Skocz do zawartości

Transport z Chin


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko na temat transportu z Chin.

Prawdopodobnie zamówię w Chinach katalogi firmowe (2000 angielskich, 1000 polskich). Chciałem spytać o szczegóły dotyczące transportu.

Już wyczytałem, że cena, którą oni podają (FOB) dotyczy tylko druku i załadowania na statek (bez ubezpieczenia itp.). Więc popytałem ich o cenę CIF - Cost, Insurance and Freight.

Dla mnie najoptymalniejszym rozwiązaniem byłby transport bezpośrednio od nich angielskich katalogów do Anglii, polskich do Polski ale nie wiem jak to z kosztami wychodzi (głównie jeśli chodzi o Polskę).

Czy ktoś może z grubsza przybliżyć mi procedurę jak to się odbywa? Ja to widzę: zamawiam, płacę za druk, transport od nich na statek i statek (w tym ubezpieczenie). Przypływa to Anglii i teraz co? Ktoś zadzwoni do mnie? Czy będę miał jakiś tracking number i mając to mogę sam sobie po to pojechać i odebrać? Kiedy należy opłacić cło i ile mniej więcej ono wynosi?

Przepraszam za ogrom pytań ale nigdy nic z Kraju Kwitnącej Wiśni (tym bardziej z Chin :) ) nie kupowałem, szczególnie tak sporej ilości i nie chciałbym popełnić głupiego błędu a przez to stracić pieniądze i czas.

Dzięki serdeczne z góry i pozdrowionka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...