Skocz do zawartości

szarpanie przy 3,5k i większe spalanie w GT


Aras

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia się problem jak w temacie - GT przy 3,5-4 tys. obrotów, na 4.biegu zachowuje się jakby się na ułamek sekundy dławił, tak jakby brakowało paliwa - takie chwilowe przerywanie. Nie zachowuje się tak zawsze, ale podczas zwykłej przejażdżki po mieście (20-40km), da się to zaobserwować przynajmniej kilka razy, przy dynamiczniejszym przyspieszaniu.

Poniżej i powyżej tego zakresu i na innych biegach jest OK - żadnego przerywania, szarpania, itp.

 

Do tego dziwnie wzrosło spalanie. Normalnie w mieście zbiornik wystarcza mi na jakieś 350km. Ostatni bak na 250 i obecny też zostanie spalony w tych okolicach (180km przejechane i troszkę powyżej ćwiartki).

Normalna jazda, bez upalania i wyścigów.

 

Poproszę o poradę w zdiagnozowaniu przyczyn, zanim zawrócę gitarę serwisowi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepławka, blow off (jeśli jest), zapchany filtr powietrza, padająca pompa (ale chyba spalania by tak nie podniosła). Zacznij od odczytania błędów z ECU jeśli są bo to najprostszy sposób :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza jest nowy (3k km), blow off porządny i do tej pory nic się nie działo (ale sprawdzę), więc z Twoich sugestii pozostaje przepływka.

Rzeczywiście, nie ma co dumać, tylko zrobić diagnostykę i mieć pewność.

 

Czy może jeszcze jakieś pomysły? Czy sam blow off może tak namieszać, że spalanie rośnie o ładnych parę litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dzięki.

Właśnie studiuję ten wątek. Ciekawe rzeczy tam piszą....

Tylko czy możliwe, że sam blow off, który jest regulowany - co skrzętnie wykorzystywałem cały sezon :twisted:, bez żadnej zwyżki spalania, mógł doprowadzić do tego, że bak wystarcza na 100 km mniej (przy takiej samej jeździe)?

 

Pytam tak, bo łudzę się, że to tylko blow off a nie również przepływka (w wyniku posiadania blow-offa) :shock: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aras_POZ - jak masz mozliwosc, np. Kropkowiczowym ustrojstwem, albo laptopem z ecu explorerem - zmierz na postoju, na wylaczonym silniku, tylko zasilanie - jakie napiecie masz na przeplywomierzu.

Wg. brytyjskich specow - zdrowa powinna pokazywac pomiedzy 1.02 a 1.04, gora 1.05V

Cokolwiek poza zakres moze oznaczac juz podobno problemy z przeplywomierzem - przeklamywanie i w konsekwencji problemy.

 

Co do bov'a nie wiem czy az takie szarpanie - wieksze spalanie byc moze tak.

 

Moze to mylny strzal - ale dla pewnosci sprawdz sobie moze jeszcze wskazania lambdy?

 

Co do blow-offa - sprobuj ew. skrecic go tak, zeby jak najpozniej sie otwieral i zobacz, czy cokolwiek to zmienia.

Ale to wciaz bedzie takie troche blakanie sie we mgle.

 

I w sumie jesli nie masz pewnosci - lepiej podjedz np. do serwisu w Poznaniu - co sie bedziesz meczyl.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

THX 4 all.

Wśród zegarów (niezamontowanych jescze) nie mam wskaźnika ciśnienia paliwa.

Nie nabyłem jeszcze również zabawki Kropkowicza (czeka na pożądny PDA).

 

Pozostaje więc wizyta w serwisie, co może nie z radością, ale bez oporów uczynię, bo białego leci od członka pana :mrgreen: , więc fura musi latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam blow off aż tak spalania nie podniesie ale odpowiadał u mnie za przerywanie silnika - trochę jak niedożywiona pompa paliwa i spalał z 3-4 litry więcej ma 100km. Z takim spalaniem obstawiałbym albo problem z ciśnieniem paliwa o którym wspomniał kropkowicz albo przepływkę. Powodzenia i niskich kosztów naprawy życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. z nowym czujnikiem auta pewnie nie kupiłeś.. a te przepływki ponoć mają to do siebie, że zbyt długo nie działają.. No ale są też dwa razy tańsze, niż do starszych modeli.

 

+/- 250 zyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa w ASO kosztuje około 500PLN. Używanej raczej nie warto, chyba że doraźnie jakąś pewną od kogos z Forum w okazyjnej cenie... Wersja do X-Trail kosztuje chyba nowa około 350PLN z gwarancją 24m i często jest sprzedawana jako zamienna z tą do Subaru, ale jak działa to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...