Skocz do zawartości

Subary Justy


lukasik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy kupnie używanego samochodu (każdego jednego), należy zwrócić uwagę przede wszystkim, czy miał w swojej historii kolizję (poważne uszkodzenie nadwozia), należy wykonać jazdę testową (wskazane są nierówności drogi) stwierdzające funkcjonowanie poszczególnych podzespołów pojazdu.

W przypadku pojazdu 4x4 należałoby sprawdzić czy w ogóle ten napęd funkcjonuje prawidłowo.

Bez wdawania się w szczegóły to są podstawowe kwestie, które należy mieć na uwadze przy kupnie używanego samochodu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrócił uwagę, że to tak naprawdę suzuki montowane na węgrzech i doczytał o napędzie, niby jest tam wisko z inicjalnym rozdziałem 90F 10R, ale kiedyś mieliśmy takiego w rodzinie i na lato mechanik wyjmował zawleczkę z wału i się robiło FWD – a przy takiej operacji po dłuższym czasie wisko powinno klęknąć, czego jednak nie zrobiło… Sprawdź co tak naprawdę tam siedzi. Ogólnie dzielność w zaspach o wiele mniejsza niż Justy pierwszej generacji, ale mówię o eksploatacji w beskidach w latach '90, kiedy drogi były nieodśnieżane a zimy prawdziwsze niż teraz. Spalała bestia swoje, tzn. nawet 8-9L w zimie, a na trasie schodziła do 7 (silnik 1.3)…i nie napisałem jeszcze że jeździło całkiem przyzwoicie.

 

Zwróć także uwagę na wyszukiwarke, w której troche informacji o justy może się znaleźć, oraz o zwyczaju, który nakazuje swoje pierwsze forumowe kroki poczynić w wątku :arrow: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... start=8450

 

Co do sprawdzenia napędu to pojedź gdzieś na śliskie i przetestuj czy napęd działa – spróbuj gdzieś gwałtownie ruszyć, najlepiej w śniegu – powinien sekunde pomielić po czym wisko zeszperuje tył i wyrwie do przodu, a na przyczepnym asfalcie zrób test powolnej jazdy na maksymalnie skręconych kołach – jeśli nie będzie podejrzanych hałasów i drgań budy znaczyć to będzie że wisko jest ok (wyniki obu testów muszą być dobre, inaczej coś nie gra – tak jak napisałem w tym aucie można w 5 minut odłączyć tył na kanale wyciągając jakąś tam zawleczkę, więc ktoś mógł to zrobić jeśli wisko jest padnięte, auto będzie nadal jeździć poprawnie jako fwd).

 

powodzenia!

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy w nowo zakupionym Subaru Justy (wyprzedaż 2010) można samodzielnie zainstalować autoalarm i czy zpowoduje to utratę gwarancji.

Ewentualnie jaki Wy instalujecie alarm....(jakiej firmy, jaki jest koszt).

 

Pytanie 2 jak z czujnikami parkowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal3m, wybacz, potraktowałem Cię grubiańsko i uszczypliwie. Właśnie edytowałem swojego posta w czasie, w którym Ty pisałeś swojego, niestety jak widać nie zdążyłem i przeczytałeś me nazbyt ostre słowa… Moja intencja nie była inna jak tylko podbicie Twoijego pytania celem zwiększenia prawdopodobieństwa, że ktoś kto zna odpowiedź na nie natrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam czy w nowo zakupionym Subaru Justy (wyprzedaż 2010) można samodzielnie zainstalować autoalarm i czy zpowoduje to utratę gwarancji.

Ewentualnie jaki Wy instalujecie alarm....(jakiej firmy, jaki jest koszt).

 

Pytanie 2 jak z czujnikami parkowania.

 

Pozdrawiam

 

W książce gwarancyjnej jest wyraźnie napisane że jak trwoga to do ASO jeśli zrobisz coś na własną rękę tracisz gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie nazwałbym tego zawleczką, na obudowie skrzyni biegów jest taki wałeczek z dziurką (widoczne od spodu) tuż obok jest śruba, trzeba tą śrube odkręcić kilka obrotów przesunąć wałeczek około 1 cm w przód lub w tył w zależności czy chcemy włączyć czy wyłączyć napęd, następnie dokręcic srube i wszystko.

Można jeździc tak i tak nic się nie dzieje spalanie troche mniejsze na rozpietym.

W razie kłopotów dysponuje zapasową skrzynią biegów razem z tą przystawką w której ponoć jest to sprzęgło wisco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nic się nie stało sorki :) i dzięki

 

-- N cze 12, 2011 10:33 am --

 

dzięki.

 

-- N cze 12, 2011 10:38 am --

 

i znowu ja ;)

 

Poszukuje kontaktu z ludzikami którzy nabyli Justy 09MY (2009-2010/11)

gg: 7614025

 

Jestem ciekaw czy w Waszych autkach ktoś zamontował ISR i oznakował DNA.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...