Skocz do zawartości

powiedzmy do 450KM--- RC


HubiSubi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze powinienem szukac w archiwum...ale pewnie takiej specyfikacji specjalnie nikt nie robil wiec moze jakies nowe pomysly powstana. inna sprawa w jednym temacie bedzie prawei wszystko.

 

A mianowicie trzeba zbudowac auto .... konkretnie do Rallycrossu.

 

chcialem zrobic zestawienie potrzebnych czesci do zbudowania silnika

i przeniesienia napedu. moja wiedza jest niekompletna wiec bede wnikliwie sluchac rad i propozycji. do tego ocenimy koszty i dostepnosc czesci :)

 

aaaa.. no i auto to SI GT naturalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuba - blok silnika musi pochodzić z modelu zgłoszonego i być zgodny z homologacją grupy A jeżeli się nie mylę więc, można powiększyć pojemność ale nie można wymienić na całkiem inny silnik.

 

 

Poza tym obstawiam ze tu jednakz nacznie większy problem będize nie z wykrzesaniem takiej 9ocy tylko sensownym przeniesieniem napędu, dyframi, szperami, skrzynią b. krótką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec

pojemnosc max to 2058cm3

zwezka w turbo 45mm

zakazane zmienne fazy rozrzadu

zakazana elektronika w dyfrach iprzeniesieniu napedu

w sumie to taki powrot do gr.B :)

 

 

co do elektroniki

docelowo widze tam autronica..ale jak wiadomo to male pudeleczko troszeczke kosztuje wiec to na koniec

 

zakladamy ze robimy pozadnie i patrzymy w przyszłosc

ale staramy sie zeby cenowo bylo rozsadnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się na pewno. Ostatnio Wally mi zasugerował że powinieneś kupić sobie jego Imprezkę (tą ex-Marcinową) i po prostu przełożyć motor. Do tego króciutką kłowka z autralii i jakieś szpery i jesteś w domu :-)

 

 

Jak władasz językiem Sheakspeara to zagadaj z tym typem - www.gearboxman.co.uk na pewno coś poradzi jeżelichodzi o przeniesienie napędu sensowne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jezykiem jestem na bakier niestety. ale i tak jezeli chodzi o skrzynie biegow to bede jezdzil na KAPS.. (pzrezlozenie 5 buiegu 1.09 wiec jest cacy) bo to i bizej i gwarancje moga dac..znaczy zaplombowana i co 500km pzreglad. i jak cos sie wali to wymieniaja bez gadania..a ja w calym zezonie robie 300 po tozre .. to bym mial jeszce 200 na treningi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodek by wystarczyl od seryjnego STI tam jest chyba ze 20k visco

co do tylu i przodu....opcja najtansza to tyny dyfer od 99.....albo trzeba bedzie jakies zakupy robickonkretne...wlasnie zcekama na jakies tanie propozycje od was... moze cos wiecie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiskoza w środku i sure-track na osiach w starszych rocznikach,

 

sorki... co to jest sure-truck?

 

450KM z 2l na zwyklym paliwie to duze wyzwanie, bardzo duze.

 

a kto powiedzial ze bede jezdzil na zwyklym paliwie? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na sportowym to tez juz jest duzo i moze wymagac wiekszych ingerencji w glowice.

 

hehe uparles sie na to 450...a ja wyraz nie napisalem do :mrgreen: nie stac mnei na to zeby tak od razu to zrobic.. wszystko bedzie powstawac stopniowo. powiem szczerze. prawdopodobnie zacznie sie od wydechu(rownoodleglosciowy kolektor i reszta 3") mocniejasza pompa paliwa, moze jakies wtryski i jakotakie dostrojenie do tego kompa.

jednak na poczatek i tak priorytetem bedzie zawieszenie. amorki na podwojnych sprezynach z regulacja wysokosci mam na oku.. niebawem powinienem je zalozyc i zaczac jezdzic (trenowac i to jak najwiecej). do tego bedzie kompletny powerflex, prawdopodobnie tez anty lifty. jak subara zacznie jeszce lepiej skrecac to dla mnie juz bedzie bardzo wiele.... taki bedzie plan na rozpoczecie sezonu...a w trakcie beda ciagle zmiany celem dodania dynamiki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyjaśnisz, dodam tylko od siebie, że to jest "suretrac" i z ciężarówką (truck) ma to niewiele wspólnego, choć mieć może 8).

 

shodan - mnie interesuje. Czytałem o tym na NASIOC-u i ScoobyNet, ale z chęcią posłucham też Ciebie 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...