Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc KREW


ajax

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam grupę "0"Rh-. Jest tylko pewien problem.

Kiedyś próbowałem oddać, ale po badaniu mnie zdyskwalifikowali, bo ponoć przechodziłem żółtaczkę. :shock: To było kilkanaście lat temu, i powiedzieli mi, że jestem zdyskwalifikowany dożywotnio.

Czy nic się nie zmieniło w tej dziedzinie? W końcu medycyna zrobiła kolosalne postępy.

Najlepsze jest to, że nigdy nie chorowałem na żółtaczkę, skąd więc taki wynik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cholerka... Ja chętnie pójdę, ale z tego co się orientuję to musi być ten sam RH. Ja mam 0 RH+.

Czy się mylę?

 

Tak jak piszę Krzychu grupa krwi nie ma znaczenia za Twoją poborą z banku centralnego taką samą ilość.

 

@suberet jutro się zapytam na stacji lekarza o co morze chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grupę "0"Rh-. Jest tylko pewien problem.

Kiedyś próbowałem oddać, ale po badaniu mnie zdyskwalifikowali, bo ponoć przechodziłem żółtaczkę. :shock: To było kilkanaście lat temu, i powiedzieli mi, że jestem zdyskwalifikowany dożywotnio.

Czy nic się nie zmieniło w tej dziedzinie? W końcu medycyna zrobiła kolosalne postępy.

Najlepsze jest to, że nigdy nie chorowałem na żółtaczkę, skąd więc taki wynik???

 

Żółtaczka to jest wirusowe zapalenie wątroby. Mamy z grubsza typy A,B,C,D,E,G. Można być nosicielem B i C oraz każdego oprócz A i zarazić się poprzez np krew i nie być koniecznie operowanym. Wystarczy dentysta. Jesteś zdyskwalifikowany dożywotnio i Pani miała rację. Inaczej poprzez krew przekażesz wirusa zapalenia wątroby biorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13 jadę oddać krew. Pierwszy raz - i na pewno nie ostatni. Dzięki za mobilizację, już dawno chciałem to zrobić, tylko zawsze było coś: brak czasu, brak chęci itp itd. Ale tym razem - jeśli mnie nie odrzucą - oddam krew dla dziewczyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badaniu krwi z powodu zbyt wysokiego poziomu czegoś tam

Alkoholu? :wink:

powiedzieli że mogę się zgłosić nie wcześniej jak za 2-3 tyg.

:shock: No to musiało być grubo :twisted:

 

A tak poważnie to jutro się wybieram :)

 

uuuu to było niezla impreza, ja pewnie też będę mogła za jakieś 3 tyg po jestem po operacji kolana i muszę nadrobić płyny:/

a co tam trzeba walczyć ze słabościami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka oddana zgodnie z zamówieniem „0”RH-. Jest nas tak niewiele tylko 5 osób na 100 ma taką grupę.

 

PS. Nie jest potrzebne zaświadczenie o oddaniu krwi na rzecz danej osoby.

Kiedyś jak oddawałem dla teścia szpital takowego wymagał. Mogę przesłać skan na maila

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo intryguje, czy wymogi by oddac krew sa serio az tak wyśrubowane, czy nasze społeczeństwo jest tak "chore".

kilka miesiecy temu bylem z grupa 11 znajomych oddac krew dla mamy koleżanki - tylko 4 osoby przepuszczono przez sito...

i z tego co widzialem podobny procent spośród innych czekajacych mogl oddac krew. w wiekszosci przypadkow odmowa nie byla podyktowana tatuazem/marijuaną/pobytem w państwie 3go swiata, tylko kwestia niedoboru czegostam we krwi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma zaświadczenie o oddaniu krwi dla Pani Katarzyny proszę skan na maila mateusztochowicz(at)gmail.com

 

Bardzo to pomoże

Mail wysłany w sunie na 3 jednostki czyli od trzech osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo intryguje, czy wymogi by oddac krew sa serio az tak wyśrubowane, czy nasze społeczeństwo jest tak "chore".

kilka miesiecy temu bylem z grupa 11 znajomych oddac krew dla mamy koleżanki - tylko 4 osoby przepuszczono przez sito...

i z tego co widzialem podobny procent spośród innych czekajacych mogl oddac krew. w wiekszosci przypadkow odmowa nie byla podyktowana tatuazem/marijuaną/pobytem w państwie 3go swiata, tylko kwestia niedoboru czegostam we krwi itp.

 

 

bo my mamy dziwne wręcz absurdalne procedury a później narzekamy że dawców nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, byłem, oddałem :) Mam zaświadczenie, ajax, potrzebujesz to?? Daj znać, na pw masz numer kontaktowy do mnie. Brata niestety odrzucili.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bakupno, nie zauważyłem, prześlę to popołudniu. Jeszcze trochę przymulony jestem po zabiegu, 25 min temu wyszedłem z Centrum. Zdrowia dla Pani Katarzyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...