Jump to content

przednia szyba

Koniu0739

Recommended Posts

czy w Legacy 06 szyba przednia jest podgrzewana?

W Legacy MY06, czyli Legacy IV generacji szyba przednia jest podgrzewana .

Nawet w Dziadkach, II, III , V i każdej następnej generacji szyba przednia była, jest i będzie podgrzewana .Powiem Ci więcej ... w każdym Subaru szyba przednia jest podgrzewana . Na pewno zdziwisz się jeżeli dowiesz się, że w każdym japońskim aucie szyba przednia jest podgrzewana . Tylko spokojnie Koniu0739, w każdym samochodzie produkowanym na świecie szyba przednia jest podgrzewana .

Chyba, że chodzi Ci o podgrzewanie elektryczne ?

Ale o to nie zapytałeś .

:mrgreen:

jestem 3 wlascicielem i dodam ze na Islandii sie czesto wymienia szyby przednie bo niestety drogi sa jakie sa! kamieniami mozna dostac wiele razy, sam jak jezdze juz 2 lata autobusem to wymienialem raz szybe i juz jest kilka punktow po kamieniach ale jeszcze czas z ta szyba hehehe, co do osobowki byc moze ze ktos wymienial, nic w ksiazce nie jest napisane! boje sie ze ubezpieczalnia zalozy jak najtansza szyba ze wzgledow kosztow- ja zaplace tylko i moze az 15% tak mam w umowie!

To tak jak pisał Than_Junior, przyjrzyj się od zewnątrz czy pod wycieraczkami są widoczne paski w miedzianym kolorze.

- jak tak, to teoretycznie powinni Ci ją wymienić na taką z podgrzewaniem. Jak się uprzesz to może coś wskórasz, chociaż tak jak piszesz ubezpieczalnia pewnie będzie chciała pojechać "po taniości" :?

- jak nie, to raczej marne szanse że założą Ci lepszą/droższą... :(

Kurcze, w Niemczech to jest łatwizna. Podjezdzasz do ASO czy do Carglass, od ręki wymieniają Ci szybę na taką jaką chcesz, spisuja tylko info o Twojej polisie i tyle, reszta Cie nie interesuje. Oni dostaja zwrot z ubezpieczalni...

Witam.

Tak z ciekawosci zapytam,jaka cene niemiecki Carglass sobie policzyl za taka usluge :?: :?: .

Pytam,poniewaz jakies dwa lata temu,tez mialem przednia szybe do wymiany w moim WRXe,i we francuskim Carglass-ie wycenili mi wymiane +szyba na 2700 euro :!: :!:.

Chcialem sie dowiedziec co na to ubezoieczalnia :?: :?: .

szyba ktora posiadam ma podgrzewanie na dole do wycieraczek-sprawdzalem dzisiaj, niestety na Islandii jest sprawa taka ze jedziesz do ubezpieczalni i dajesz im termin na jaki Ci pasuje wymiana, wtedy daja Ci namiary gdzie masz sie zglosic(zapewne ubezpieczalnia ma umowe z firma zajmujaca sie wymiana szyb) i tyle, rachunek przychodzi na konto bankowe i tyle(jakie koszty to nie wiem bo jeszcze nie bylem sie umawiac ale wiem ze 15% musze zaplacic pomimo iz place AC i dodatkowe ubezpieczenie przedniej szyby :/ - takie uroki tego zimnego kraju).

les, niestety nie pamiętam (tym bardziej, że nie płaciłem ;) ), ale wątpię, żeby to było aż tyle... ale Francuzi w ogóle wydają mi się dziwni. W ASO w Lyonie kiedyś zapłaciłem 100 EUR za zdjęcie dwóch kół i sprawdzenie wyważenia :shock:

i czasem jak szyba jest porządnie zamarznięta i nawet od wewnątrz oszroniona, to gdy się włącza ogrzewanie to zanika sygnał radiowy :mrgreen:

u mnie tak jest zawsze jak wlacze grzanie, nie moge dojsc czemu :cry:

poruszacie takie skompliowane tematy, a ja dopiero niedawno odkryłem w OBK, że jest guzik, za pomocą którego ogrzewa się tylną szybę i lusterka.... :oops::oops::oops:

no prosze Cie, przeciez nawet maluchy mialy podobny przycisk, znaczy klawisz :mrgreen:

-- 24 lis 2010, o 19:13 --

sherif, a nie mija po jakimś czasie? Bo na zdrowy rozum tak się powinno tylko dziać, jeśli gdzieś prąd przebija z ogrzewania na antenę...

Niestety nie, jezeli jestem w duzym miescie, np w Wawie, to praktycznie roznicy nie ma, ale wystarczy juz wyjechac 30km od centrum, radio gra ok, wlaczyc szybe i juz nic nie slychac :oops: a radio zaczyna skanowac f.

Mowisz przebicie, ale gdzie ? Szyba grzeje normalnie, polaczenia elektrycznego z antena w szybie nie ma, wiec nie mam pojecia w jaki sposob zakloca antene.

Kiedys, zaraz po kupnie, mialem problem,ze radio w ogole nie odbieralo, serwis po 2 godzinach rozlozyl rece (fakt, ze mieli ogranicozny czas). Ja spedzilem wieczor i znalazlem, byl uszkodzony kabel antenowy w okolicach slupek A- szyberdach :shock: , naprawilem, radio dziala, tyle, ze do czasu wlaczenia grzania.

sherif, ach chwileczka, Ty masz OBK. Jeśli dobrze pamiętam, u Ciebie antena jest w tylnej bocznej szybie czyli z dala od drucików ogrzewania... mimo to stawiałbym na jakieś przebicie, może bezpośrednio na przewodach? Ale piszę to bazując na tym, co zaobserwowałem u siebie - więc lepiej powinien to jakiś elektryk ocenić :oops:

sherif, ach chwileczka, Ty masz OBK. Jeśli dobrze pamiętam, u Ciebie antena jest w tylnej bocznej szybie czyli z dala od drucików ogrzewania... mimo to stawiałbym na jakieś przebicie, może bezpośrednio na przewodach? Ale piszę to bazując na tym, co zaobserwowałem u siebie - więc lepiej powinien to jakiś elektryk ocenić :oops:

Chyab w starszym modelu tak bylo (ale czy tylko w OBK ?), od MY04 jest we wszytskich w tylniej szybie + wzmacniacz w klapie. AFAIR sa dwa obwody anteny w gornych rzedach: lewy i prawy, nie wiem czemu tylko jeden z nich jest podpiety, drugi jest bez polaczenia - mzoe do wersji UK :lol:.

Nizsze druty to ogrzewanie. Przebicia nie ma bo by mi sie napiecie pojawialo na antenie, a tego nie ma :roll: , cos jakby sialo i nie jest to charakterystyczne buczenie czy pierdzenie, poprostu ginie stacja. Uwazam, ze to cos raczej z kablem jest nie tak, jest on strasznie cienki i idzie przez cale auto przez mase zakamarkow .. ale dlaczego ma to zwiazek z ogrzewaniem. probowalem kiedys podlaczyc antene, ktora mam zamontowana w dachu (3-zakresowa, w tym FM), ale bez zmian.

sherif, no to zagwozdka :( a tą dachową antenę podpinałeś bezpośrednio do radia? Bo jeszcze mi przyszło do głowy - nie wiem czy to w ogóle możliwe - że kabelek podciągnięty bezpośrednio do przycisku może być jakoś wadliwie zamontowany, a przecież znajduje się tuż przy radiu...?