czytając inne posty zauważyłem że mało który silnik w Imprezie wytrzymał 200kkm, czy rzeczywiście to normalne?? nie chciałbym żeby spotkała mnie wymiana czy naprawa silnika, oczywiście mówię tu o użytkowaniu tego samochodu z głową ;) jak jest ze sprzęgłem i skrzynią?? czy użytkuje ktoś Impreze na gazie?? tak wiem wiem to profanacja i nie zamierzam tego robic, ale gdy cena benzyny będzie tak szybko szła do góry zacznę też o tym myślec a dodatkowe info nie zaszkodzi. Proszę o odpowiedź na moje pytania ponieważ nie chcę kupic samochodu o którym marzyłem od podstawówki i zrazic się do niego:) gdybym miał więcej pieniędzy sytuacja byłaby mniej kłopotliwa, jednak liczę na Was:)

pozd

ps: jakie jeszcze mocne auto możecie mi polecic do tej sumy?? Myślałem jeszcze o Alfa 147GTA, Leon Cupra, o żadnych Golfach nie chcę słyszec:) haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że mało który silnik w Imprezie wytrzymał 200kkm
jak jest ze sprzęgłem i skrzynią?? czy użytkuje ktoś Impreze na gazie??
ale gdy cena benzyny będzie tak szybko szła do góry zacznę też o tym myślec
jakie jeszcze mocne auto możecie mi polecic do tej sumy?? Myślałem jeszcze o Alfa 147GTA, Leon Cupra,

 

 

może jednak weź Alfę :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz, jak jeździsz?

Jeśli potraktujesz WRX'a jak WRC, to szybciutko czekają Cię jakieś dodatkowe wydatki.

Jeśli będziesz go traktować jako szybki dupowozik do okazjonalnej zabawy, pojeździsz długo i szczęśliwie.

Owszem, wiele aut na forum padło, ale też były intensywnie eksploatowane, z czym właściciele się zresztą liczyli. Jeśli interesuje Cię przede wszystkim upalanie, kupuj od razu STI, oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze...

 

Z drugiej strony były informacje na forum o autach, które przejeździły ponad 200TKM bez awarii jako dupowozy, więc paniki nie ma. Moi znajomi mają taką imprezę outback z wiatrakiem (takie dwukolorowe GT), którym jeżdżą 60-letni rodzice i są zachwyceni bezawaryjnym autkiem. Chciałbym zobaczyć stan innych aut różnych marek, które były podobnie mocno eksploatowanych jak niektóre WRX'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisał - nie oczekuj bezawaryjności jeśli będziesz upalał auto, od tego jest STI, kosztuje więcej ale dostajesz więcej. Jeśli chcesz tylko czasem szybciej spod świateł ruszyć to ok, ale do wyścigów na niemieckiej autostradzie to też WRX nie bardzo.. Przeczytaj przede wszystkim o tym samochodzie opinie użytkowników których na forum masz mnóstwo. A potem wsiądź i przetestuj każde z podanych autek i wybierz to które Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony były informacje na forum o autach, które przejeździły ponad 200TKM bez awarii jako dupowozy

 

Ja znam WRX '02 260 koni, przejeździł kilkanaście rajdów, ze 3-4 razy tor Poznań co roku plejady + jazda codzienna. Ponad 250 tyś przebiegu i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony były informacje na forum o autach, które przejeździły ponad 200TKM bez awarii jako dupowozy

 

Ja znam WRX '02 260 koni, przejeździł kilkanaście rajdów, ze 3-4 razy tor Poznań co roku plejady + jazda codzienna. Ponad 250 tyś przebiegu i nic.

 

Zapomniałeś dodać, że to wszystko na slicku :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...