Skocz do zawartości

Piekielne sprzegło


gustaw_MY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy więc prosze o zrozumienie :)

Kupiłem subarynke - ukochane auto o którym marzyłem od lat. Oczywiście jak to klasyka coś było ukryte :) a było to sprzęgło do wymiany :)

Moje autko to americano MY03 WRX 2.0 ustawiony przez VTG na 285KM.

Śmiha pieknie, ale sprzęgło padło (: Co możecie polecić ze sprzęgieł żeby starczyło na dłuzej, Jazda mieszana z ostrym ruszaniem z pod świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na troche bardziej poważne odpowiedzi niz sprzęgło od poloneza (:.... mam poczucie humoru, ale szukam pomocy

ruszam ostro spod świateł bo tak lubie :) nie bede kłamać że nie sprawia mi to radości :)

 

Kupując auto własciciel poinformował mnie że sprzęgło twardo wchodzi i trzeba mocno dościskać. Nie wiem czy to akurat specyfikacja

tego sprzęgła czy kwestia tego że faktycznie było na ukończeniu?

Co do techniki ruszania to ruszam ostro :) i szybko zmieniam biegy przy około 5tys obr. Sprzęgło dociskam na moment (jak najkrótszy) zeby tylko zmienić bieg. Wyuczono mnie troche na SJS :)

 

patrzyłem na zakres sprzęgieł tutaj:

http://sklep.nie-ASO.pl/Subaru-przeniesienie-napedu-sprzegla-s-pol-_1230559826,1230551326,1230549750__.html

ale cięzko powiedziec które pasuje do mojego auta i czy jest drogo (?)

 

bede wdzięczny z arady oraz info ile taka przyjemnośc (zakup sprzęgła seryjnego) może kosztować?

Czy możecie polecic sklepy, miejsca gdzie takie sprzęgło mozna nabyć najtaniej :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki za info. Podpowiadam sobie i Wam żeby było łatwiej :)

 

Auto jest z USA jak napisałem z 2004 roku (pierwsza rejestracja)

Podkrecone jest do 285KM więc wolałbym zeby sprzęgło dawało rade :)

 

W sklepie Intercarsa znalazłem produkty exedy i sachsa.... które polecacie?

 

Czy jesli wymieniam sprzęgło to powinienem wziąć pod uwage w wycenie tylko tarcze czy tez docisk i łozysko też?

Może i pewnie brzmi to pytanie smiesznie, ale jestem laikiem w tym temacie. W moich poprzednich autach słuzbowych wszystko robił serwis i nie interesowałem się zbytnio co i jak wymieniają.... teraz jak się ma swoja ukochana zabawkę to sytuacja diametralnie sie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież chłopak napisał ze ma 03 WRX to czemu miałby wsadzona mocniejsza skrzynie? Ni chyba ze coś przoczylem to inna sprawa.

 

Bo Cichy (znajomy taki) robił to auto pod siebie (wnoszę, że to jest ten sam wóz bo się moc, rocznik, pochodzenie i vtg zgardza), ale mu się dziecko pojawiło i musiał sprzedać. I wetknął tam między innymi mocniejszą skrzynię.

 

gustaw_MY, srebrny jest? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jak wymieniać to tylko komplet! Może oczywiście zdarzyć się z doscisk jest dobry a tarcza zjechana jednak mając już moc większa i skrzynie lepsza nie ma co iść w pól środki. Nowy komplet to nowy.

 

Fajnie ze masz mocniejsza skrzynie;)! Badalen temat tydzień temu i wsYscy polecają oryginalne kompletne sprzęgło= OEM robione przez Exedy wiec mówi to samo za siebie.

 

Jak chcesz żeby pozylo dłużej to nie ruszaj z piekien na 4butach bo tak jak koledzy mówią za pól roku będziesz się pytał jak wymienić drugi bieg albo jakie mocniejsze sprzęgło polecacie ;)

 

 

Pzdr!

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY03 WRX 2.0 ustawiony przez VTG na 285KM.

 

 

podobno, tak słyszałem, coś mi się obiło o uszy, ptaszki ćwierkają - że jak po super wykres to tylko do VTG - gustaw może warto sprawdzić moc na innej hamowni :D

 

...tak tylko z ciekawosci sugeruje, i koniecznie powiedz co wyszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu z moja słuzbowa Astra 1.6 to kopa ma :) he he

Panowie, wielkie dzieki za dobre rady :) doceniam i wdrażam w życie

auto Panowie to te (jesli się jeszcze strona otwiera)

http://allegro.pl/subaru-impreza-wrx-pakiet-sti-2004-i1231331869.html

 

znane Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY03 WRX 2.0 ustawiony przez VTG na 285KM.

 

 

podobno, tak słyszałem, coś mi się obiło o uszy, ptaszki ćwierkają - że jak po super wykres to tylko do VTG - gustaw może warto sprawdzić moc na innej hamowni :D

 

...tak tylko z ciekawosci sugeruje, i koniecznie powiedz co wyszło :wink:

 

Tak, ta firma zrobiła mi w A3 turbo remap. Dostałem wykres, gdzie widniało 186km i 300nm. Wynik zacny, ale przed remapem zapomniałem im powiedzieć, że mój wóz to nie jest najczęstsze 150 km a 180 :mrgreen:

Ad meritum - kolega wstawił td05, ic od STi, przelot, pompkę - chyba trzeba być strasznym nieudacznikiem, żeby takiego wyniku nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie w Wawa powiedziano mi że wymiana sprzęgła na standardowe subarynkowe będzi ekosztować z robocizną 1900,-

czy to normalna cena?

cena jest bez docisku, sama tarcza sprzęgła

możecie mo doradzić czy jestem łojony finansowo czy to cena ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...