Skocz do zawartości

Zbieżność w OBK


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Właśnie wróciłem z serwisu montowanie osłon i takie tam pierdoły niemniej poprosilem o zbadanie zbieżności i cóż zdziwko mnie chapło podwójne

1. w serwisie Panowie nie mieli do mojego MY10 programu jako OBK był tylko 2,5 i H6

2. wrzucono parametry z Legacy 2,0 stwierdzenie ze to to samo trochę mnie zszokowało i nie wiem tylko, czy rzeczywiście to to samo czy też nie???

3. Autko prowadzi się dobrze może nawet lepiej aniżeli sprzed kontroli zbieżności to może nie ma na co narzekać tylko jeździć,

 

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia i może się podzielić bo nie wiem czy mam dobrze czy mi się wydaje, że dobrze jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne. Prędzej bym powiedział, że nie ma różnicy do silników 2.5 i 3.6 niż do Legacy. W Legasiu są inne koła i zawias.

OBK H6 ma podobna wagę do 2.0D więc ustawienia powinny być podobne.

Może dlatego, że 2.0D nie wszędzie jest sprzedawany.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że 2.0D nie wszędzie jest sprzedawany.....

Nie kumam Adasiu, jak to nie jest wszędzie sprzedawany ?

 

-- 24 sty 2011, o 21:00 --

 

Właśnie wróciłem z serwisu montowanie osłon i takie tam pierdoły niemniej poprosilem o zbadanie zbieżności i cóż zdziwko mnie chapło podwójne

ParaYasio serwisujesz u Pana Reiskiego w Bydzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że 2.0D nie wszędzie jest sprzedawany.....

Nie kumam Adasiu, jak to nie jest wszędzie sprzedawany ?

 

-- 24 sty 2011, o 21:00 --

 

Właśnie wróciłem z serwisu montowanie osłon i takie tam pierdoły niemniej poprosilem o zbadanie zbieżności i cóż zdziwko mnie chapło podwójne

ParaYasio serwisujesz u Pana Reiskiego w Bydzi ?

 

Uhm tylko nie wiem czy to dobrze czy źle proszę o szczerą odpowiedź :-) może być na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm tylko nie wiem czy to dobrze czy źle proszę o szczerą odpowiedź :-) może być na PW

Takiej odpowiedzi to ja Ci nie udzielę, myślałem, że właśnie od Ciebie dowiem się czegoś więcej o tym serwisie.

 

-- 25 sty 2011, o 09:28 --

 

np. w US 2.0D nie ma w ofercie. Z tym, że raczej mało prawdopodobne żeby oprogramowanie do maszyny od zbieżności było ze stanów.

nie zajarzyłem, że może chodzić o inny rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę Yasia

Więc tak bym zrobił a mianowicie:

1. Pojechałbym do w miarę dobrej stacji diagnostycznej na sprawdzenie zbieżności aby zaprzeczyć bądź potwierdzić czy zbieżność jest właściwa czy też nie.

2. W tym celu pomocnym są dane zawarte na 449 stronie instrukcji obsługi gdzie umieszczone są informacje dla Outbacka określające zbieżność kół i pochylenie koła.

3. Sprawdzam jeszcze raz także w miarę dobrym zakładzie wulkanizacyjnym etc. wyważenie wszystkich kół. Niejednokrotnie właśnie to jest przyczyną wrażenia "bicia" bądź "uciekania" autka. Dzieje się tak gdy opony po założeniu i wyważeniu oraz przejechaniu uleżały się i jest konieczna dodatkowa korekta wyważenia, lub odpadł jakiś ciężarek lub jest wada fabryczna opony/felgi (w tym uszkodzenie) ale to chyba można wykluczyć.

pzdr

Areo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, jeśli diagnosta na zbieżności nie wie jak ustawić geometrię kół w Outbacku to takie dane są na str 449 instrukcji obsługi. Więc je spisz albo weź książkę z danymi tech.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest GIT odwiedziłem dzisiaj S-Point w Łodzi mam do nich dokładnie 103km od domciu. Panowie zajęli się moją subaryną i w końcu auto jeździ tak jak powinno nie szarpie nie zjeżdża tylko jeździ osobiście uważam, że chyba nic lepszego trafić mi się nie mogło....

Także mam już swój serwis dla subaryny, a co chyba dość istotne większość części na miejscu bez czekania i takich tam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...