Jump to content

Płyn Chłodniczy?? Dym spod maski :) PoMoCy....:)

Kaya
 Share

Recommended Posts

Chłopaki mam pytanie, może głupie ale to moje pierwsze subaru a dokładniej WRX 2001r, oczywiście czekam te 5 min żeby ostygł, ale coś z niego śmierdzi i ostatnio jak zgasiłam zaczęło mi dymić spod maski ...płynu w zbiorniczku od chłodnicy jest wg mnie mało....ale nie wiem.............. dymi z lewej strony ( jak stoję przed autem) Co powinnam dolać i gdzie :D Z góry dzięki za pomoc :)

możesz mieć też jakiś wyciek, ale przez czytanie tego wątku raczej nie widać skąd.... :twisted::lol: , podjedź do kogoś, kto ogarnia Subaru i niech obejrzy, jak sam nie potrafisz, to chyba nie jest trudne....jakiej odpowiedzi oczekujesz na pytanie: ludzie, cieknie mi i dymi, co to jest? jak napisał filester, w Subaru często cieknie spod uszczelek pokryw zaworowych, prosto na wydech, i jak się oliwa wypala, śmierdzi i dymi. ale płyn chłodniczy parując - też dymi....

płynu w tym metalowym zbiorniczku powinno być na full, dolej i zobacz czy ubywa podczas jazdy (np 1dzień) miałem ostatnio to samo w swoim GT i kolegi Megane, że ciekło z chłodnicy i dym spod maski ;) skończyło się na wymianie chłodnicy, ale oczywiście może równie dobrze być to wyciek oleju i kapanie na coś gorącego jak pisali przedmówcy.

ja miałem taki wyciek z węża wspomagania, też jest po lewej stronie (patrząc z przodu) i dym leciał aż przez wlot na masce. to taki gumowy wąż połączony z metalowym elementem i zbiornikiem wyrównawczym płynu wspomagania

W GT i WRX lubi się sam psuć

To ja jeszcze dodam (z doświadczeń własnych, niestety) pękniętą osłonę prawego wewnętrznego przeg. napędowego i związane z tym "obrzyganie" smarem kolektora i 1-wszego tłumika. Dymiło wzorcowo... a i zapaszek był niezły. :(