Skocz do zawartości

problem z rozszyfrowaniem modelu subaru


booyac

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przyprowadziliśmy z niemieckiego komisu subaru impreze GT '99, ktory pochodzil z holandiu i przez ww. komis zakupiony na aukcji.

 

jestesmy troche w kropce bo subaru jest pomodzone (hamulce, zawias, IC, ciagle cos odkrywamy nowego co "nie jest seryjne GT") ma inne oznaczenia (rozowy cos w stylu "żagielka").

 

numer silnika EJ205NM1KA

 

wg tej strony wychodzi http://www.catherineandken.co.uk/sti/engine.html ze to jakas mocniejsza wersja 280 KM :shock: byloby swietnie, ale nie wszystko sie zgadza, jesli ktos jest w stanie pomoc bylibysmy wdzieczni

 

aha, z ciekawszych rzeczy: nie ma ABSu ani airbagów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w srodku ma jakies niebieskie akcenty(siedzenia etc.)

 

i czy te numery sie zgadzaja z twoimi?

The VIN number is JF1GC8LD3XG

Kod modelu auta GC8GL8D

numer silnika EJ205NW1KA

Gear type TY754VN1AB

 

Jesli tak to jest to zwykly wrx(GT)z moca 218 hp, jesli wnetrze jest niebieskie to moze to byc wersja na 25 rocznice subaru(stars 25)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzenia niebieskie, mechanik u ktorego zostawilismy to subaru po takim pobieznym obejrzeniu, stwierdzil ze z takimi hamulcami w GT sie jeszcze nie spotkal, a kilka imprez juz robil, ale chodzilo mu chyba o zaciski, z drugiej strony wydawalo mi sie ze subaru nie wypuszczalo wierconych tarcz, ale przyznaje sie bez bicia ze jestesmy lajkoniki jesli chodzi o subaru i dopiero sie uczymy co i jak :), zwrocil tez uwage ze rury od IC sa wieksze, dokladnie nie wnikalismy nawet z ktorej strony :), bo zrzucalismy tylko z lawety, na poniedzialek planowalismy dokladne ogledziny, ale jesli komus by sie udalo pomoc, lub przynajmniej zawezic krag wokol czego mamy szukac to by bylo super

 

numery silnika, vin nic nie mowia? bo ja nie dotarlem do zrodel ktore jednoznacznie by mi wskazaly co to za model a przynajmniej ja z nich nic nie wyczytalem (EDIT: w miedzyczasie napisales odpowiedz na to pytanie)

 

OK, czyli jak jest tak jak napisales powyzej to wyglada na to ze jest on dlubany przez swojego wlasciciela po prostu, wydech tak pi razy oko 3 cale :shock: , nie zartuje, zrobimy jej sesje foto niedlugo to podrzucimy foto

 

ta wersja na 25-lecie ma tylko detale wizualne czy moze mechanicznie jest gdzies dotknieta? bo auto jesli zostanie przy jego aktulanym nabywcy bedzie sluzylo do jazdy po torze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numery vin mowia.... GC8GL8D

najbardziej mnie zastanawia to "l" w srodku tzn limited, wydaje mi sie ze jest to wersja stars 25 na rocznice, zaciski sa zwykle, tyle tylko ze ktos juz to autko ztuningowal troszke, dlatego znajdujecie rozne dziwne rzeczy, przypuszczam ze bylo dobrze dojezdzone przez poprzedniego wlasciciela.....(fotki tez wskazuja na nie najlepszy stan)

Jak mowil Azrael, poprosimy o fotki silnika, wtedy lepiej pomozemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to jest to zwykly wrx(GT)z moca 218 hp, jesli wnetrze jest niebieskie to moze to byc wersja na 25 rocznice subaru(stars 25)

 

 

Star 25 miał 240HP.

 

tylko ze byl jedynie w kolorze czarnym i niebieskim ze zlotymi kolami(jesli dobrze pamietam)

 

Z tego co ja wiem, to był dostępny jedynie w kolorze steel-blue:

 

14951945_1.jpg

 

[EDIT] Sorry, ociągałem się z tą odpowiedzią, Azrael był pierwszy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie wszystko klaruje, bo samochod rzeczywiscie pochodzi z holandii

 

@owoc666: kupiona zostala jako zwykla impreza GT, potem zaczelo wychodzic ze nie jest taka zwykla, wiec ze strony kolegi ktory to kupil to nic tylko sie cieszyc :)

 

ale to co nas w takim przypadku najbardziej interesuje to czy poza detalami wizualnymi sa jakies zmiany mechaniczne i ewentualnie jakie, jak juz Azrael napisal ma 240 KM, i pytanie dzieki jakim zmianom zyskalo te dotatkowe konie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto stoi w warsztacie przez weekend,

11 znakow vin: JF1GC8LD3XG,

co jeszcze oprocz fotki silnika, numerow z glowicy obejrzec, spisac, sfotografowac zeby mozna bylo jednoznacznie rozszyfrowac co to jest i czy nie daj bog nie jest to jakis skladak? :?

 

Pokaż jak wygląda kolumna między fotelami - okolice hamulca ręcznego.

Wtedy wszystko będzie jasne :twisted:

 

Na razie podejrzewam GT-ka Nardi ew. z jakimś dziwnym swap-em motoru :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z kolegą, który zna bardzo dobrze temat 25 Stars:

W wersji EU:

- tylko steel-blue i czarny

- brak Air-Bag'ów

- niedzielona tylna kanapa

- silnik i skrzynia - niestety różnia się szczegółami, niestety,bo jak coś się uszkodzi jest problem z częściami :cry:

- moc 240KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...