Skocz do zawartości

obsluga seryjnego DVD w 2010 Outback Legacy - format muzy


master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam pomocy w sprawie poprawnego zapisu muzyki na plycie DVD tak aby seryjne DVD w OTB 2010 to czytalo. Probowalem zapisac plyte jak mp3 plyta DVD - nie czyta, jak DVD z danymi - nie czyta.

Zaczynam sie wkurzac ze nie mam zmieniarki 6 cd jak w modelach gorzej wyposazonych.,

Ma ktos jaks rade??

Muze mam na MacBook u Appla

 

Czy ktos nagral 4,7 gb muzy i mu to odtwarza DVD????

jak ? na czy? w jakim formacie? jakim programem?

 

Wie ze mozna przez Bluetooth z Iphona lub Ipod Touch ale chcialbym wykorzystac DVD

Na marginesie czy z Iphona widac liste utworow? pewenie nie

Szkoda ze nie ma tego usb byloby latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tak nagrac aby po wlozeniu do domowego DVD dzialalo - ale mp3 na plycie DVD to raczej nieslyszalem aby sie komus udalo... moze zrob konwersje na audio :idea: A jakiego programu uzywasz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos nagral 4,7 gb muzy i mu to odtwarza DVD????

Nagrałem 8GB (Dual Layer) i DVD bez problemów odtwarza. Jedyne problemy jaki zauważyłem, to obcinanie dłuższych nazw utworów (powyżej 25-35 znaków) oraz wszystkie katalogi muszą znajdować się na jednym poziomie (subfoldery i tak są wyświetlane jako foldery główne na płycie).

 

Nagrywane z Ashampoo Burning Studio jako jedno-sesyjna (sesja zamknięta) płyta z danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos nagral 4,7 gb muzy i mu to odtwarza DVD????

Nagrałem 8GB (Dual Layer) i DVD bez problemów odtwarza. Jedyne problemy jaki zauważyłem, to obcinanie dłuższych nazw utworów (powyżej 25-35 znaków) oraz wszystkie katalogi muszą znajdować się na jednym poziomie (subfoldery i tak są wyświetlane jako foldery główne na płycie).

 

Nagrywane z Ashampoo Burning Studio jako jedno-sesyjna (sesja zamknięta) płyta z danymi.

 

 

Ile jest to utworów skoro mp3 nie wchodzi - jaki format muzy mp3 nagrane jako dane? czyli nie dvd muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie żartuj że nie można mp3 na DVD

Nie ze nie mozna, tylko jeszcze nie slyszalem aby w prosty sposob zwykly odtwazacz lykal - cos trza konwertowac ...nie wiem jak to dokladnie dziala, ale ja nagrywam zwyklym Nero i dziala pozniej wszedzie :wink: Uzywam opcji automatycznych i dzieje sie samo :arrow: na jedna plyte 4,7GB weszlo cos 584 pliki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem to brak wsparcia dla plyt multisesyjnych w wielu odtwarzaczach audio.

Plytke nalezy ciachnac jako data z zamknieciem sesji. Nie wiem czy DAO, TAO ma tu zastosowanie ale pewnie ma ;)

Sam wlasnie sie na to nacialem wypalajac wbudowanym w winde shitexem. W weekend podejscie drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak:

 

1. Zgrałem swoje płyty audio CD na PCta (Windows 7) po prostu wkładając je do napędu i odpalając Windows Media Player. WMP domyślnie kompresuje do 128kB/s, tworzy pliki WMA w folderze "Moja muzyka", a struktura katalogów to [wykonawca]\[album]. Dodatkowo uzupełnia pliki WMA o informacje o tytule utworu, wykonawcy, tytule albumu itp. pobrane automatycznie z sieci. Ponad pięćdziesiąt płyt zajęło mi ok 2GB, więc mniej niż połowa jednowarstwowej płyty DVD.

2. Następnie cały folder "Moja muzyka" wypaliłem na płycie w trybie jednej sesji. Użyłem programu ImgBurn. Należy pamietać o wyborze systemu plików Joliet, to zwiększy limit rozmiaru nazwy pliku do 64 znaków. Nie próbowałem UDFa (limit: 255 znaków). Niestety, fabryczna DVD Nav nie obsługuje polskich znaków, więc w ich miejscu wyświetlane są pytajniki. Struktura folderów jest "spłaszczona", tj. wszystkie są na jednej liście, bez względu na faktyczne zagnieżdżenie.

3. Po włożeniu płyty po prostu zaczęło grać :D

 

Zabieram się do zgrania reszty płyt. Spróbuję wypalić to na dual-layer DVD - powinno wejść ok. 200 albumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za porady koledzy,

udało mi się nagrać płytę DVD, która czyta subaru OTB 2010.

Program dla Mac (Apple) Simple Burns 2

projekt z danymi DVD

Format mp3 160kb/s

system plików iso 96660 + Joliet

 

 

program nagrywa tez DL - double layer - wiec ponad 7 giga muzy

 

Niestety rzeczywiści nie widać podkatalogów (wszystko jest w jednym worku) i nazwy są skrócone, pod tym względem mp3 nagrane na CD jakoś lepiej wypada - widać wiecej informacji

Próbowałe nagrać w systemie UDF (DVD-ROM) ale ilość miejsc spada masakrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

u mnie nie ma problemów z muzyka w mp3, nagrywałem zarówno na DVD jak i na DVD DL przy pomocy nero, w którym jest opcja tworzenia DVD muzycznej mp3. Co do wielosesyjności, nagrałem zwykłe DVD jako wielosesyjne i czytało, ale DVD DL wielosesyjne mi nie przeczytało. na DVD DL zmieściłem 110 albumów (ok 1600 utworów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...