Skocz do zawartości

Pisklaki pod maską?


daniopro

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze może potraficie mi podać odpowiedź na to co mogło mi się w GL-u pokrzaczyć? Od pewnego czasu (będzie już ze 3 tygodnie) słyszę dziwne odgłosy pod maską przy dawaniu gazu "obrotów", jest to coś w stylu ćwierku ptaków. Dziś próbowałem namierzyć czy może jakiś pasek czy coś, ale niestety nie potrafiłem zdiagnozować. Półtora miesiąca temu miałem wymieniane kpl. sprzęgło w nie-ASO, a 8 tys km temu kpl rozrząd. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być nieszczelność w układzie dolotu albo czysto mechaniczny dźwięk pochodzący od samego silnika, osprzętu czy napędu, najlepiej jedź z tym do kogoś, kto ogarnia Subaru, i daj mu zdiagnozować.... :) , bo wirtuialnie się raczej nie bardzo da... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może osłona na downpipe ma luz i od wibracji trze o jakiś inny element wydechu. Spróbuj przytrzymać osłonę za pomocą jakiegoś kijka żebyś se ręki nie poparzył. Jak dźwięk zniknie to masz odpowiedź. U mnie podobny dźwięk generuje przedni zderzak, jest trochę luźny i jak jest zimno to wydaje takie piski gdy przejeżdżam przez nierówność albo trzaskam drzwiami :evil: Gdy szukałem miejsca skąd dochodzą te piski latałem po całej komorze silnikowej, jakoś tak dziwnie się rozchodziły. Dopiero jak uderzyłem niechcący kolanem w zderzak udało mi się znaleźć przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dziś się rozwiązał aż myślałem że się popłaczę ze śmiechu co to jest... Do rzeczy :D w rezonans wchodzi linka napinająca sprzęgło dlatego też słyszałem to tam gdzie słyszałem dziś ogarnąłem że przy dawaniu gazu tak wchodzi w obroty że generuje taki dźwięk. Na szczęście mogę spokojnie już spać nie myśląc że to coś poważnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...