Skocz do zawartości

Fotele z JDM w EU spec - regulacja na lewym


tzd

Rekomendowane odpowiedzi

żeby się jednak obeszło bez TAKIEJ rzeźby

 

pawlaswrc, :lol:

 

w krótkich żołnierskich słowach, skrótowo podsumuję raz jeszcze:

 

1. rzeźby za bardzo nie ma

2. bazą może być fotel kierowcy od GL-a, albo każdego innego GC8, być może także z Forka SF (a jeśli jest to europejski GTek 98-00, to jest dużo łatwiej).

3. jeśli nie jest to GT-ek, to jedyną operacją "ponadstandardową" jest albo:

- przespawanie "uszu" (fotka) do miski z GL-a.

 

005AAA.jpg

 

 

 

albo

 

 

 

- wykorzystanie oryginalnego pełnego siedziska kierowcy z JDM ale zamontowanie go w stelażu/podstawie z GL EU, do czego wymagane jest urżnięcie tych elementów oznaczonych strzałkami (tu widać obie "miski" siedziska, u góry JDM pasażera [lewa] leżąca na europejskiej kierowcy [lewej], w celu porównania profilów) -> musimy dojść do sytuacji, kiedy miska siedziska ma "uszy" wzmacniające trzymanie boczne ORAZ nie ma tych profili widocznych na górnej misce, w celu zamontowania jej na europejskim stelażu z regulacją wysokości:

 

IMG_0850aaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po udanym "ataku spawacza" (opis powyżej) i z pomocą Eddiego_GT4 zamontowałem siedzisko lewego fotela JDM na stelaż z lewego fotela z europejskiej imprezy GC8 GL - z regulacją wysokości.

 

Przy montowaniu oparcia z GC8 STi do stelaża z GL-a okazało się, że trzeba się trochę pogimnastykować, ale efekt jest - 2 siedzenia z GC8 STi, lewe i prawe, oba z regulacją wysokości siedziska 8)

 

MissionAccomplished.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie narzekam :twisted:

 

Nawet na max. podniesionym fotelu siedzi się niżej, niż na max. obniżonym forkowym fotelu ;) i choć pierwsze wrażenie było "Te fotele są twardsze" to plecy i 4 litery przypomniały już sobie, jak to było kiedyś w GTku... ;)

 

PS... jakby ktoś chciał je ode mnie kupić... nie sprzedam, za dużo energii i roboczogodzin (w tym kolegogodzin) poszło w projekt ;)

 

-- 2 maja 2011, o 20:00 --

 

Update:

w związku z faktem, że siedzenie pasażera popiskiwało mi niemiłosiernie, rozebrałem je dziś i co natrafiłem - prawie to samo, co trafił w swoim krześle Eddie_gt4, i ja w swoim drugim krześle:

 

20110502222%20-%20Kopia.jpg

 

20110502221%20-%20Kopia.jpg

 

... czyli znowu popękane elementy. Oddałem już to do spawania, ale potraktowałbym to jako ostrzeżenie dla innych: proponuję zawsze przed zamontowaniem "nowego" używanego krzesła rozebrać je i posprawdzać. Póki co na 2 komplety w każdym z nich było coś trzaśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...