Skocz do zawartości

problem z tempomatem


184334

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, po pierwsze zawsze Check Engine (jak sie zaswieci) odcina tempomat - wtedy miga Cruise i świeci Check.

Po drugie - po myciu wystarczy, że było/nastąpiło przez jakiś czas przebicie na przewodach wys nap i silnik przez chwile nierówno pracował i Check może sie zaświecić.

Zdejmij klemy z akumulatora na jakąś chwile (minuta, dwie).

Włącz jakiś odbiornik napięcia (hamulec [swiatła STOP], lampki drzwi, cokolwiek) chodzi o to żeby zużyć wszelką zmagazynowaną w układach elektronicznych energię oczywiscie przy odłączonym akku.

Ponownie podłącz akku.

Odpal auto i zobacz co sie dzieje, jak dalej bedzie wywalało Check`a to - czytanie błędów, lub serwis, jak nie to gitara, coś było zachlapane.

Nie zapomnij zaprogramować na nowo stacji w radiu :D

 

PS: Dodatkowo, przy LPG, Check potrafi sie zaswiecać przy przełączaniu z benzyny na gaz szczególnie w okresie jesiennym (wilgoć) i nie koniecznie przewody muszą być utlenione (stare) i mieć przebicia, ale wystarczy że są jakiegoś "niewyrafinowanego" :lol: producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po pierwsze zawsze Check Engine (jak sie zaswieci) odcina tempomat - wtedy miga Cruise i świeci Check.

 

Nie zgadzam sie z tym "zawsze".

 

Nie widzialem tego w żadnym samochodzie.

 

Np. zona w swoim Foresterze nie dokrecila korka paliwa, wywalilo blad i zapalilo Check Engine, ale nie bylo problemu z Cruise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Pierwsza rekomendacja ASO - zresetowac komputer. Po wyjechaniu z serwisu i po przejechaniu paru kilemotrów kontrolki ponownie rozbłysły. Diagnoza ASO-sonda lambda. Po wymianie przejechałem kilka tysięcy kilometrów i ponownie zaczęło migac. Tym razem ASO stwierdziła że padł katalizator. Wymieniłem, ale nie na oryginalny subarowski tylko na metalowy audi i dopóki nie sprzedałem przez kilka tysięcy był spokój. Nie sądzę więc że to kwestie paliwa tylko właściwego odczytania błędu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Pierwsza rekomendacja ASO - zresetowac komputer. Po wyjechaniu z serwisu i po przejechaniu paru kilemotrów kontrolki ponownie rozbłysły. Diagnoza ASO-sonda lambda. Po wymianie przejechałem kilka tysięcy kilometrów i ponownie zaczęło migac. Tym razem ASO stwierdziła że padł katalizator. Wymieniłem, ale nie na oryginalny subarowski tylko na metalowy audi i dopóki nie sprzedałem przez kilka tysięcy był spokój. Nie sądzę więc że to kwestie paliwa tylko właściwego odczytania błędu,

 

Czasami pomaga wlanie "lepszego" paliwa . Wprawdzie to na długo nie pomaga , ale nawet kilka tysięcy kilometrów nie zapala się . Czasami sonda , czasami katalizator a czasami tempomat umiera . W imprezie mojej zony jak się zapalało to kazali mi co trzecie tankowanie robić V-POWER . Faktycznie to pomaga w moim przypadku , bo kończy się sonda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po pierwsze zawsze Check Engine (jak sie zaswieci) odcina tempomat - wtedy miga Cruise i świeci Check.

 

Nie zgadzam sie z tym "zawsze".

 

Nie widzialem tego w żadnym samochodzie.

 

Np. zona w swoim Foresterze nie dokrecila korka paliwa, wywalilo blad i zapalilo Check Engine, ale nie bylo problemu z Cruise.

 

Który rocznik tego forestera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Pierwsza rekomendacja ASO - zresetowac komputer. Po wyjechaniu z serwisu i po przejechaniu paru kilemotrów kontrolki ponownie rozbłysły. Diagnoza ASO-sonda lambda. Po wymianie przejechałem kilka tysięcy kilometrów i ponownie zaczęło migac. Tym razem ASO stwierdziła że padł katalizator. Wymieniłem, ale nie na oryginalny subarowski tylko na metalowy audi i dopóki nie sprzedałem przez kilka tysięcy był spokój. Nie sądzę więc że to kwestie paliwa tylko właściwego odczytania błędu,

 

A moze pamietasz jaki to byl blad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...