Skocz do zawartości

Automatyczna klimatyzacja o poranku


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników poprzedniego modelu legacy.

Jak zachowuje się u Was klimatyzacja, kiedy po porannym odpaleniu przełączycie ją w tryb auto? U mnie włącza się tylko nawiew na szybę a dmuchawa pracuje na najwolniejszych obrotach. Tak ma być? Zazwyczaj jeżdżę na ręcznym ustawieniu, więc nie mam punktu odniesienia. Ostatnio jednak padło mi webasto i zacząłem eksperymentować z innymi ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak właśnie jest. W trybie auto, po poranym odpaleniu nawiew ustawia się na szybę, a wentylator na najniższe obroty, potem w miarę rozgrzewania się silnika, nawiew przestawia się na szybę i nogi, później tylko na nogi i zwiększają się odpowiednio obroty wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - czyli TTTM.

 

To, ze pozniej wali w nogi goracym do upadlego, to juz inna historia i urok Legacy...

 

Faktycznie - jak na rozgrzanym silniku jak włączę tryb automatyczny, to dmucha tylko na nogi. Nie ma jak sterowanie ręczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - jak na rozgrzanym silniku jak włączę tryb automatyczny, to dmucha tylko na nogi. Nie ma jak sterowanie ręczne!

Wszystko zależy od tego jaką temperaturę ustawisz i jaka jest temperatura na zewnątrz!

 

Ja z automatem doszedłem do porozumienia: nie zmuszam go do szybkiej zmiany temperatury w kabinie, a on w zamian odwdzięcza się łagodnym traktowaniem :wink:

 

Jeśli na zewnątrz jest np. -5 st C to najpierw ustawiam temperaturę na 15 st. - klima wieje maksymalnie na 2-3 biegu. Jak zmniejszy obroty do 1-2 biegu, to ja zwiększam żądaną temp. do 17 st. C - klima znów zwiększa bieg o 1-2 stopnie...

 

Tak po pewnym czasie dochodzę do optymalnej 20,5 st. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urok Legacy

Marudzicie. W Madzi6 wystarczy, że temp. nagrzewnicy jest minimalnie wyższa niż wewnątrz i już zaczyna się 'huragan'. Najgorzej, jak wewnątrz jest -15 to chce odmrozić ręce tą wichurą. W Legasiu jest znacznie bardziej user-friendly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie. W Madzi6 wystarczy, że temp. nagrzewnicy jest minimalnie wyższa niż wewnątrz i już zaczyna się 'huragan'. Najgorzej, jak wewnątrz jest -15 to chce odmrozić ręce tą wichurą. W Legasiu jest znacznie bardziej user-friendly.

 

 

To chyba miałeś coś nie tak w tej maździe 6. W mojej Automatyczna klimatyzacja działała wręcz idealnie. Zaczynała dmuchać dopiero jak powietrze było ciepłe. Prawie cały rok miałem włączone auto na 20'C i było idealnie.

 

Jeśli na zewnątrz jest np. -5 st C to najpierw ustawiam temperaturę na 15 st. - klima wieje maksymalnie na 2-3 biegu. Jak zmniejszy obroty do 1-2 biegu, to ja zwiększam żądaną temp. do 17 st. C - klima znów zwiększa bieg o 1-2 stopnie...

 

Tak po pewnym czasie dochodzę do optymalnej 20,5 st. :D

 

Sorry za ot ale po tej wypowiedzi przypomniała mi się scena z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Ja to mam prosze pana bardzo dobre połączenie wstaję 3:30 i idę 8km do PKS-u...." :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Tak mniej więcej jak droga tego Pana do pracy wygląda walka z AC Auto w Legacy. Chyba trzeba się więcej nakręcić niż przy manualu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ot ale po tej wypowiedzi przypomniała mi się scena z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Ja to mam prosze pana bardzo dobre połączenie wstaję 3:30 i idę 8km do PKS-u...." Tak mniej więcej jak droga tego Pana do pracy wygląda walka z AC Auto w Legacy. Chyba trzeba się więcej nakręcić niż przy manualu

Dokładnie... Klima chyba po to jest automatyczna, żeby ustawić temperaturę którą ma osiągnąć i utrzymywać. I zapomnieć, że istnieje.

Tak to przynajmniej działa w innych samochodach... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...