Skocz do zawartości

Dwumasa- kto/gdzie regeneruja?


luksp

Rekomendowane odpowiedzi

Dokaldnie, tez polecam wywalenie dwumasy, nawet jak uda Ci sie zregenerowac to i tak problem powroci za jakis czas. Ja u siebie wywalilem, roznicy de facto nie odczuwam przy mojej jezdzie, jedynie jak zona jedzie to czasem udaje jej sie szarpnac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś koledzy o kosztach wymiany dwumasy na tradycyjne sprzęgło. Właśnie zaczynam dojrzewać do takiej decyzji bo pojawiło się u mnie ćwierkanie przy przyspieszaniu. Może nie w tej chwili ale jak sprzęgło zacznie apelować o wymianę to na pewno wywalę dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś koledzy o kosztach wymiany dwumasy na tradycyjne sprzęgło. Właśnie zaczynam dojrzewać do takiej decyzji bo pojawiło się u mnie ćwierkanie przy przyspieszaniu. Może nie w tej chwili ale jak sprzęgło zacznie apelować o wymianę to na pewno wywalę dwumas.

 

Ja jezdzilem z cwierkaniem przez rok, zdecydowalem sie wymienic przy przebiegu 120kkm, sprzeglo bylo w dobryn stanie i nie wymagalo wymiany, no ale trzeba bylo. Ja zaplacilem cos kolo 1.6kzl ale nie jestem zadowolony, poniewaz wsadzili mi jakies kiepskie sprzeglo i do dzis zdaza sie ze smierdzi :P (druga oferte mialem na 2.5.kzl) , natomiast tak jak napisalem, samego braku dwumasy nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieautoryzowany ale to człowiek zajmujący się tylko subaru, czyli Pan Jarek z Józefowa :) W Aso jak to w serwisie autoryzowanym pewnie nie zaproponowali by zmiany na jednomase :?

 

 

Mi zaproponowali... Ale muszę dojrzeć do decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnych częściach zaproponowano mi cenę za całe nowe sprzęgło jednomasowe 2,2 tyś z wymianą i trzeba będzie się zdecydować

Za sprzeglo tak ale widzialem , że tam dwumasa jest "modyfikowana na jednomase" :wink: (moze cos sie zmieniło ale w tej cenie nie sądzę )

W Aso jak to w serwisie autoryzowanym pewnie nie zaproponowali by zmiany na jednomase

Od dawna sie wymienia...koszt z robocizną +- 3500 brutto (zalezy czy lapa sprzegła pasuje czy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to ładnie, bo mój mechanik powiedział że 2,2 już ze wszystkim czyli z łożyskiem i przerobieniem tej łapy sprzęgła...

Warto sie dowiedzieć dokladnie , piszac sprzeglo myslalem o komplecie tzn. łozysko , docisk , tarcza . Problem jest z kolem zamachowym , nowe kosztuje 800-1000 a ja widziałem w jakims serwisie przerabianą dwumasę 8) .....problem był z zapachem palonego sprzegla i.....chyba zostal :roll: i jeszcze kwestia faktury.....netto/brutto....

ps. za "oryginał" moze byc uwazana ta sama firma produkujaca........a to wbrew pozorom nie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieautoryzowany ale to człowiek zajmujący się tylko subaru, czyli Pan Jarek z Józefowa :) W Aso jak to w serwisie autoryzowanym pewnie nie zaproponowali by zmiany na jednomase :?

 

kiedsy bylo ciut wiecej, ja sie nie zdecydowalem na ta opcje i zaluje. AFAIR sa to czesci z wersji US, gdzie nie bylo dwumasy.

Co do ASO to wiele serwisow proponowalo samo z siebie wymiane na jednomasowe, tak postepowali niektorzy dealerzy nawet przy naprawie gwarancyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to za tą cenę ma być wszystko czyli : łożysko, tarcza sprzęgłowa, docisk i nowe jednomasowe koło zamachowe(przerobiona będzie też łapa sprzęgła jak już wcześniej wspomniałem).. udokumentowanie będzie w postaci karty przeglądowej..części mają być oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pan Jarek zmienił na jednomasowe i średnio jestem zadowolony. Bardzo delikatne, łatwo przypalić, teraz w tych śniegach z każdej prawie zaspy wyjeżdżam z zapachem. Nie wiem dlaczego tak jest.

 

Własnie o tym pisałem , tylko dotyczyło Legacy 2.0 . Widocznie jakis problem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pan Jarek zmienił na jednomasowe i średnio jestem zadowolony. Bardzo delikatne, łatwo przypalić, teraz w tych śniegach z każdej prawie zaspy wyjeżdżam z zapachem. Nie wiem dlaczego tak jest.

 

Własnie o tym pisałem , tylko dotyczyło Legacy 2.0 . Widocznie jakis problem jest.

 

Panie Andrzeju, nie tylko :roll:

Parę tygodni temu wymieniałem (u Pana oczywiście ;) ) kompletne sprzęgło i dwumasę na jednomasowe. Sprzęgło pracuje teraz bajecznie, ale faktem jest, że nawet delikatny wyjazd na reduktorze ze śniegu lub ruszanie pod górkę powoduje przykry zapach :? Dadam, że w zeszłym roku na starym sprzęgle nie poczułem tego ani razu(!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet delikatny wyjazd na reduktorze ze śniegu lub ruszanie pod górkę powoduje przykry zapach

 

A to jest Pan pierwszy , wymieniamy juz ze trzy lata (rowniez na gwarancji :idea: ) i nic takiego nie slyszałem......może trzeba przypalić trochę 8) ....przy okazji niech Pan podjedzie to ktos sprawdzi działanie....

Dadam, że w zeszłym roku na starym sprzęgle nie poczułem tego ani razu(!)

...chyba "trzeba" troche dotrzec/przypalić to nowe. :roll: ....albo taki material na tych nowszych okladzinach z "systemem alarmowym"... :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...