Skocz do zawartości

PB z olejem do dwusuwa w baku - co robić?


kitewinger

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pomyłkę pracownik wlał mi do Forka benzynę wymieszaną z olejem do piły spalinowej. Było jakieś 1 litr PB wymieszanej z olejem do piły w karnistrze i do tego doszło jakieś 10 litrów czystej PB. Ten cały mix (czyli 1 litr PB do piły i 10 czystej PB) trafiło do mojego baku :evil: Autka jeszcze nie odpalałem bo zastanawiam się co zrobić? Dolać 50 litrów PB i przepalić czy ściągać paliwo?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba rzeczywiście spanikowałem, spojrzałem właśnie na instrukcje tego oleju do piły, który był dolany i na litr 30-50 ml oleju więc taka minimalna ilość rozczieńczona w 50 litrach nic złego chyba nie zrobi (pewnie nawet na 10 byloby ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba rzeczywiście spanikowałem, spojrzałem właśnie na instrukcje tego oleju do piły, który był dolany i na litr 30-50 ml oleju więc taka minimalna ilość rozczieńczona w 50 litrach nic złego chyba nie zrobi (pewnie nawet na 10 byloby ok).

 

dokładnie, 10% takiego mixolu nie zrobi żadnego wrażenia na silniku czy kat.

Ja mam w firmie takiego leciwego matiza :shock: :mrgreen: ale VAN-a jako cieżarówka z odliczeniem Vat-u :twisted: i czesto gesto, ludzie przyjezdzają do mnie różnymi autami z nieopodal oddalonego STATOIL-u gdzie zatankowali do diesla , benzyny. Oczywiście Matiz to wszytsko wsysa i jeździ dalej jak wsciekły , my sie aż sami dziwimy, kiedy on zdechnie, a on zwyczajnie nie chce. To dosłownie pancerne auto, a ma z 200k na liczniku :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...