Jump to content

Regulacja wysokości świeteł przestała działać

MARIN

Recommended Posts

Witam

Co może być przyczyną że przestała mi działać regulacja wysokości świateł ani jedno ani drugie się nie reguluje, a jeszcze dwa dni temu działało ? może jakiś bezpiecznik, tylko gdzie go szukać ?

Jak działa ten mechanizm, tzn gdzie jest czujnik który określa położenia samochodu jego obciążenia. Pacjent Forek

O jakim czujniku ty myślisz ? Takie czujniki są tylko przy światłach xenonach .

Właśnie o tym myślę. Mam coś takiego na prawym wahaczu i nie jestem pewien czy to jest to. Ostatnio przeguby które przekładają wychylenie wahacza do potencjometra się zapiekły i wyrwały mocowanie z wahacza

• 1 year later...

Dziś miałem podobny przypadek.

Przyczyną było urwanie się szczotki wewnątrz pokrętła w przełączniku pozycjonowania świateł.

Należy rozłożyć przełącznik usunąć stare plastikowe zgrzewy, w miejscu zgrzein wywiercić 3 otwory Fi 1,5mm,

przeszlifować szczotkę i pokrętło drobnym papierem ściernym, nałożyć klej na pokrętło tak by klej dostał się do wywierconych otworów, przykleić szczotkę do pokrętła w taki sposób żeby klej wypłynął przez otwory w

szczotce można, go trochę rozprowadzić tak by klej rozpłynął się łącząc 3 otwory.

Zalecam kleje 2 składnikowe, ja kleiłem na żywicą metakrylową jeżeli ktoś takiej nie posiada może być poxipol, distal lub inna żywica 2 składnikowa.

Ewentualnie można kupić używany,ale mój naprawiony podziała pewnie dłużej niż oryginalny :D

http://allegro.pl/subaru-forester-00-02-regulacja-wysokosci-swiatel-i2349295817.html