Skocz do zawartości

Mycie silnika


shodan

Rekomendowane odpowiedzi

W Legacy turbo pod maską jest wymiennik, przez który pompa tłoczy płyn chłodzący, a właściwy intercooler znajduje się pod zderzakiem. Aktualnie "dopieszczam" autko u lakiernika, mam zdjęte zderzaki i nie omieszkam umyć chłodnicy intercoolera, klimy i silnika.

Żeby być upierdliwym to to co jest za zderzakeim nazwałbym chłodnicą płynu intercoolera, a sam intercooler-czyli tak gdzie chłodzi sie powietrze doladowane przez turbinę jest pod maską. I to powietrze chłodzone jest cieczą. To jest tintrercooler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrcyrycycescy fanie :twisted: ,

zdjecie bylo zrobione ponad rok temu, ale do dzis jest mi wstyd :wink: ,

ze pod maska siedzial taki a nie inny akumulator. wszystko jednak musze

bezlitosnie zwalic na poprzedniego wlasciciela, a jak :lol: .

obecnie prunt jest juz z innego pudeleczka i nie ma wstydu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, gdzie w Warszawie można umyć silnik w Subaraku?

Tak, żeby potem odpalił? :twisted:

Pytałem pana na myjni, do której często jeżdze - powiedział, że nie ma problemu, ale jak otworzyłem maskę to powiedział, że się nie podejmuje :mrgreen: :roll:

 

pozdr!

 

Myc mozna jak najbardziej a nawet trzeba, szczegolnie po zimie (sol). Pamietaj zeby nie myc goracego silnika, odlaczyc kleme od aku i nie lac po intecoolerze i alternatorze. Po myciu uzyj sprezonego powietrza do wydmuchania wody z zakamarow i odpal auto. NIe powinienes go gasic az do pelnego odparowania wody bo para wodna jest bardzo wredna dla instalacji elektrycznej. Dobrze jest po myciu zabepieczyc komore silnika specjalnym srodkiem do tego przeznaczonym np. firmy dinitrol. Zwroc uwage czym beda Ci myli silnik bo na niektorych myjniach uzywaja kwasu do felg co w najlepszym przypadku powoduje zmatowienie lakieru a napewno skutecznie usunie woskowe zabezpieczenie antykorozyjne komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...