Skocz do zawartości

Wskaźniki Depo Racing


milek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonimy w takim razie do chlopkakow z Fuji z pytaniem, po co takie dziadostwo w naszych autach montuja heh

 

Jesli chodzi Fuji to nie mialem nie przyjemnosci sie przekonac ;) ale w innych autach tak. Jak w czasie jazdy sie zapalila kontrolka to zawsze sie skonczylo Blown Engine;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesteś na Poznaniu.Jest +35st C. Jedziesz swoim subaru 9 kółko, bo wskaźnik temperatury oleju pokazuje CI 80 st C. W rzeczywistości jest ich już np 140 i rośnie. Zagadka: jaki jest skutek dalszego zwiększenia się tej temperatury?

 

ta wypowiedź dla mnie przekreśla całą pozostałą argumentację, ponieważ jest straszeniem opartym na rozumowaniu sugerującym racjonalność

 

straszenie chyba nie wymaga objaśnienia; dlaczego uważam że sytuacja jest nierealna? ponieważ jeżeli ktoś pojeździł trochę autem sportowo, to może nie mieć żadnego wskaźnika, żeby powiedzieć, że przy 35 st i po przejechaniu 8 kólek Poznania na ostro temperatura oleju nie ma prawa wynosić 80st, przy jeździe tak powyżej 6tys obrotów będzie w sti koło 120st po max minucie-dwóch przy starcie z rozgrzanym silnikiem (a z nierozgrzanym nikt nie ruszy)

 

założyłem sobie Auto Gauge (ze względu na cenę) dodatkowo z czujnikami w podkładce pod filtr oleju (czyli wersja najniższy możliwy koszt) w type r, używałem do obrócenia panewki (jakąś godzinę ;) ) i wskazania wg mnie rozsądne:

max temp oleju 115-120st, max doładowanie 1,15bar, ciśnienie oleju pomiędzy 1,5bar a chyba 8 bar, nie wiem jak będzie z trwałością, ale jeżeli zacznie pokazywać 80st przy upalaniu, to po prostu uznam, że nie działa i będę jechał jakby nie było

 

nie wypowiadam się o EGT, bo nie mam pojęcia o sposobie pomiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Trzeba odnieść się do skrajnej sytuacji, żeby unaocznić jakiego mogą być konsekwencje.

 

Rozumiem, że oceniłeś działanie zegara na oko: działa dobrze, bo cośtam pokazuje :)

 

Dobra, żeby zakończyć tą bezsensowną w dalszym rozważaniu dyskusję, przyznaję, że AG są najlepsze i współczuje palantom, co pozakładali takiej samej jakości zegary za 5k. Wszystkim zawodnikom polecam AG, taniość i jakość :D

 

PZDR

 

BOdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to maja chopoki szczescie hehe :wink:

Nie przezylem nigdy czegos takiego..ciekawe jakie to jest uczucie..? :roll: Chyba niemile :?

 

 

I to bardzo :/ ;(

 

-- Cz kwi 14, 2011 10:18 am --

 

Rozumiem, że oceniłeś działanie zegara na oko: działa dobrze, bo cośtam pokazuje :)

 

 

Ale rownie dobrze mozna to samo powiedziec o Defi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby zakończyć tą bezsensowną w dalszym rozważaniu dyskusję, przyznaję, że AG są najlepsze i współczuje palantom, co pozakładali takiej samej jakości zegary za 5k. Wszystkim zawodnikom polecam AG, taniość i jakość

 

temat jest o DEPO a nie o AG....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG są najlepsze

nie chodzi o to czy są najlepsze, a raczej czy są dużo (istotnie) gorsze od tych droższych, bo że są (choćby wizualnie) to jasne

 

tutaj istotność różnicy ma kluczowe znaczenie, bo nie jest to temat czarno-biały

 

pokazywanie 80st zamiast 140st to dyskwalifikacja, ale już np. pokazywanie 135 zamiast 140 (błąd ok. 3,6%) to już coś innego /liczby dobrane przypadkowo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przypadkowo trafilem na ten temat, a z racji tego, ze sprzedaje wskazniki Depo, zalozylem konto i chcialbym powiedziec o nich 2 zdania :)

Depo Racing to faktycznie firma blizniacza Auto Gauge - ich wlascicielami sa dwaj bracia. Depo z zalozenia mialo byc firma wyzsza/lepsza od AG i chyba im sie to udalo. Pierwsza partie wskaznikow zamowilem dla forum turbobmw, gdzie auta maja po 300-500km, wiekszosc z nich jest regularnie upalana na torach itd, gdzie sie sprawdzily. Po przekonaniu sie co do ich jakosci sprowadzilem druga partie - najwyzszego i najnowszego modelu PK-SC, ktory jest oparty o silniczek krokowy made in Japan :) Wbrew wielu opiniom nie pokazuja one zadnej pogody czy innych cudow - faktycznie, AG z serii smoke tworzyly rozne, malo zwiazane z rzeczywistym stanem rzeczy, ale to bylo pare lat temu :) Wiem, ze moja opinia (jako sprzedawcy) moze sie wydawac malo wiarygodna, a zwolennikow HKSow, Apexi czy innych Defi sie nie przekona, to jednak ciagle uwazam, ze jesli ktos szuka kompromisu pomiedzy cena a jakoscia, to mozna smialo brac Depo. Za przystepna cene otrzymujemy naprawde dobrej jakosci wskaznik wyposazony w peak, warning, przyjazny opening ceremony (nie kwiczy jak AG na pol osiedla), panel dotykowy, do tego 7 kolorow podswietlenia i glowny mechanim sterujacy praca zegara made in Japan :)

Jakby ktos szukal wiecej informacji na ten temat, zapraszam na PW

Z checia odpowiem na pytania, wiec jak cos, to prosze pytac :)

Pozdrawiam, mrowczan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazniki produkowane sa na Tajwanie - w krolestwie wspolczesnej elektroniki :P

Jesli chodzi o Racetech itd, to ciezko mi sie na ten temat wypowiedziec - mozliwe, ze jakas kopia wygladajaca w identyczny sposob, chociaz nie jest wykluczone, ze ktoras z firm poszla za ciosem i wypuscila zegary pod kolejna "marka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depo z zalozenia mialo byc firma wyzsza/lepsza od AG i chyba im sie to udalo.

 

Ale gdzie jest ich wyższość? czujniki te same, złącza te same a w tej materii AG podobno najbardziej klękały.. Dodatkowo sporo tu powstało wpisów ale wszystkie opinie są wg mnie bardziej subiektywne niż obiektywne. Ktoś pisze, że wg niego są lepsze ale o ile lepsze? i dlaczego lepsze? Czy ktoś porównał ich wskazania do jakiegoś wzorca (i nie mówię tu o wzorcu typu HKS itp tylko laboratoryjnym mierniku chociażby)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym lepsze - zacznijmy chociazby od czujnika temp w EGT. W AG padaja one jak muchy, ja na sprzedanych ponad 50 sztuk mialem tylko jedna reklamacje (tak swoja droga znajomemu w Greddym tez padla termopara i wzial na wymiane od... Depo :) ) Kolejna kwestia - najnowszy i najwyzszy model Depo czyli PK-SC ma silniczek krokowy made in Japan - nie jak reszta made in China. Poza tym jak juz wspominalem, spora czesc wskaznikow jest regularnie upalana na torach, jezdzi w streecie, na 1/4 mili i nic sie z nimi nie dzieje, do tego wskazuja to, co nalezy - gdyby pokazywaly pogode albo sie psuly, ludzie w takim przypadku by ich raczej nie chwalili, a przynajmniej pisali o ich niskiej jakosci/wadliwosci, a w tym temacie jest cisza :)

Pozdrawiam, mrowczan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie jest ich wyższość? czujniki te same, złącza te same a w tej materii AG podobno najbardziej klękały.. Dodatkowo sporo tu powstało wpisów ale wszystkie opinie są wg mnie bardziej subiektywne niż obiektywne. Ktoś pisze, że wg niego są lepsze ale o ile lepsze? i dlaczego lepsze? Czy ktoś porównał ich wskazania do jakiegoś wzorca (i nie mówię tu o wzorcu typu HKS itp tylko laboratoryjnym mierniku chociażby)?

 

 

Caly czas mi o to chodzi. Nikt nie robil takiego testu. Ja sie nie upieram ze AG to najlepsze wskazniki na swiecie ale tez nie widze podstaw (po moim doswiadczeniu z nimi) ze sa najgorsze.

 

-- Pn kwi 18, 2011 12:02 pm --

 

Kolejna kwestia - najnowszy i najwyzszy model Depo czyli PK-SC ma silniczek krokowy made in Japan - nie jak reszta made in China.

 

 

A tak swoja droga to co za roznica?? :shock: W chinach jest tansza sila robocza. Dokladnos mechanizmu nie jest zalezna gdzieto sie robi tylko jakie sa normy i jak sie ich trzymaja. Wiec teoretycznie Made in China moze byc lepsze niz Made in Japan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej wspominalem - niektorych nie da sie przekonac i nie zamierzam tego robic :) Kazdy ma swoje teorie i sie ich trzyma. Na AG narzeka wiele osob (sam kiedys mialem), na Depo nagonki nie ma, sprawuja sie ok. Swoja opinie bazuje chociazby na tym. Jesli chodzi o made in japan vs made in china, to mimo wszystko uwazam, ze lepiej, kiedy glowny mechanizm odpowiadajacy za dokladnosc wskazan jest produkowany w Japonii :) Ktos ma odmienne zdanie? Szanuje :)

Z reszta jakie macie dowody na to, ze np Greddy czy HKS daje dokladniejsze wskazania, niz np AG? Bo? Bo firma? U znajomego Greddy juz na starcie zawyzal boost o 0,1b, wiec gdzie ta super dokladnosc za duze pieniadze? Nie zawsze drozszy = lepszy, a tym bardziej 4x drozszy = 4x lepszy.

Pozdrawiam, mrowczan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam stać murem za jakąś z ww marek.

Nie wysnuwam też żadnej teorii tylko zwracam uwagę na fakt, ze czujniki w DEPO są te same co w AG więc jakim cudem tu padają a tam nie? Ktoś zna rozwiązanie tej tajemnicy? :) Czy ktoś robił testy zapewniając za każdym razem te same warunki?

Subiektywnych opinii jest w internecie wiele i nawet niektóre firmy PR specjalizują się w "kreowaniu opinii o marce" na podstawie wpisów na różnych forach. Nie sugeruję tutaj żadnych powiązań żadnego z forumowiczów z jakąkolwiek firmą, ale zwracam uwagę, że takie zjawisko ma miejsce.

Dalej zastanawiam się czy ktoś jest w stanie wydobyć od producentów takie dane jak dokładność względna i bezwzględna wskaźników, ew robił sam takie testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...