Jump to content

Pisklaki pod maską?

daniopro

Recommended Posts

Drodzy forumowicze może potraficie mi podać odpowiedź na to co mogło mi się w GL-u pokrzaczyć? Od pewnego czasu (będzie już ze 3 tygodnie) słyszę dziwne odgłosy pod maską przy dawaniu gazu "obrotów", jest to coś w stylu ćwierku ptaków. Dziś próbowałem namierzyć czy może jakiś pasek czy coś, ale niestety nie potrafiłem zdiagnozować. Półtora miesiąca temu miałem wymieniane kpl. sprzęgło w nie-ASO, a 8 tys km temu kpl rozrząd. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc! :)

Dźwięk wydobywa się mniej więcej na wysokości kolektora ssącego a podszybiem i zaczyna być go słychać przy niskich obrotach oraz średnich jak już się wyrównają. Powiedzmy że jest to takie coś między popiskowaniem a ćwierkotaniem. :P

może być nieszczelność w układzie dolotu albo czysto mechaniczny dźwięk pochodzący od samego silnika, osprzętu czy napędu, najlepiej jedź z tym do kogoś, kto ogarnia Subaru, i daj mu zdiagnozować.... :) , bo wirtuialnie się raczej nie bardzo da... :D

Może osłona na downpipe ma luz i od wibracji trze o jakiś inny element wydechu. Spróbuj przytrzymać osłonę za pomocą jakiegoś kijka żebyś se ręki nie poparzył. Jak dźwięk zniknie to masz odpowiedź. U mnie podobny dźwięk generuje przedni zderzak, jest trochę luźny i jak jest zimno to wydaje takie piski gdy przejeżdżam przez nierówność albo trzaskam drzwiami :evil: Gdy szukałem miejsca skąd dochodzą te piski latałem po całej komorze silnikowej, jakoś tak dziwnie się rozchodziły. Dopiero jak uderzyłem niechcący kolanem w zderzak udało mi się znaleźć przyczynę

Problem dziś się rozwiązał aż myślałem że się popłaczę ze śmiechu co to jest... Do rzeczy :D w rezonans wchodzi linka napinająca sprzęgło dlatego też słyszałem to tam gdzie słyszałem dziś ogarnąłem że przy dawaniu gazu tak wchodzi w obroty że generuje taki dźwięk. Na szczęście mogę spokojnie już spać nie myśląc że to coś poważnego ;)