Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz DVD (BD)?


subarutux

Rekomendowane odpowiedzi

Poległ mi odtwarzacz DVD i okazało się, że naprawa (w zasadzie bez gwarancji) kosztowałaby co najmniej 200 zł, więc pan w serwisie radzi sprzęt wyrz... tj. zutylizować i kupić nowy. Ponieważ nie jestem mocny w multimediach, zakup taki jest zawsze dla mnie dość trudny. Dlatego chciałbym zapytać Szanowne Gremium Forumowe o poradę. Nie ma to być sprzęt z górnej półki, raczej jakiś miks kawiorowo-pasztetowy. Ważne, żeby czytał wszystko, także, a może przede wszystkim, "kopie zapasowe". :D HD mile widziane, takoż zdjęcia. Czytanie dysku USB z linuksowym systemem plików też byłoby dobre, ale to chyba na razie marzenie... Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległ mi odtwarzacz DVD i okazało się, że naprawa (w zasadzie bez gwarancji) kosztowałaby co najmniej 200 zł, więc pan w serwisie radzi sprzęt wyrz... tj. zutylizować i kupić nowy. Ponieważ nie jestem mocny w multimediach, zakup taki jest zawsze dla mnie dość trudny. Dlatego chciałbym zapytać Szanowne Gremium Forumowe o poradę. Nie ma to być sprzęt z górnej półki, raczej jakiś miks kawiorowo-pasztetowy. Ważne, żeby czytał wszystko, także, a może przede wszystkim, "kopie zapasowe". :D HD mile widziane, takoż zdjęcia. Czytanie dysku USB z linuksowym systemem plików też byłoby dobre, ale to chyba na razie marzenie... Co możecie polecić?

Też się nie znam, ale...

bierz PS3 :D

I obejrzysz i pograsz w HD. Pena wetkniesz - przeczyta, divxa wetkniesz - przeczyta, płytę chodnikową wetkniesz - nie przeczyta, bo to umie tylko Manta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 ma tylko jedną wadę: nie ma jeszcze sposobów na obejście blokady regionalnej. Ja mam od cholery materiału z USA i musiałem oprócz PS3 kupić coś stacjonarnego, żeby oglądać software z regionu 1.

 

A poza tym faktycznie - PS3 jest dobry w te klocki. I w wersji "slim" już nie szumi, jak elektrownia wiatrowa :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz racje wieje i szumi ale ciepło oddaje:).

 

Zimą to faktycznie fajne. Latem - mniej. Mi się nawet latem pierwsza wersja potrafiła zawiesić po bardziej intensywnym użytkowaniu :twisted:.

 

Mi tylko z raz, czy dwa - chyba mam niezły egzemplarz. Chociaż prawda jest taka, że ostatnio gram meeeega rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym potrzebował, bo mój BDP - S300 właśnie wyzionął ducha:-) Wrzuć cenę na PW. Co do sprzętu to chyba nie polecam DENONa. Drogie to, obsługa nie dość że skomplikowana, to odpalenie sprzętu często wymaga wciśnięcia kilkunastu przycisków, bo po co pamiętać poprzednie ustawienia. Odtwarzacz DVD tej zacnej firmy pożegnałem bez żalu ze dwa lata temu (zdech), a amplituner jeszcze stoi, ale tylko dlatego, że ciężkie bydlę i nie chce mi się go wynosić. Z nim jest taki problem, że zawsze ciężko przenosił sygnał video z tunera HD do telewizora, a teraz zupełnie przestał, jeszcze zrobił ze mnie głupka na helpdesku UPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Sony BDP-S373 - bardzo dziękuję +Rafałowi+ za podpowiedź (i sprzedaż). :)

 

Odtwarzacz zwraca uwagę przede wszystkim nietuzinkowym wyglądem i rewelacyjną jakością obrazu. Na plus trzeba także zaliczyć dobre odtwarzanie napisów z polskimi literami, nieskomplikowane ustawienia wstępne i podświetlany pilot. "Kopie zapasowe" czyta dobrze (w jednym przypadku odmówił, ale wiadomo, często bywają one do d...), natomiast czasem ma problem z dobraniem proporcji ekranu dla tychże. Można to skorygować ustawieniem w telewizorze, chyba że istnieje jakaś możliwość z poziomu odtwarzacza, której jeszcze nie odkryłem. Nie bardzo znam się na tym.

 

Ogólnie sprzęt bardzo sympatyczny i wszystkim się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...