Jump to content

PB z olejem do dwusuwa w baku - co robić?

kitewinger

Recommended Posts

Przez pomyłkę pracownik wlał mi do Forka benzynę wymieszaną z olejem do piły spalinowej. Było jakieś 1 litr PB wymieszanej z olejem do piły w karnistrze i do tego doszło jakieś 10 litrów czystej PB. Ten cały mix (czyli 1 litr PB do piły i 10 czystej PB) trafiło do mojego baku :evil: Autka jeszcze nie odpalałem bo zastanawiam się co zrobić? Dolać 50 litrów PB i przepalić czy ściągać paliwo?

Z góry dzięki za pomoc

Ja bym się nie przejmował , silnik tego nie poczuje a taka ilość oleju dla katalizatora też chyba zabójcza nie będzie, jeżeli jeszcze masz możliwość dolania czystej PB to możesz spać spokojnie .

chyba rzeczywiście spanikowałem, spojrzałem właśnie na instrukcje tego oleju do piły, który był dolany i na litr 30-50 ml oleju więc taka minimalna ilość rozczieńczona w 50 litrach nic złego chyba nie zrobi (pewnie nawet na 10 byloby ok).

chyba rzeczywiście spanikowałem, spojrzałem właśnie na instrukcje tego oleju do piły, który był dolany i na litr 30-50 ml oleju więc taka minimalna ilość rozczieńczona w 50 litrach nic złego chyba nie zrobi (pewnie nawet na 10 byloby ok).

dokładnie, 10% takiego mixolu nie zrobi żadnego wrażenia na silniku czy kat.

Ja mam w firmie takiego leciwego matiza :shock: :mrgreen: ale VAN-a jako cieżarówka z odliczeniem Vat-u :twisted: i czesto gesto, ludzie przyjezdzają do mnie różnymi autami z nieopodal oddalonego STATOIL-u gdzie zatankowali do diesla , benzyny. Oczywiście Matiz to wszytsko wsysa i jeździ dalej jak wsciekły , my sie aż sami dziwimy, kiedy on zdechnie, a on zwyczajnie nie chce. To dosłownie pancerne auto, a ma z 200k na liczniku :shock:

Nic sie nie stalo i nie stanie a pracownika tez nie masz co sztorcowac bo wlal do lesnika "lesnicze" paliwo