Skocz do zawartości

przednia szyba


Koniu0739

Rekomendowane odpowiedzi

czy w Legacy 06 szyba przednia jest podgrzewana?

W Legacy MY06, czyli Legacy IV generacji szyba przednia jest podgrzewana .

Nawet w Dziadkach, II, III , V i każdej następnej generacji szyba przednia była, jest i będzie podgrzewana .Powiem Ci więcej ... w każdym Subaru szyba przednia jest podgrzewana . Na pewno zdziwisz się jeżeli dowiesz się, że w każdym japońskim aucie szyba przednia jest podgrzewana . Tylko spokojnie Koniu0739, w każdym samochodzie produkowanym na świecie szyba przednia jest podgrzewana .

 

Chyba, że chodzi Ci o podgrzewanie elektryczne ?

Ale o to nie zapytałeś .

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 3 wlascicielem i dodam ze na Islandii sie czesto wymienia szyby przednie bo niestety drogi sa jakie sa! kamieniami mozna dostac wiele razy, sam jak jezdze juz 2 lata autobusem to wymienialem raz szybe i juz jest kilka punktow po kamieniach ale jeszcze czas z ta szyba hehehe, co do osobowki byc moze ze ktos wymienial, nic w ksiazce nie jest napisane! boje sie ze ubezpieczalnia zalozy jak najtansza szyba ze wzgledow kosztow- ja zaplace tylko i moze az 15% tak mam w umowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak pisał Than_Junior, przyjrzyj się od zewnątrz czy pod wycieraczkami są widoczne paski w miedzianym kolorze.

- jak tak, to teoretycznie powinni Ci ją wymienić na taką z podgrzewaniem. Jak się uprzesz to może coś wskórasz, chociaż tak jak piszesz ubezpieczalnia pewnie będzie chciała pojechać "po taniości" :?

- jak nie, to raczej marne szanse że założą Ci lepszą/droższą... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, w Niemczech to jest łatwizna. Podjezdzasz do ASO czy do Carglass, od ręki wymieniają Ci szybę na taką jaką chcesz, spisuja tylko info o Twojej polisie i tyle, reszta Cie nie interesuje. Oni dostaja zwrot z ubezpieczalni...

 

 

Witam.

 

Tak z ciekawosci zapytam,jaka cene niemiecki Carglass sobie policzyl za taka usluge :?: :?: .

Pytam,poniewaz jakies dwa lata temu,tez mialem przednia szybe do wymiany w moim WRXe,i we francuskim Carglass-ie wycenili mi wymiane +szyba na 2700 euro :!: :!:.

Chcialem sie dowiedziec co na to ubezoieczalnia :?: :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba ktora posiadam ma podgrzewanie na dole do wycieraczek-sprawdzalem dzisiaj, niestety na Islandii jest sprawa taka ze jedziesz do ubezpieczalni i dajesz im termin na jaki Ci pasuje wymiana, wtedy daja Ci namiary gdzie masz sie zglosic(zapewne ubezpieczalnia ma umowe z firma zajmujaca sie wymiana szyb) i tyle, rachunek przychodzi na konto bankowe i tyle(jakie koszty to nie wiem bo jeszcze nie bylem sie umawiac ale wiem ze 15% musze zaplacic pomimo iz place AC i dodatkowe ubezpieczenie przedniej szyby :/ - takie uroki tego zimnego kraju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les, niestety nie pamiętam (tym bardziej, że nie płaciłem ;) ), ale wątpię, żeby to było aż tyle... ale Francuzi w ogóle wydają mi się dziwni. W ASO w Lyonie kiedyś zapłaciłem 100 EUR za zdjęcie dwóch kół i sprawdzenie wyważenia :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszacie takie skompliowane tematy, a ja dopiero niedawno odkryłem w OBK, że jest guzik, za pomocą którego ogrzewa się tylną szybę i lusterka.... :oops::oops::oops:

 

no prosze Cie, przeciez nawet maluchy mialy podobny przycisk, znaczy klawisz :mrgreen:

 

-- 24 lis 2010, o 19:13 --

 

sherif, a nie mija po jakimś czasie? Bo na zdrowy rozum tak się powinno tylko dziać, jeśli gdzieś prąd przebija z ogrzewania na antenę...

 

Niestety nie, jezeli jestem w duzym miescie, np w Wawie, to praktycznie roznicy nie ma, ale wystarczy juz wyjechac 30km od centrum, radio gra ok, wlaczyc szybe i juz nic nie slychac :oops: a radio zaczyna skanowac f.

Mowisz przebicie, ale gdzie ? Szyba grzeje normalnie, polaczenia elektrycznego z antena w szybie nie ma, wiec nie mam pojecia w jaki sposob zakloca antene.

Kiedys, zaraz po kupnie, mialem problem,ze radio w ogole nie odbieralo, serwis po 2 godzinach rozlozyl rece (fakt, ze mieli ogranicozny czas). Ja spedzilem wieczor i znalazlem, byl uszkodzony kabel antenowy w okolicach slupek A- szyberdach :shock: , naprawilem, radio dziala, tyle, ze do czasu wlaczenia grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif, ach chwileczka, Ty masz OBK. Jeśli dobrze pamiętam, u Ciebie antena jest w tylnej bocznej szybie czyli z dala od drucików ogrzewania... mimo to stawiałbym na jakieś przebicie, może bezpośrednio na przewodach? Ale piszę to bazując na tym, co zaobserwowałem u siebie - więc lepiej powinien to jakiś elektryk ocenić :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif, ach chwileczka, Ty masz OBK. Jeśli dobrze pamiętam, u Ciebie antena jest w tylnej bocznej szybie czyli z dala od drucików ogrzewania... mimo to stawiałbym na jakieś przebicie, może bezpośrednio na przewodach? Ale piszę to bazując na tym, co zaobserwowałem u siebie - więc lepiej powinien to jakiś elektryk ocenić :oops:

 

Chyab w starszym modelu tak bylo (ale czy tylko w OBK ?), od MY04 jest we wszytskich w tylniej szybie + wzmacniacz w klapie. AFAIR sa dwa obwody anteny w gornych rzedach: lewy i prawy, nie wiem czemu tylko jeden z nich jest podpiety, drugi jest bez polaczenia - mzoe do wersji UK :lol:.

Nizsze druty to ogrzewanie. Przebicia nie ma bo by mi sie napiecie pojawialo na antenie, a tego nie ma :roll: , cos jakby sialo i nie jest to charakterystyczne buczenie czy pierdzenie, poprostu ginie stacja. Uwazam, ze to cos raczej z kablem jest nie tak, jest on strasznie cienki i idzie przez cale auto przez mase zakamarkow .. ale dlaczego ma to zwiazek z ogrzewaniem. probowalem kiedys podlaczyc antene, ktora mam zamontowana w dachu (3-zakresowa, w tym FM), ale bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif, no to zagwozdka :( a tą dachową antenę podpinałeś bezpośrednio do radia? Bo jeszcze mi przyszło do głowy - nie wiem czy to w ogóle możliwe - że kabelek podciągnięty bezpośrednio do przycisku może być jakoś wadliwie zamontowany, a przecież znajduje się tuż przy radiu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...