Skocz do zawartości

W jakiego PCeta aktualnie warto zainwestować?


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

"Pinnacle Studio 14" powiadasz. Video się chce robić... To Ci powiem, Komputer plus program do Video to ok 10.000 zł Sam program od 3000 do 5000 PLN bo mówimy o HD już. W Pinnacle Studio 14 też porobisz, ale to amatorski produkt, po jednym filmie odechce ci się dłubania... Lepiej materiał daj do firmy co kreci wesela, za 100 zł odbierzesz gotową płytę DVD lub Blu-ray.

 

Intak - ja wiem, że to soft do totalnej amatorki ale nie zamierzam składać filmów zarobkowo. Chodzi o prostą edycję typu: wytnij/sklej/dodaj jakąś planszę z napisem/dodaj jakieś przejście pomiędzy scenami + zrobienie prostego menu z wyborem scen.

Ze względu na Córę filmików powstawać będzie trochę więcej więc oddawanie do kogoś za każdym razem nie dość, że zrobi się kosztowne to po prostu będzie uciążliwe.

 

Windows 7 32 bit jak masz jakieś stare programy, albo drukarki lub inne ustrojstwa. 64bit zawsze możesz sobie wgrać w przyszłości na tej samej licencji

 

ooo - nawet w wersji OEM można tak robić?

 

Zasilacz adekwatny do pobieranej mocy zestawu, ale też nie ma co szaleć 300 zł MAX
A zasilacz za max 300zł... Lekka przesada, na tym lepiej nie oszczędzać, lepiej żeby zniósł wymianę sprzętu w przyszłości, niż znowu inwestować - albo się zjarał...

 

rany Wy na poważnie z tym zasilaczem :? ja myślałem, że za 200 max. 300zł to kupię już kompletną obudowę z zasilaczem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rany Wy na poważnie z tym zasilaczem ja myślałem, że za 200 max. 300zł to kupię już kompletną obudowę z zasilaczem

Za max 200 to mozesz sobie kupic zasilacz do tego starego kompa, ale teraz to on starczy na sama grafe najwyzej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że kupno 32 bit do nowego komputera jest NIEOPŁACALNE. No chyba że ma się wersję Ultimate BOX, ale wtedy są 2 płyty i 1 klucz. I prawdopodobnie w Home to nie zadziała.

 

Zasilacz taki da radę, i unikaj chiefteca jak ognia. Mają tak głośne wiatraka, że szlag może trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że kupno 32 bit do nowego komputera jest NIEOPŁACALNE. No chyba że ma się wersję Ultimate BOX, ale wtedy są 2 płyty i 1 klucz. I prawdopodobnie w Home to nie zadziała.

 

Zasilacz taki da radę, i unikaj chiefteca jak ognia. Mają tak głośne wiatraka, że szlag może trafić.

 

W jakim sensie NIEOPŁACALNE -sprecyzuj, bo cena jest ta sama.

 

Niema wersji Windows 7 Home, jest Windows 7 Home Premium i jak masz oryginalny nośnik OEM to na kluczu od 64bitowej wersji instalujesz 32 bitowa. Jak masz taka potrzebę, bo na przykład masz kamerkę internetową co nie posiada sterowników pod system 64bitowy.

 

Tak naprawdę aplikacje 64 bit to można na dwóch rękach wyliczyć, i parę darmowych pakowaczy zip i rar. Znowu jak masz np. Oprogramowanie 64bit Adobe to okazuje się że tak używasz 32 bit bo pluginy i filtry firm zewnętrznych nie są jeszcze zrobione na 64bit. Dlatego niema co szaleć, system 64bit daje tylko satysfakcje że widzi więcej niż 4GB ram które sobie kupiliśmy, a których żadna aplikacja 32 bit nie wykorzysta.

 

-- 22 gru 2010, 15:46 --

 

 

Zasilacz taki da radę, i unikaj chiefteca jak ognia. Mają tak głośne wiatraka, że szlag może trafić.

 

Ten zasilacz jest właśnie tak jak napisałem 300 zł max, a wcześniej pitoliłeś:

 

A zasilacz za max 300zł... Lekka przesada, na tym lepiej nie oszczędzać, lepiej żeby zniósł wymianę sprzętu w przyszłości, niż znowu inwestować - albo się zjarał.

 

Się "ZNAWCO" kurna zdecyduj :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema wersji Windows 7 Home, jest Windows 7 Home Premium i jak masz oryginalny nośnik OEM to na kluczu od 64bitowej wersji instalujesz 32 bitowa. Jak masz taka potrzebę, bo na przykład masz kamerkę internetową co nie posiada sterowników pod system 64bitowy.

 

A na płytce są obie wersje czy trzeba kombinować z nośnikiem? (ew. ściągać "pirata" i instalować z legalnym kluczem?)

 

No i jeśli chodzi o aplikacje - to czy po prostu nie ruszą na 64bit czy też nie będą widziały większej ilości RAMu? (chodzi mi o typowe aplikacje biurowe/graficzne/video)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się "ZNAWCO" kurna zdecyduj :evil:

"Znawco" ? Wybacz, ale to Ty się nie znasz jeśli twierdzisz, że AsRock to syf a jedyne normalne płyty to ASUS i Gigabyte. A podany przeze mnie zasilacz OCZ to najtańszy z tych, które poradzą sobie z komputerem i rozbudową. Z resztą gdybyś nie zauważył, jest pewien limit pieniężny na komputer. Nie każdego stać na komputer za 4-5 tysięcy.

 

Co do systemu 64bit - ruszy na nim bardzo dużo aplikacji 32bit, mam taki system w domu i nie trafiłem przez rok na jakikolwiek problem z jakąś aplikacją 32bit. Ale co tam, przecież ja się nie znam, lepiej wierzyć znawcom, którzy wiedzę czerpią tylko i wyłącznie z forów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niema co szaleć, system 64bit daje tylko satysfakcje że widzi więcej niż 4GB ram które sobie kupiliśmy, a których żadna aplikacja 32 bit nie wykorzysta.

A jak czesto masz odpalona tylko jedna aplikacje?

 

Poniewaz dla aplikacji 32-bit przestrzen adresow to 4GB, to jest tak to urzadzone, ze ile bys nie mial ramu, czy to 512MB czy 16GB, to system operacyjny udaje przed aplikacja (32bit), ze jest 4GB. NIezle sie musi nakombinowac, nie? Dlatego jak masz duzo ramu (np. 8GB) i system 64-bit a odpalasz na nim 10aplikacji 32-bit, to kazda moze max 4GB, ale przy 10 aplikacjach to daje max 40GB (kazda ma te swoje 4GB na wylacznosc) - w 32bitowym systemie musi on te max 40GB zmiescic w max 4GB (nie wiem jak w Win7 32bit czy Viscie 32bit, ale w WinXP to pokazuje, ze widzi 3.25GB tylko :shock: ) bo wiecej nie umie wykorzystac. Natomiast 64bitowy OS moze wykorzystac te 8GB (a nawet bardzo wiele razy wiecej) wiec, bedzie mial z tym mniejszy problem.

Ja odkad mam mojego lapka, to uzywam Windowsow x64 (najpierw Vista Pro, teraz Win7 Pro) - czyli od 3 lat (czy nawet 4, juz nie pamietam :P) i nie mam z tym zasadniczych problemow, choc pamietam, ze na poczatku bylo kilka (z 5 moze) aplikacji, co mialy jakis z tym problem :P

Ogolnie to mam sporo aplikacji 32bit ale jak tylko jest cos w wersji 64bit - to uzywam takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A na płytce są obie wersje czy trzeba kombinować z nośnikiem? (ew. ściągać "pirata" i instalować z legalnym kluczem?)

 

No i jeśli chodzi o aplikacje - to czy po prostu nie ruszą na 64bit czy też nie będą widziały większej ilości RAMu? (chodzi mi o typowe aplikacje biurowe/graficzne/video)

 

 

Płytę musisz mieć oryginał, albo kopie oryginału. Aplikacje 32 bitowe tak jak i system 32 bitowy mogą zaadresować max 3,6 GB, a że cos na system musi zostać to nie przekraczają 2 GB. Aplikacje do obróbki Video operują na małych próbkach danych pobieranych z HD więc w kompie do Video nie ilość RAM jest najważniejsza, a szybkość dysku, potem szybkość procesora. Z uwagi na to ze każdy chce aby jego produkt chodził na jak największej liczbie komputerów robi się aplikacja chodzące głownie na procesorze. W CUDA bym nie wierzył choć jest to przyszłość. Dwa najlepsze programy do obróbki Video to Adobe Premier Pro CS5 i EDIUS 5.50 Adobe jest w wersji 64bit, oba wykorzystują wszystkie dostępne rdzenie. Testowałem Ediusa z kartą akceleracyjna od Canopus chyba. Wyszło na to że Intel® Core™2 Quad Q9550 ustawiony na 3,2 GHz był szybszy od niej o 30% :!: Więc karta wyleciała z kompa. Materiał DVD liczył godzinę wyjściowego -30 minut, a HD godzinne liczył godzinę. Programy do Video wykorzystują ponoć DirectX, ja różnicy nie widziałem miedzy nForce 8600 GT a 9800 GT, a to kosmicznie inne karty jeśli chodzi o wydajność.

Pinnacle Studio 14 to produkt amatorski słynny z wersjach 8-10 z częstego wieszania się niema sensu wywalać na i7 kasy żeby materiał konwertował się o 30 % szybciej tym bardziej że robisz to od świętą. Choć jak Cię stać to i7 to potężny procesor !

 

-- 22 gru 2010, 20:50 --

 

....

 

"Znawco" ? Wybacz, ale to Ty się nie znasz jeśli twierdzisz, że AsRock to syf a jedyne normalne płyty to ASUS i Gigabyte. ...

 

Uczepiłeś się tego asrocka jak właściciel Opla Omega Kombi V6, co za wszelką cenę chce udowodnić że ma auto wyjątkowe sportowe i cud technologii... mimo że finezji nim tyle co w Skodzie. Podaj adres mam z 20 płyt AsRocka do recyklingu jak tak je kochasz to podeślę, większość ma spuchnięte kondensatory bo wiadomo były robione na ubogie rynki, więc nikt się w selekcje nie bawił.

 

I czytaj ze zrozumienie bo nigdzie nie napisałem że AsRock to syf, po prostu jest wart swojej ceny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiki ASUS wcale nie są jedynymi wartymi zainteresowania - tak jak i płyty ich i Gigabyte. DFI, AsRock, MSI, Foxconn

 

Raczysz żartować :P . Miałem w życiu naprawdę sporo komputerów stacjonarnych i ciekawe, że zawsze kiedy zdecydowałem się na inną płytę niż ASUS/Gigabyte to później tego żałowałem. Jak nie problemy ze sprzętem to znowu jakieś durne zworki na płycie, to dysku nie widzi to znowu coś. Wchodzisz do BIOSu, a tam opcji tyle co kot napłakał. Nie wiem jak teraz wyglądają te płyty pod względem jakości wykonania, ale kiedyś była to po prostu lipa- słabe chipsety, mało slotów, kilka gniazd USB, najsłabsze audio itd.

 

Link do najlepszych testów sprzętu komputerowego w sieci:

 

http://www.xbitlabs.com/

 

link do jednego z ostatnich testów-

 

http://www.xbitlabs.com/articles/mainbo ... undup.html

 

polecam konkluzję na ostatniej stronie:

 

"I suggest that we start with the mainboards that got the lowest scores in our today’s test session. ASRock 890FX Deluxe3 and Biostar TA890FXE seem to be out of place in this roundup. It is not only because they failed to overclock our test processor to its maximum. It is not the reason but rather the consequence of all sorts of problems they have. There are a few functions in the BIOS of the ASRock mainboard that either do not work at all, or work incorrectly"

 

"Gigabyte GA-890FXA-UD5 is an excellent choice for anyone. There is nothing excessive, everything you need for successful overclocking and system fine-tuning is there. The mainboard supports all legacy interfaces; it has the largest number of USB and Serial ATA ports and has the busiest back panel. Over the past few years Gigabyte mainboards have been making only the most positive impression."

"However, if you are looking for something special, sophisticated and technologically rich, then you should go for Asus M4A89TD Pro/USB3 and MSI 890FXA-GD70."

 

To tylko jeden z wielu testów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli chodzi o aplikacje - to czy po prostu nie ruszą na 64bit czy też nie będą widziały większej ilości RAMu? (chodzi mi o typowe aplikacje biurowe/graficzne/video)

Windowsy 64bit so tak zrobione zeby dzialaly na nich aplikacje 32bit (dzieki WoW64 = Windows on Windows 64).

A co do ramu to tak jak wspomnialem - pojedyncza aplikacja 32bit nie zobaczy 8GB ramu, jej zawsze sie wydaje ze ramu jest 4GB (choc tak jak Intakwrx wspomnial - ok 2GB jest dla aplikacji, a 2GB zarezerwowane dla systemu). Ale w takiej sytuacji jest kazda aplikacja uruchomiona w danej chwili - kazda widzi przewidziane tylko dla niej 2GB i 2GB na system. Nie musi oczywiscie zajmowac 2GB, tylko tyle jest dla niej max dostepne, wiec tyle moze. Wiec dla 10 aplikacji na raz odpalonych wychodzi, ze moze byc max zapotrzebowanie na 20GB pamieci dla aplikacji - no i tym zajmuje sie wlasnie system operacyjny, zeby tak zarzadzac fizyczna pamiecia dostepna, zeby sie te aplikacje pomiescily - i dlatego jak masz system winXP 32bit ktory ma do dyspozycji max 3.25GB to ma on troche wiekszy problem, niz system 64bit, ktory spokojnie moze operowac na 8GB, jesli masz tyle w kompie.

 

Pytanie zasadnicze - jak duzo bedziesz siedzial w tym video itp? Jesli caly czas i bedziesz obrabial duze filmy w HD to rzeczywiscie potrzebne jest:

1. szybki dysk do wczytywania video do obrobki z niego

2. szybki procek do przetwarzania (jesli jakies tam sa skomplikowane operacje)

 

Np. jakbys chcial lamac jakies szyfry, to wtedy super szybki procek i koniecznie 64bit system.

Ale w ogolnym przypadku, to z tych GB ramu ten procek czyta dane godzinami (dla nie go to jest wolne), a jesli jest malo ramu to musi wrzycac dane na dysk, ktory dla niego jest kosmicznie wolny, co sprawia, ze wieksza ogolna wydajnosc kompa uzyskasz kupujac szybki RAM w odpowiendnio duzej ilosci, niz slaby RAM a dobry procek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Np. jakbys chcial lamac jakies szyfry, to wtedy super szybki procek i koniecznie 64bit system.

...

 

Chciałeś tylko filmik z córką poskładać :)

A co będziesz sobie żałować buduj super komputer taki co przepowiada przyszłość i trafia szóstkę w Lotka :mrgreen:

 

-- 22 gru 2010, 22:36 --

 

...

Raczysz żartować :P . Miałem w życiu naprawdę sporo komputerów stacjonarnych i ciekawe, że zawsze kiedy zdecydowałem się na inną płytę niż ASUS/Gigabyte to później tego żałowałem. Jak nie problemy ze sprzętem to znowu jakieś durne zworki na płycie, to dysku nie widzi to znowu coś. Wchodzisz do BIOSu, a tam opcji tyle co kot napłakał. ...

 

Co ma producent do Twojej nie udolności :P Zworki na płycie, a nawet lasy zworek ? To były czasy 386-486 DX, byle buraczek nie potrafił tego poskładać po paru postach w internecie, ba nie było wtedy nawet internetu ! Możecie sobie to wyobrazić ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe sugestie - powoli wychodzi mi "mój" optymalny zestaw.

Na początek będzie 4GB RAM, Intel i5 i płyta pewnie Asusa (ze względu na dobre opinie + moje dotychczasowe pozytywne doświadczenia).

Zastanawiam się nad dwoma dyskami spiętymi w RAID0 - powinno to znacząco wpłynąć na wydajność dyskową.

SSD pod system raczej sobie odpuszczę bo niestety to jeszcze jest zbyt drogie rozwiązanie.

 

Pozostaje karta grafiki - czy interesować się firmami typu Gainward i Palit czy lepiej sobie to odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! DFI ma ubogi w opcje BIOS! Zanim znowu coś takiego napiszesz, WEŹ TĄ PŁYTĘ, WŁÓŻ DO KOMPUTERA I WŁĄCZ BIOS. NIE MA PŁYTY, KTÓRA BYŁABY BARDZIEJ KONFIGUROWALNA NIŻ DFI. Teraz zrozumiesz ?

 

Mam płytę ASUSa - padł dźwięk. Kuzyn ma Gigabyte - kondensatory spuchnięte, chipset grzeje się jak głupi. Miałem MSI, wszystko ok. Miałem ECS, wszystko OK. Z resztą płyt tez miałem dużo do czynienia(osobiście dłużej niż na miesiąc nie miałem, ale takiego kata jak ja drugiego chyba nie ma - linux po tygodniu do wywalenia, tak skatowany), i jakoś ASUS i Gigabyte zamykały tyły jeśli chodzi o jakość. Ale cóż, lepiej pooglądać tendencyjne i opłacane testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś jakieś testy ze strony którą podałem? Ci faceci sprawdzają sprzęt komputerowy od lat. Ich testy są często przytaczane w CHIPie, PC World i innych gazetach branżowych.

 

Kuzyn ma Gigabyte - kondensatory spuchnięte, chipset grzeje się jak głupi

 

To jakiś badziewny model bo wszystkie lepsze już od lat mają mocniejsze kondensatory, a do tego są dodatkowo chłodzone (radiatory, heatpipe itd).

 

Mam od 2,5 roku płytę Gigabyte'a i mimo dużego obciążenia nic się z nią nie dzieje. Oczywiście, że komuś coś mogło się popsuć, szczególnie jeśli-

 

...takiego kata jak ja drugiego chyba nie ma - linux po tygodniu do wywalenia, tak skatowany

 

Ten tekst to możesz zacytować w wątku- "samobój idealny" :lol:.

 

Co ma producent do Twojej nie udolności :P Zworki na płycie, a nawet lasy zworek ? To były czasy 386-486 DX, byle buraczek nie potrafił tego poskładać po paru postach w internecie, ba nie było wtedy nawet internetu ! Możecie sobie to wyobrazić ! :mrgreen:

 

Co tu dużo mówić- było ciężko :). Do tego zworki na dyskach, a często w kompie było ich kilka, a do tego FDD, iOmega, CD i ta plątanina taśm :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Np. jakbys chcial lamac jakies szyfry, to wtedy super szybki procek i koniecznie 64bit system.

...

 

Chciałeś tylko filmik z córką poskładać :)

A co będziesz sobie żałować buduj super komputer taki co przepowiada przyszłość i trafia szóstkę w Lotka :mrgreen:

Ej, akurat wyciales jedno moje zdanie, ktore pelni swoja funkcje tylko w zestawie z nastepnymi, wiec prosze nie manipulowac moimi wypowiedziami :P

 

A co do zworek, to pamietam, jak na obudowach byly wyswietlacze przedkosci procka i pokazywaly np. 166. Raz z kumplem podkrecilismy procka do bodajze 183 i chcielismy przestawic ten wyswietlacz, to sie okazala, ze to jest kombinacja tylu zworek, ze to w trzech kompach bez wyswietlacza takiego tylu nie ma :P

 

Co do plyt gł - ja mam Gigabyte i zero problemow przez dwa lata. Moj kumpel swego czasu zawsze polacal mi DFI - on takich uzywal i na serio dziwne rzeczy z tymi kompami robil i nigdy nie mial problemow :P

 

Roland, zbuduj sobie cos takiego,

... a wtedy licznik zuzycia pradu odfrunie niczym helikopter - tak sie zakreci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a wtedy licznik zuzycia pradu odfrunie niczym helikopter - tak sie zakreci

Obejrzyj film do konca, ten komputer jest bardzo ekologiczny w stsounku do swoich mozliwosci.

"w stosunku do swoich mozliwosci" to nie przecze, ale ogolnie w stosunku do przecietnego desktopa to juz gorzej (tutaj specyfikacja ze stronki - troche mocnejszy chyba komp jeszcze niz w filmi ale nie chcialo mi sie ogladac calego, bo strasznie dlugi a bateria mi sie konczy :P ):

Power Supply: Thermaltake Toughpower 1500W + 3x Thermaltake PowerExpress 450W

Gdzie mi np. wystarcza 400W na wszystko :P (a moj laptopowy zasilacz ma 90W :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się moje subaru też czasem psuje ale to nie znaczy że wszystkie Subaru są do kitu :D

Ja płytę AsRocka(PE PRO) w jednym kompie firmowym mam chyba ok 6 czy 7 lat i nic się nigdy nie działo a komp miał kiedyś nawet zmienianego procka, dodawany ram, jest cały w kurzu ale działa.

A fajne zestawy też są tutaj http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_grudzien_2010 , tak przynajmniej mi się wydaje :D A czy jak chcę kompa tylko i wylacznie do netu (ale blaszaka) -takiego za ok 1500 to jest sens do tego też walić wina 64 ? Chyba niezazbytnio, co ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Mam płytę ASUSa - padł dźwięk. Kuzyn ma Gigabyte - kondensatory spuchnięte, chipset grzeje się jak głupi. Miałem MSI, wszystko ok. Miałem ECS, wszystko OK. Z resztą płyt tez miałem dużo do czynienia(osobiście dłużej niż na miesiąc nie miałem, ale takiego kata jak ja drugiego chyba nie ma - linux po tygodniu do wywalenia, tak skatowany), i jakoś ASUS i Gigabyte zamykały tyły jeśli chodzi o jakość. Ale cóż, lepiej pooglądać tendencyjne i opłacane testy.

 

Płytę miał brat, miała siostra i szwagier... typowe pitolenie lamera ! Ocena na podstawie paru sztuk poskładanych przez "Znawców"

 

Pojedyncze sztuki... wpisz sobie w google mojego nika bez dodatku Subarowego :) kliknij pierwszy link jak i się pokaże !

 

Pisanie że ECS jest ok, to już oddawanie się uciechom cielesnym za pieniądze !!!!!!! miałem przez to gówno 50% zwrotów ! Jest zakaz przynoszenia tego do firmy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fastra2.ua.ac.be/ napisał(a):Power Supply: Thermaltake Toughpower 1500W + 3x Thermaltake PowerExpress 450W

 

 

Gdzie mi np. wystarcza 400W na wszystko (a moj laptopowy zasilacz ma 90W)

Na stronce sa tez wyniki pomiarow i w czasie pracy ten komputer pobiera 1200W. Z drugiej strony moj desktop na Core 2 Duo pobiera teraz 13-15W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal mi się was robi jak to czytam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poskładałem kupę kompów i się nigdy nic nie działo.

 

Ten tekst to możesz zacytować w wątku- "samobój idealny" :lol:.

No zajebiście, skoro sprzęt wytrzymuje mega katy, to raczej znaczy, że jest ok. A jak nie wytrzymuje, to znaczy coś zupełnie innego.

 

Polecajcie kompy, a najbardziej poszkodowani będą ci, którzy będą słuchać waszych "mądrych" rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fastra2.ua.ac.be/ napisał(a):Power Supply: Thermaltake Toughpower 1500W + 3x Thermaltake PowerExpress 450W

 

 

Gdzie mi np. wystarcza 400W na wszystko (a moj laptopowy zasilacz ma 90W)

Na stronce sa tez wyniki pomiarow i w czasie pracy ten komputer pobiera 1200W. Z drugiej strony moj desktop na Core 2 Duo pobiera teraz 13-15W.

Nie no okej, 1200W na taki power to spoko, no tylko jak sam zauwazyles, w porownaniu z typowym kompem domowym to jest po prostu pochlaniacz energii elektrycznej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...