Skocz do zawartości

Moduł do haka forester 2006


z_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcę założyć hak do forysia do przewożenia rowerów. kłopot w tym że jeden warsztat twierdzi że niezbędny jest moduł elektryczny inny że nie jest potrzebny. Może ktoś z forumowiczów ma podobny dylemat albo już zamontowany hak i podpowie co jest z tym modułem. Wiadomo chodzi o kasę za moduł żądają ok 400 zł

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami nic nie może przesłaniać tablicy rejestracyjnej i świateł tylnych w związku z tym by zgodnie z prawem przewozić rowery na bagażniku zamontowanym do tylnego haka koniecznie jest "wyniesienie" oświetlenia tylnego za rowery oraz zamontowania tam tablicy rejestracyjnej. Co do modułu to będziesz po prostu potrzebował standardowego gniazda hakowego, do którego będziesz mógł podłączyć rzeczony bagażnik.

 

O taki mniej więcej bagażnik może chodzić chodzić - jak widzisz powiela on światła tylne i miejsce do montażu tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem hak i wiązkę sam...

nie potrzeba żadnego modułu(chociaż na pewno ułatwia sprawę) można się wpiąć bezpośrednio do przygotowanego złącza elektrycznego, które jest ukryte w bagażniku po prawej stronie pod osłonami plastikowymi na tylnej ścianie.

W razie problemów ze zlokalizowaniem zrobię zdjęcie poglądowe.

 

pozdrawiam

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki bagażnik w swoim 06, żaden moduł do haka nie był potrzebny. "Rejestrację" zrobiłem sam, natrysnąłem biały prostokąt, nakleiłem litery i cyfry zbliżone wielkością do orginalnych, zakupione w sklepie dla plastyków. Nie miałem do tej pory kontroli. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to do końca prawidłowe rozwiązanie. Nie zamierzam za każdym razem przekładać tablicy, co też nie jest właściwe. O otrzymaniu trzeciej w wydziale komunikacji słyszałem różne historie. Przyznaję, że sam się o taką nie starałem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem haczyk produkcji Brink (Holandia) - eurohak (kula odkręcana na 2 śruby)

Max. masa przyczepy: 2135 kg

Nacisk na kulę: 85 kg

Cena: 590 zł

Link do strony Brinka:

http://www.brink.eu/trekhaak.php?lid=4& ... 2500&tid=3

instrukcja jest pod: manual towbar

Duża oferta jest w firmie Auto Sklep AS Wawa.

Najlepszy oczywiście jest ten z ASO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

pozwole wtracic sie w wątek. Czy montująć nagłosnienie w samochodzie, wzmacniacz zasilacie z wiazki +12V czy ciagniecie bezposrednio z aku?? Oczywiście że z aku bo po co obciazać instalacje. Podobnie jest z modułami. Owszem mozna to podlaczyc na "krotko" jak w polonezach 10 lat temu. Pytanie tylko jak długo pochodza przekazniki pracujace z wiekszym pradem i inne podzespoły łacznie z wiazka ktora sie nagrzewa :lol: O tym instalatorzy raczej nie mówia by nie zniechecić klienta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Ja montowałem hak i wiązkę sam...
nie potrzeba żadnego modułu(chociaż na pewno ułatwia sprawę) można się wpiąć bezpośrednio do przygotowanego złącza elektrycznego, które jest ukryte w bagażniku po prawej stronie pod osłonami plastikowymi na tylnej ścianie.
W razie problemów ze zlokalizowaniem zrobię zdjęcie poglądowe.
 
pozdrawiam
S.
Odkopie temat

Czy to jest to złącze?
Są może jakieś wtyczki czy schemat podpięcia? b6f083ac075db0351771b04f65ee985d.jpg

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną kostkę miałem w imprezie najlepiej weź miernik i sprawdź gdzie co jest. Ja musiałem uciąć wtyczkę i dorobić inną bo nie miałem takiej wtyczki.
Nie chciało mi się mierzyć ;) ale tak pewnie zrobię

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...