Skocz do zawartości

Problem Forester S-turbo czarny dym falujace obroty Pomóżcie


Swoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu niepokoja mnie nastepujace dolegliwosci mojego Forysia rok produkcji 2000 przebieg 141tys serwisowany:

Falujace obroty czarny dym z rury osadzający sie na zderzaku, zapach nieprzepalonego paliwa z rury wydechowej. Jakies 3 tys kilometrow temu mialem wymieniane sprzeglo zdejmowali IC moze to cos z tym? Moze nie przepala? Gdy silnik pracuje na biegu jalowym obroty spadaja do 400 obr/min i tak sie jakis czas utrzymuja Od czaego zaczac kable zaplonowe, swiece, przeplywomierz, sonda lambda? Sam nie wiem? Komputer?

Pomocy

Acha oleju nie ubywa, turbina pracuje dobrze, silnik przy ok 2tys obr/min lekko szarpie Pozniej idzie rowno. W silniku nie slychac stukow pukow

Co powiedza medrcy tego swiata?

Czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lambada musisz podjechac do speca jakiegokolwiek, który miernikiem ogarnie - czy lambda stoi czy jest sprawna

Ewentualnie wkręć drugą, jeżeli miałbyś taką możliwość.

Ja tak w legasie zrobiłem - akurat okazało się, że sonda była ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro umowilem sie do goscia z Elblaga twierdzi ze ogarnia temat subaru. Sam byl/jest posiadaczem Imprezy. Bede szukal co jest problemem i o wynikach poinformuje

Dzieki wszystki za wskazowki.

Jakby ktos mial cos do powiedzenia zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoon,

to o czym napisał BartZ jest również godne wzięcia pod uwagę. Dodatkowo, przepływka (MAF - przepływomierz powietrza) a raczej jej pad jest cholernie zdradziecki w skutkach. Aż do wytopienia tłoków ale to przy zbyt ubogiej mieszance, u Ciebie mam wrażenia, że jest dużo za bogata.

 

Reasumując - przepływkę skontrolujcie KONIECZNIE :!:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...