Skocz do zawartości

Przeguby


BlindNomad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam impreze 1.6( tak wiem dumnie to brzmi) 4WD 95rok, od jakiegos czasu tlucze mi sie przegub, chcialem go wymienic,ale niestety nie wiem ktorej firmy najlepiej byloby wybrac? Ma ktos moze dojscia do tanszych czesci? Robil moze ktos z was to sam u siebie? Sa jakies problemy ze zbiciem?? Pozdrawiam i z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt regeneracji? Wymieniłbym sobie sam, widzialem na Alledrogo za 170zł firmy HDK i z tego co pamietam to jest w miare dobra firma( brali od nich czesci w moim warsztacie,kiedy jeszcze pracowalem) ale moze ktos ma lepsza cene ? U mnie tez sa jeszcze seryjne jak wszystko w tym aucie ( poza łacznikiem stabilizatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlindNomad Wymieniałem na HDK kiedyś przegub. On to i może ok. ale osłony padły mi zimą-popękały. Zatem proponowałbym lepsze gumy.

 

W serwisie kupowałem oryginale osłony i wierzcie nie zapłaciłem jak za zboże :D Z oryginalnymi zapinkami jakieś 38 zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

BlindNomad

Tytuł: Przeguby

Nowy postNapisane: Pn lis 15, 2010 11:07 pm

Offline

..:: Świeżynka ::..

 

Posty: 6

Auto: Impreza 1.6 Kombi 95r

Witam, mam impreze 1.6( tak wiem dumnie to brzmi) 4WD 95rok, od jakiegos czasu tlucze mi sie przegub, chcialem go wymienic,ale niestety nie wiem ktorej firmy najlepiej byloby wybrac? Ma ktos moze dojscia do tanszych czesci? Robil moze ktos z was to sam u siebie? Sa jakies problemy ze zbiciem?? Pozdrawiam i z gory dziekuje!

 

 

ja również mam ten sam problem;-( potrzebuje 2 przegubów wewnętrznych.i z tego co sie orientuję to kosztuja nowe ok 1300zł za sztuke-mówie o orginałach-wiadomo szukam tańszych. Znajomy może zamówić po ponad 200zł za sztuke-mówi ze dobre, tyle że hurtowo;-( 5 sztuk. a mi sa potrzebne 2 sztuki. Jezeli ktoś znajdzie namiary na przeguby po ,,normalnej;; cenie dajcie proszę znać; dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odkopałem stary temat żeby nie zakładać nowego,

kupiłem przeguby na alledrogo, no i niestety to był błąd

przegub który dostałem jest większy niż zamontowany w samochodzie, mam pytanie czy do 125KM jest większy niż ten do 115KM?

podałem wszystkie dane łączne z mocą i prawdopodobnie ktoś się pomylił przy pakowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zębach wiem, nie liczyłem bo mi się nie chciało, wymiary w katalogach są identyczne,

może to jest przegub do turbo albo zupełnie innego samochodu, niestety sklep był tak uprzejmy że na jakiekolwiek naklejki na opakowaniu nakleił swoje wizytówki, więc nie mogłem tego sprawdzić

 

-- 10 lut 2011, o 09:31 --

 

policzyłem zęby się zgadzają, jedyna różnica to wymiary zewnętrzne, ewidentnie ktoś się walną przy pakowaniu

 

na dowód tego:

w 1 paczce dostałem przegub, bez faktury i dodatkowej osłony(na drugą stronę)

zadzwoniłem, dosłali następnego dnia osłonę

dosłana osłona nie wchodzi na przegub z 1 paczki i występuje wyraźna różnica w średnic osłon z 1 i 2 przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zęby się zgadzają to przegub raczej powinien pasować,guma na przegub powinna się lekko naciągać tak aby potem nie zsunęła się z wyżłobienia i skoro wchodzi w piastę,nie haczy o nić to może jest ok a różnica (nie wiem jak wielka) wynika z tego że to nie oryginał ale mieści się w normach? spróbuj reklamować podając im wymiar twojego oryginalnego przegubu a tego kupionego,zobaczymy jak się ustosunkują,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale patrząc w tej pozycji musi się zgadzać rozmiar korpusu i tej części gdzie są "ząbki",długość części z gwintem oraz tej "czystej" bez gwintu może być nieco dłuższa ponieważ ona wystaje poza, więc te 10mm nie robi różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu wyciągnięty przegub z imprezy 2.0, 125kucy, '98 rok i wygląda jak ten z prawej.Moim zdaniem jeśli rozmiar ząbków następnie tego pierścienia który wchodzi do piasty jest zgodny to wysokość korpusu może się różnić o ten centymetr,po prostu głębiej najdzie na laskę przegubu,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem ten przegub z prawej na zdjęciu (nowy) do piasty i półosi, nachodzi bez problemu,

 

jedynymi odchyłkami są wymiary zewnętrzne oraz to że po założeniu na półoś, rzeczywiście ulega ona wydłużeniu o 1cm (nie wejdzie głębiej, jak pisze lucza) i jedynym miejscem gdzie wejdzie głębiej będzie przegub wewnętrzny

 

tak podejrzewałem, że dali od mocniejszej wersji, może ten po lewej to jeszcze oryginał z fabryki

Impreza kombi 96' 2.0 115KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że różnice nie wynikają z wersji silnikowych, tylko z nadwozia – sedan vs wagon. Sedan ma szerszy rozstaw kół – po 10mm na stronę i być może to właśnie ta różnica.

 

Fragment artykułu na ten temat:

"One thing to keep in mind is the wagon and sedan have different axles up front, it appears that the difference isn't 10mm/side as you might expect, but much less- this has allowed wagon guys to run sedan arms up front w/o swapping axles. I have not measured the axles side by side, so proceed w/ caution if considering this oe play it safe and swap axles as well."

(z http://www.wrxtuners.com/forums/f53/wagon-vs-sedan-whats-different-whats-same-15387/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...