Skocz do zawartości

Intercooler STI Spec C - fakty i mity


chrisro

Rekomendowane odpowiedzi

Działając pod wpływem chwili kupiłem intercooler ze Spec C STI 2006. Ma charakterystyczne wycięcie u góry. Nowy kosztuje 2000zł. Położyłem obok siebie seryjne IC z STI eu 2003 i ze Spec C 2006. No i co widzę? Że mają identyczne wymiary i grubość. Jedyne różnice to to wcięcie, które powoduje automatycznie mniejszą objętość oraz Y-pipe w jednej całości bez gumowego łączenia. Jedyne co mi przyszło do głowy to może dzięki temu przewężeniu nie powstają zawirowania między wlotem a wylotem... Tak czy siak chyba niewarto zmieniać za taką kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto bylo,trzebabylo zinwestowac w APS,HYPERFLOOW to sa najlepsze intercoolery na rynku

 

-- Wt sty 04, 2011 8:37 pm --

 

gorny intercooler jest dobry na 400 koni,no chyba ze budujesz monstrum i sie bedziesz scigal na 1/4mili na to wtedy przedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie. IC ma oddawac ciepło. Tak naprawde, im mniej pojemny, tym lepiej, o ile tak samo tak samo oddaje ciepło jak większy.

Co w praktyce raczej nie jest możliwe, jeżeli to ten sam materiał i takie same blaszki.

 

http://bbs.scoobynet.com/scoobynet-general-1/766396-whats-the-difference-between-sti-and-spec-c-intercoolers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niktórych modelach imprez (chyba MY06) porawiono przepływ powietrza i można było zastosować mniejszy IC.

nie wiem jak w WRX (ale chyba podobnie) w STI 2,5 jest elektroniczna przepustnica (a nie na linke jak w 2.0) która jest wieksza i wymusiła mniejszy IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...