Skocz do zawartości

jak podnieść imprezę


ferster

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam na swoich AGX-ach OEM-owe sprężyny od tej wersji i jak chcesz to mogę jutro zdjęcia porobić i jakoś późnym wieczorem Ci wkleić jak to wygląda, około 5-6cm prześwitu więc dosyć sporo... próbuję się przyzwyczajać...

możesz powiedzieć jak tym sposobem podniosłes auto? bo wydaje mi się że nic się nie zmieniło.

 

ferster,

- możesz wsadzić sprężyny z kombi N/A - dłuższe są

- możesz wsadzić amory i sprężyny z forka - będzie wyraźnie wyżej

- na allegro widziałem jakieś specjalne dytanse między mocowanie amora a budę, nie wiem co to warte ale jest coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='"adaś

ferster' date='

- możesz wsadzić sprężyny z kombi N/A - dłuższe są

[/quote']

 

 

chyba nic nie da bo skoro dluzsza sprezyna to zostanie bardziej skompresowana przy tym samym amorku , no chyba ze sie amorek tez rozciagnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaś, ja napisalem nie z potrzeby zanegowania twojej teorii tylko z wlasnych niekoniecznie slusznych przemyslen :D

bo jak masz ten sam amor i dasz w niego dluzsze sprezyny to i tak sie zgniota do stanu tych ktore byly poprzednio ( dobrze rozumuje czy nie ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak ze jak wyjmiesz amorka to on sie rozciaga max

pamietam kiedys wymienialem amory w clio i zakladalem sprezyne to musialem ja zgniesc takimi specjalnymi srubami

a jak dalem krotsze sprezyny to i tak amor rozciagnal sie na maxa :mrgreen:

ale w subim moze byc odwrotnie

adas pw btw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak ze jak wyjmiesz amorka to on sie rozciaga max

pamietam kiedys wymienialem amory w clio i zakladalem sprezyne to musialem ja zgniesc takimi specjalnymi srubami

a jak dalem krotsze sprezyny to i tak amor rozciagnal sie na maxa :mrgreen:

ale w subim moze byc odwrotnie

adas pw btw

Masz racje kolumna po wyciągnięciu będzie miała taką samą długość. Ale dłuższa sprężyna (zakładam resztę jej parametrów i wymiarów jako takie same) będzie miała większe napięcie wstępne a co za tym idzie mniej usiądzie pod obciążeniem samochodu -> samochód będzie podniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swoich AGX-ach OEM-owe sprężyny od tej wersji i jak chcesz to mogę jutro zdjęcia porobić i jakoś późnym wieczorem Ci wkleić jak to wygląda, około 5-6cm prześwitu więc dosyć sporo... próbuję się przyzwyczajać...

możesz powiedzieć jak tym sposobem podniosłes auto? bo wydaje mi się że nic się nie zmieniło.

 

Wiesz powiem Ci że miałem go wcześniej na 195/60/r15 wczesniej i wyobraź sobie ze nie dało się wsadzić 2 palcy między błotnik a profil opony, z tego względu że miałem te oto sprężyny STREETLINEFEDERN.JPG btw. mam je na sprzedaż info na pw. A tak czy inaczej patrząc na inne imprezki teraz to wygląda mniej więcej tak jak ten kombi na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co opisałeś nie pomoże załozycieloi tematu, bo wcześniej miałeś niżej a teraz masz serię, albo masz wyżej bo ktoś Ci sprzedał sprężyny z kombi, albo z WRXa New Age. A kolega pewnie ma serię i chce wyżej.

Też miałem wcześniej seria+seria a teraz seria+agx, różnicy w wysokości raczej nie było, opony w tym i tym zestawie były 195/60/15, 205/55/15, 205/55/16, i 205/50/16.

W przyszłym tygodniu będą sprężyny z WRXa JDM, mam nadzieje że będzie niżej.

(cały czas mowa o sedanie z lawety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...