Jump to content

Transport z Chin


PLayer

Recommended Posts

Mam pytanko na temat transportu z Chin.

Prawdopodobnie zamówię w Chinach katalogi firmowe (2000 angielskich, 1000 polskich). Chciałem spytać o szczegóły dotyczące transportu.

Już wyczytałem, że cena, którą oni podają (FOB) dotyczy tylko druku i załadowania na statek (bez ubezpieczenia itp.). Więc popytałem ich o cenę CIF - Cost, Insurance and Freight.

Dla mnie najoptymalniejszym rozwiązaniem byłby transport bezpośrednio od nich angielskich katalogów do Anglii, polskich do Polski ale nie wiem jak to z kosztami wychodzi (głównie jeśli chodzi o Polskę).

Czy ktoś może z grubsza przybliżyć mi procedurę jak to się odbywa? Ja to widzę: zamawiam, płacę za druk, transport od nich na statek i statek (w tym ubezpieczenie). Przypływa to Anglii i teraz co? Ktoś zadzwoni do mnie? Czy będę miał jakiś tracking number i mając to mogę sam sobie po to pojechać i odebrać? Kiedy należy opłacić cło i ile mniej więcej ono wynosi?

Przepraszam za ogrom pytań ale nigdy nic z Kraju Kwitnącej Wiśni (tym bardziej z Chin :) ) nie kupowałem, szczególnie tak sporej ilości i nie chciałbym popełnić głupiego błędu a przez to stracić pieniądze i czas.

Dzięki serdeczne z góry i pozdrowionka. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...