Skocz do zawartości

OBK10d - wibracje na postoju


futszak

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

moj OBK10d ma dopiero 5k ale kilkanaście razy na swiatlach zatelepało mi samochodem jakos dziwnie na postoju , jakby ktorys cylinder przerywał i silnik tracił balans , pomagalo oczywiscie podniesienie obrotow , paliwo tylko Statoil , trochę mnie to niepokoi , zna ktoś może ten motyw ?

 

telepanie równomierne , przenosi się bardzo wyraźnie na nadwozie

 

sorry za zwrot "telepanie" ale najlepiej chyba oddaje istotę zjawiska :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj OBK10d ma dopiero 5k ale kilkanaście razy na swiatlach zatelepało mi samochodem jakos dziwnie na postoju , jakby ktorys cylinder przerywał i silnik tracił balans , pomagalo oczywiscie podniesienie obrotow , paliwo tylko Statoil , trochę mnie to niepokoi , zna ktoś może ten motyw ?

to kalibracja , gazu nie dodawać , najczęściej wystepuje po jakiejs "trasie" nawet krótkiej , szczegolnie przy niewielkich jeszcze przebiegach. Mam dwa MY10 jeden ma z 15 tys i kalibracja jest prawie niezauwazalna , drugi MY10 ma 3 tys przebiegu i ostatnio na swiatlach , wracajac do Wa-wy tez to wystapiło . Wszystko jest w porzadku . Mam trzy diesle w wypozyczalni , w zasadzie stale jeżdżą wiec nawet nie wiem gdzie tankowane....3/15/>30 tys w roznych rekach....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju dziękujemy za wyjaśnienie.

 

Mam prośbę o przybliżenie zjawiska kalibracji tak by wiedzieć z czym to się je.

 

Z drugiej strony jestem zdruzgotany diagnozą serwisu, w którym problem zgłaszałem. Cóż jak widać da się samochód naprawiać przez telefon :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...