Skocz do zawartości

Ustawienie BOV


Stach83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dziś zamontowałem u siebie zawór upustowy Blitz SS. Przeglądając wątki o blow offach natrafiłem na informację, że jakoś się je reguluje... ba, nawet trzeba.

Przeszukałem szukajkę oraz pytałem wujka google, ale nie znalazłem informacji jak ustawić, wyregulować taki zawór.

Lubię ten dźwięk, nie chcę wracać do DV, ale też nie chcę zaszkodzić montażem BOV-a.

Czy ktoś podpowie jak go wyregulować?

Pozdrawiam,

stach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bov'a ogolnie nie trzeba raczej regulowac chyba ze masz duze doladowanie to sie wtedy zmienia sprezyne i to jest ta redulacja. Ja mam u siebie bov'a ktory jezdzil w poprzednim samochodzie (max doladowanie bylo 0,6-0,8) a teraz zamontowalem w Imprezie i dziala jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stwierdzenie...

Zła regulacja BOV’a może doprowadzić do wzrostu konsumpcji na paliwo, problemów z poprawną pracą silnika i oczywiście do zabicia turbiny, chodź w tym akurat specjalizują się Bosch’owskie DV, które są na wyposażeniu większości aut popularnych z Turbo.

...jeste nieprawdziwe, nawet w przypadku gdy mój zawór posiada możliwość regulacji twardości sprężyny?

 

Napisałeś, że Twój działa jak należy.

Jakie zatem są należyte i nienależyte efekty?

 

Łatwo po montażu można zdiagnozować prawidłowe działanie zaworu upustowego. Gdy podczas pracy jest słyszalny dźwięk przerywany (szarpany), i gdy mamy założony zawór upustowy, to możemy mieć do czynienia z dwoma przypadkami (...) drugi oznacza, że sprężyna w mechanizmie sterowania jest źle ustawiona, i należy ją poluzować (dotyczy to zaworów z regulacja nacisku sprężyny)

Skoro nie słyszę przerywanego dźwięku (?), to jest ok?

 

Pozdrawiam,

stach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zawor nie upuszacza na wolnych obrotach to jest oki. W instrukcji mojego zaworu bylo napisane ze zakres cisnienia to ~2,0bary. Na dniach moge jeszcze to sprawdzic. To jest info techniczne z nowszego bo ja mam starszy model:

 

http://proracingtechnology.com/informac ... N_2010.pdf

 

i on ma zakres od -1 do 3 bary. czyli chyba w tych cisnieniach nie trzeba prowadzic zadnych regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wolnych nic go nie słychać. Jak jadę pod turbo też nie, ale wystarczy, że przekrocze 3k obr/min i puszczę gaz to cichutko sapnie. Czy to znaczy, że jest ok?

miałem blitza przez moment w sti 04 i ztego co pamietam regulowało się do napewno ,miałem problemy ze spalaniem i strzalami w wydechu ,trzeba tą srubeczką pokręcic ,żeby jak najbardzie zniwelować ten efekt ,zresztą w instrukcji było chyba napisane .w ogólnym rozrachunku wk...... sie i wywaliłem ustrojstwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku brak instrukcji, a i znaleźć nigdzie w sieci nie mogę.

Że się je reguluje to domyśliłem się po śrubie regulacyjnej :) niestety nie wiem jak prawidłowo ustawić.

Ze spalaniem to mam problemy odkąd kupiłem Subaru :)

A w wydech, o dziwo, nic nie strzela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upustowy Blitz SS.

 

mam takowy u siebie

U mnie na wolnych nic go nie słychać. Jak jadę pod turbo też nie, ale wystarczy, że przekrocze 3k obr/min i puszczę gaz to cichutko sapnie. Czy to znaczy, że jest ok?

 

To raczej masz dobrze, u mnie jest wyregulowane prawie na max twardo czyli trzeba naprawdę dobrze napompować w turbo żeby sapał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie za miękko to będzie się co chwile otwierał, przez to będzie dostawał więcej mieszanki i może go trochę podlewać, wtedy strzela z wydechu a czasem i obroty głupieją, lepiej twardo :) Jak jest ok, i nic się nie dzieję, to zostaw i ciesz się psss :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokręciłem trochę tą śrubkę regulacyjną. Wieczorem się przejade to powiem czy coś się zmieniło....

 

-- Śr mar 23, 2011 10:05 pm --

 

Dupa tam... teraz sapie już przy 2k-2,5k obr/min i żadne kręcenie nie pomaga... ma ktoś manuala do Blitz Super Sound BOV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem już w obie... chyba potrzeba kilku więcej kilometrów, żeby to dobrze ustawić... :)

Dziś jeszcze się z nim "pomęcze".

 

-- Cz mar 24, 2011 6:43 pm --

 

Dokręcałem, dokręcałem i zgadnijcie co?

No i ukręciłem gwint na szpilce... ;/

Chwilowo założony seryjny DV, BOV wzięty do domu na "warsztat".

Przeje...chlapane z tymi Waszymi pssss pssss!

 

-- Cz mar 24, 2011 6:54 pm --

 

prawie na max twardo

Zobacz proszę u siebie czy ta szpilka Ci dużo wystaje czy raczej mało...

 

U mnie przy wkręcaniu opór sprężyny było czuć od ok 1cm wystawania gwintu (razem z nakrętką) no i wkręcić można było do oporu czyli na grubość nakrętki...

 

Na chłopski rozum, im bardziej wkręcona szpilka, tym sprężyna bardziej ściśnięta, a co za tym idzie twardsza... zgadza się?

 

-- Pt mar 25, 2011 3:51 pm --

 

Wiem, że wszyscy bacznie śledzą ten wątek, dlatego wróciłem podzielić się z Wami moimi doświadczeniami.

Otóż po rozkręceniu okazało się, że zerwał się gwint w nakrętce (ufff).

 

Przy okazji rozkręciłem zawór i zajrzałem do środka.

Ogólnie tłoczek ma już lekki luz, ale uszczelka na samym dole (ta, którą dociska sprężyna) jest szczelna.

 

Co do regulacji, to tak jak myślałem - im bardziej śrubka wkręcona, tym bardziej ściśnięta sprężyna - a co za tym idzie ciężej chodzi.

 

Po złożeniu wszystkiego spowrotem do kupy, założeniu nowej nakrętki, maksymalnym wkręceniu śrubki regulacyjnej i założeniu na samochód muszę stwierdzić, że nic się nie zmieniło :)

 

Powietrze puszcza już od ok 2,5k obr/min.

Na wolnych obrotach nic nie słychać, nic nie strzela w wydech, ale obroty potrafią czasem zafalować.

 

Podrawiam,

stach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś producent bovów Cosmo (Red Devil na sr.pl) tłumaczył jak się je reguluje, mówił że podczas przyspieszania i przy puszczeniu gazu przy 3tys.obr. powinno go zaczynać być słychać, miałem wtedy też Blitza SS i tak go sobie wyregulowałem i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...