Skocz do zawartości

Legacy 2,5 1997 r. manual - czy warto?


*kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam jakiegos kombi na zime i mam mozliwosc kupna Legacy kombi z 1997 roku, silnik 2,5 z gazem. Auto stoi we Francji i nie mam pojecia czy gaz jest fabryczny, czy dokladany i jaka to instalacja.

Auto jest w chyba dobrej kasie, bo juz zarejestrowane powinno wyniesc w granicach 9 tysiecy.

Z zewnatrz wyglada ok, nie jezdzilem, ani nawet nie odpalalem, ale przed ewentualnym kupnem to zrobie. ;)

 

Mam tylko takie pytanie, czy jest sens sie w ogole interesowac tym modelem. Silnik ma jakies typowe bolaczki, ktore moga odpychac kupujacego?

 

Wydaje mi sie to ciekawa opcja, bo jest pojemne, ma 4x4, manualna skrzynie (ma 2 drazki, wiec jakis pewnie reduktor czy cos w tym stylu - nie mialem nigdy 4x4) i powinno sie fajnie sprawowac w zimie.

 

Co myslicie? :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*kamil zadajesz dziwne pytania .

To jest boxer H4 2,5 156 koni . Kombi miały reduktor . Z tym dorównywaniem dzwiękowo to musisz sprecyzować do którego 2,0 porównujesz bo było kilka . Jeśli stan jest dobry to bierz , a z gazem udaj się do jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo kurde troche sie podjaralem tym autem. ;)

Musze sie w miare szybko okreslic, bo dzis by pasowalo wstepnie zarezerwowac auto jesli by mnie interesowalo.

Nie mialem nigdy auta z gazem, nie mialem nigdy Subaru, wiec pojecia zadnego nie mam, a czasu na rozeznanie sie niewiele.

Z tego co na szybko znalazlem, to problemem sa uszczelki pod glowica w tym silniku.

 

Na seryjnym wydechu ma to w miare przyjemny dzwiek? Masakruje mnie dzwiek Imprezy GT/WRX i dlatego pytam o podobienstwo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten nie jest zaturbiony . Oczywiście można nad dzwiękiem popracować :wink: W Krakowie masz kilka serwisów ASO i kilka nieaso . Nigdy nie miałem gazu , ale podobno te silniki znoszą go podobno znakomicie . Ty jeszcze upewnij się czy to jest legacy czy może OUTBACK , bo to też różnica .

Jeśli możesz to wklej zdjęcia :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej czy gorzej?

Na drodze lepiej , w terenie gorzej . Jest trochę różnic w wyposażeniu i wyglądzie . Jak będziesz zamawiał go to zapytaj . Jak kupisz to zapytaj po cichu o serwisy dobre w Twojej okolicy .

 

-- 21 paź 2010, o 19:30 --

 

I ZMIEŃ TEN TYTUŁ TEMATU :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z moich dwóch Subaru to Outback 2.5 automat z 97 roku. Auto nie do zabicia, 2.5 b. dobrze znosi gaz. Jedyne mankamenty uszczelka pod głowicą i panewka. Poza tym jeśli auto nie zostało wcześniej "zmęczone" będzie służyć dopóki całe nie zardzewieje :wink: Dźwięk nie taki jak w WRX albo STI ale też bardzo ładny, nawet na seryjnym wydechu.

 

Natomiast nie budzi mojego zaufania ogłoszenie gdzie ktoś pisze o silniku V6 w subaru :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*kamil poproś o zdjęcia , to przybliży nam to opinię o aucie . Nie znam osób niezadowolonych z tego modelu . Daj przynajmniej więcej informacji , to można będzie ocenić i uczciwość sprzedającego , albo jego wiedzę . Może to być handlarz i nie znać auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest handlarz, bo auto stoi w komisie niedaleko paryza. 2 moich znajomych trafilo ma niego przypadkiem i od nich mam info, ze to "2,5 V6". wzielo sie to pewnie stad, ze uslyszeli 2,5 i od razu w glowie rodzi sie, ze to 6 cylindrow, bo na 4 to troche za duza pojemnosc. ;)

 

kumpel bedzie we wtorek we francji i chcialem jak najszybciej zarezerwowac auto. szukam czegos na zime, bo jestem bez auta, a mam mala coreczke i chcialbym miec cos pewnego jak pojawia sie sniegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil,

nie kupuj jakiegokolwiek samochodu tak szybko i pochopnie bo może się on okazać czarną dziurą, która będzie wysysała pieniądze z Twojego portfela. Widać, że masz znikome pojęcie o tym modelu i może o marce, a to jak wszyscy wiemy najlepsza marka :D , a za najlepsze się słono płaci.

Co z tego, że cena wydaje się atrakcyjna. Już sam ten fakt świadczy o tym, że auto jest podejrzane.

 

Mam podobny model - 98' też 2.5L tylko że automacie. Szukałem wymarzonego auta prawie rok przeglądając polskie, niemieckie i szwajcarskie giełdy i w końcu zleciłem sprowadzenie auta ze Szwajcarii gostkowi, który się tym zajmuje (gł. subarki). Zgodnie z umową auto było w dobrym stanie, w pełni sprawne, nie wymagające żadnego wkładu finansowego..... przynajmniej przez pierwsze pół roku.. i na to też byłem gotowy, bo po 12-13 letnim aucie, nawet Subaru, trudno się spodziewać, że będzie jak nowe.. W warsztacie Subaru, mechanicy bardzo chwalili super stan silnika i ogólny stan fury, ale też mnie uświadomili co mnie czeka, no i się doczekałem: po pół roku ostrej zimy i testowania mojej bryki zaczęło padać pneumatyczne zawieszenie, wymieniłem hamulce (tarcze, zaciski, klocki), w końcu wymieniłem zawieszenie na klasyczne (od imprezy WRX) , na wiosnę padły uszczelki pod głowicą, jeszcze doszły "drobiazgi" jak wymiana jakiś małych gumek w stabilizatorach (zawias), uszczelnienie wycieku z dyfra i silnika. TERAZ jest CACY, ale od marca do maja wydałem na te "drobiazgi" ponad 7 tysi ! A na pocieszenie powiem, że wcale tego nie żałuję bo zamierzam śmigać tą bryką póki nie zgnije i nie zardzewieje, bo to czołg i najlepszy pojazd do pałowania pozostałych aut w zimę i nie tylko...

 

Nie rób głupot nie bierz żadnego auta, bez sprawdzenia jego stanu przynajmniej u 2 niezależnych mechaników (najlepiej zaznajomionych z Tobą)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Legacy czy Outback z 97 roku to jeden pies, różniły się w zasadzie kilkoma pierdołami wewnątrz, zawieszeniem i malowaniem. Wersja 2,5 litra w OBK była wtedy tylko z automatem.

Ja miałem OBK '98 w manualu, podobno rzadkość... W OBK I były tylko motory 2,5 i miały 150 kucy (156 było w II). Auto podciekało tu i ówdzie, ale ogólnie bardzo fajna fura :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...