Skocz do zawartości

Wskaźniki Depo Racing


milek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po włożeniu czujnika do gotującej się wody, wskaźnik temperatury oleju AG pokazał 100st. I co? Zły?

 

Gdyby za niego zapłacić 600zł zamiast coś ok. 170 to byłby dobry. A tak jego 100st w gotującej się wodzie są niewiarygodne :mrgreen:

 

Alunetik, takiego myślenia nie ma w Polsce (już nie). U nas właśnie musi być drogie by było dobre. Najlepiej droższe niż sąsiad ma. A marketing te sądy tylko wzmacnia, najlepszym przykładem geniuszu marketingowców jest wcześniej wymieniony iPhone.

 

Dlatego dobrze jest, gdy można kupować co się chce i za ile się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tym interesu, żeby wprowadzać kogoś w błąd. Lepiej uczyć się na czyichś błędach. Każdy zrobi jak uważa, niestety często kierując się zasobnością portfela a nie jakością.

 

Wielu swoim klientom doradzałem, że są "za biedni" na oszczędzanie. Lepiej wydać 600pln na zegar temp ol, który działa, niż 170pln na taki co oszukuje. Skutki dmuchnięcia uszczelki pg są mimo wszystko wiesze niż 430 pln :)

 

A co do badania czujnika: a czy on na co dzień pracuje w garnku wody?

 

PZDR

 

BOdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się określić błędu, jeżeli bierzesz 10 zegarów i przy np temp egt 700st C jedne pokazują 500, inne 600, inne 800 a inne 1000.
A co do badania czujnika: a czy on na co dzień pracuje w garnku wody?

 

a możesz napisać w jakich warunkach Ty testowałeś te 10 zegarów :?:

BTW. pisząc "zegarów" masz na myśli same wskaźniki, czy komplet wskaźnik + czujnik :?: Pytam, bo jestem ciekaw gdzie "tkwi niedokładność" AG? czy testując AG, podłączałeś 10 wskaźników pod jeden czujnik i wtedy wskazania były tak różne, czy może na odwrót :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 5 lat przez moje ręce przewinęło się kilkaset zegarów różnych producentów. Przy autogauganie sprawdziłem je w każdą stronę, w domu, w warsztacie, w samochodzie, w motorze, w motorówce. Zimą, latem, jesienią i wiosną. W Polsce i za granicą. W jeździe codziennej, zawodach, upalaniu i korkach. Zmieniałem zegary, czujniki, przewody (nawet innych dostawców). W każdej konfiguracji. Wyniki były nie do przewidzenia. Ostatnia przygoda, to nie działający przewód między czujnikiem a zegarem. Nowy z pudełka.

 

 

Powtarzam: Auto Gauge i DEPO to bardzo ładne ozdoby, nie wskaźniki.

 

PZDR

 

BOdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poprę Bodka - miałem Ci ja kiedyś zegarek boost szacownej firmy AutoGauge. Po miesiącu używania zaczął mi pokazywać naładowane dwa bary na wolnych obrotach paskudnie przy tym piszcząc

 

 

Ja posiadam AG w Imprezie i w poprzednim aucie tez mialem AG i niemam zastrzezen. W poprzednim samochodzie porownywalem wskazania AG do kompa diagnostycznego i wartosci sie zgadzaly.

Jedna tez mialem taka "powazna usterke" ze czasem wskakiwal na 2 bary. Ale szybko sie z tym uporalem. Kostka od czujnika AG do wskaznika bardzo ciezko wchodzi i bez popchniecia srubokretem nie wejdzie na miejsce. AG jest taki ze jak niema sygnalu z czujnika to wskaznik wskakuje odrazu na max wartosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 5 lat przez moje ręce przewinęło się kilkaset zegarów różnych producentów. Przy autogauganie sprawdziłem je w każdą stronę, w domu, w warsztacie, w samochodzie, w motorze, w motorówce. Zimą, latem, jesienią i wiosną. W Polsce i za granicą. W jeździe codziennej, zawodach, upalaniu i korkach. Zmieniałem zegary, czujniki, przewody (nawet innych dostawców). W każdej konfiguracji. Wyniki były nie do przewidzenia. Ostatnia przygoda, to nie działający przewód między czujnikiem a zegarem. Nowy z pudełka.

 

 

Powtarzam: Auto Gauge i DEPO to bardzo ładne ozdoby, nie wskaźniki.

 

PZDR

 

BOdek

No to niezle, a można wiedzieć w jakim celu to robiłes ?? Jakieś badania, testy moze praca...??

 

ok doczytalem miales je sprzedawac, sorki moj blad.

czyli rozumiem ze taniego szmelcu nie chciales sprzedawac w trosce o klientow i zdecydowales sie na drozsze marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakupno: nie wiem, stri, aem, defi, blitz.

 

Robo: z racji wykonywanej pracy. Pracowałem w firmach które zajmowały się sprzedażą takich i innych gadżetów. Też szukaliśmy przyczyny czemu nie działają. Gdy zacząłem pracować "na swoim" chciałem sprzedawać również zegary. Wycofałem się z tego skupiając się na czymś innym. Tak, nie chciałem sprzedawać taniego szmelcu, bo:

1. Były z nimi problemy, psuły się, trzeba było przyjmować na gwarancji, słuchać oburzonych klientów, wypełniać zgłoszenia, wysyłać do producenta itd. Przy defi nigdy tego nie było.

2. Jeżeli przychodzi klient, robi zmiany w silniku i zakłada zegary, które nie działają, a potem nagle przestaje mu działać silnik i zegary i przychodzi na reklamację. Co wtedy?

 

PZDR

 

BOdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jako sprzedawca nie jesteś dla mnie wiarygodny(nie znam handlowca, który powie - idź Pan do konkurencji, bo ja to za drogi towar sprzedaję). Biznes polega na tym by sprzedawać to, co się bardziej opłaci. Widocznie nie opłacało się Wam sprzedawać tańszych zegarów.

 

Poza tym, wytłumacz proszę jaki jest związek przyczynowo-skutkowy wydmuchanej uszczelki pod głowicą w wyniku niewłaściwego(?) wskazania temperatury oleju?

Intryguje mnie też, jakie to poważne modyfikacje silnika potrzebne są do zamontowania wskaźników np. ciśnienia doładowania, temp. oleju, ciśnienia oleju, temp. wody, AFR, które powodowałyby, że silnik przestaje działać? Jedyny dodatkowy wskaźnik, który wiąże się z jakąś istotną modyfikacją to EGT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie mam w zwyczaj sprzedawać komuś gówna, bo lepiej na tym zarabiam.

Poza tym: miło poznać :) Wreszcie poznałeś handlowca, który Ci tak powie :D

 

Powtarzam chyba 3 raz: NIE SPRZEDAJE ZEGARÓW!!!!!!!!!!!! Nie mam w tym żadnego interesu. Każdy ma wolną wolę. Może założyć sobie co chce. Mówię tylko, że moim zdaniem, popartym jakimśtam doświadczeniem, wynika, że Autogałgan i Depo to wskaźniki narażone na duże prawdopodobieństwo pokazywania nieprawdziwych wskazań oraz awarii.

 

Jesteś na Poznaniu.Jest +35st C. Jedziesz swoim subaru 9 kółko, bo wskaźnik temperatury oleju pokazuje CI 80 st C. W rzeczywistości jest ich już np 140 i rośnie. Zagadka: jaki jest skutek dalszego zwiększenia się tej temperatury?

 

Nie zgadzam się z Tobą. Standardowy zestaw to temp ol, egt i boost. Podam prosty przykład z Evo: kilkoma prostym sztuczkami można z 280km zrobić 360. Większość posiadaczy upala. Potrzebuje monitorować co się dzieje z silnikiem. Dlatego większość wybiera wskaźniki z Warnem.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zakończmy to. Moglibyśmy tą dyskusję przeciągnąć jeszcze na 3-4 strony i dalej każdy z nas zostałby przy swoim stanowisku.

Nie ma to naprawdę sensu. To tak jak udawdnienie wyższości Świąt takich nad innymi. Każdy lubi to co chce.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na Poznaniu.Jest +35st C. Jedziesz swoim subaru 9 kółko, bo wskaźnik temperatury oleju pokazuje CI 80 st C. W rzeczywistości jest ich już np 140 i rośnie. Zagadka: jaki jest skutek dalszego zwiększenia się tej temperatury?

 

Mi przy spokojnej jezdzie nie pokazuje wiecej jak 90 st C. Ale jak juz zaczynam upalac to temperatura rosnie tak jak powinna. Cisnienie oleju tez spada w miare ja olej jest cieplejszy wiec tez dobrze pokazuje.

 

Ja jestem zdania ze ktos kto wydaje 6000 PLN na wskazniki to jakis absurd. Mozna jakiegos moda zrobic a nie gajgerki z napisem Defi.

 

Jak ktos nie podlaczy w jedno i to samo miejsce zestawy (czujnik i wskaznik) AG i Defi jednoczesnie z profesjonalnym (wrecz laboratoryjnym wskaznikiem) i nie udowodni mi ze AG pokazuje bzdury to nie uwierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000pln za co? Za jakie zegary, jakiego producenta, ile zegarów? Bo ktoś może ma ochotę założyć sobie 30 zegarów AG :D

 

Czytamy ze zrozumiem: uczmy się na czyichś błędach. Jeżeli ktoś na forum mówi: AG są złe, przeglądasz inne forum i też mówią, że złe, przeglądasz zagraniczne forum i też mówią że złe, sprzedawca mówi CI: nie są najgorsze :) To przynajmniej powinno dać CI to do myślenia.

 

Używaj AG i bądź szczęśliwy :)

 

PZDR

 

BOdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie oleju jest raczej nie potrzebne, biorąc pod uwagę, że masz seryjną kontrolkę.

 

To ja Ci zycze powodzenia z seryjna kontrolka. Jak sie zapali to znaczy ze jest juz za pozno.

 

Noo moze nie 6000 ale tyle:

http://sklep.nie-ASO.pl/product-pol-8224 ... -Defi.html

 

Mnie nie przekonasz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci zycze powodzenia z seryjna kontrolka. Jak sie zapali to znaczy ze jest juz za pozno.

Dzwonimy w takim razie do chlopkakow z Fuji z pytaniem, po co takie dziadostwo w naszych autach montuja heh :mrgreen::mrgreen: :wink:

A wracajac do tematu...niezla jazda z tymi cenami..5.000zl za zegarki z daszkiem,haha :mrgreen::mrgreen:

Jednak jak sie ma silnik za np 20.000zl to na pewno warto :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...