Jump to content

Mycie silnika

shodan

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje, gdzie w Warszawie można umyć silnik w Subaraku?

Tak, żeby potem odpalił? :twisted:

Pytałem pana na myjni, do której często jeżdze - powiedział, że nie ma problemu, ale jak otworzyłem maskę to powiedział, że się nie podejmuje :mrgreen: :roll:

pozdr!

tak tylko dopowiem ze Everpol to nie myjnia tylko i tuning zrobisz i opony wymienisz i muzyczke zalozysz.ale fajne chlopaki sa i kumate.natomiast myjnia jest tuz obok i tez koleszka myslacy.mieszkalem tam obok przez pare lat i zawsze tam wracam.

klopot jest teraz z dojazdem bo z polawskiej w energetyczna nie da sie teraz wjechac bo budujo jakies centrum chandlowe,trzeba wjechac od tylu tzn skrecic w lewo przy salonie tojoty i po paruset metrach za ostrym zakretem w lewo w energetyczna.na plocie po lewej stronie bedzie baner EVERPOL .

vert, Everpol dwa lata odkupil te myjnie :)

shodan, nie mam zielonego pojecia. Zawsze robilem to w pakiecie z myciem nadwozia, woskowaniem i czyszczeniem wnetrza. Placilem cos ok. 80-100zl za wszystko. Tylko pamietaj, zeby przykryli czyms alternator. Lepiej tego samemu dopilnowac.

vert, Everpol dwa lata odkupil te myjnie :)

shodan, nie mam zielonego pojecia. Zawsze robilem to w pakiecie z myciem nadwozia, woskowaniem i czyszczeniem wnetrza. Placilem cos ok. 80-100zl za wszystko. Tylko pamietaj, zeby przykryli czyms alternator. Lepiej tego samemu dopilnowac.

no to sorry :oops::oops::oops: nie wiedzialem o tym :shock:

Na ogol ludnosc serwisowa odradza mycie, chyba ze jest to koniecznme w celu okreslenia wyciekow.

No ale sa tez obywatele kochajacy swe pojazdy, ktorzy musza miec lsniace silniki.

A wyobrazta se nieumyty silnik w ferrari albo Lambo widoczny przez szybe?No srednica estetyczna, co najmniej.

Ale nasze silniki ukryte. No chyba ze sie jadzie na jakies zawody tuningowo pokazowe - wtedy nie ma wyjscia.

ja myłem silnik w legacy parę dni temu (od kiedy go kupilem był tak jakiś syf. olej od wspomagania pewnie) nie zakrywalem niczego, ani alternatora, ani chłodnicy i nie było problemu-żadnego. Wcześniej rzedówka nie chciała mi zapalić ale zalano świece.

W bokserze jest to dość trudne :wink:

Edit: mycie kosztowało 29,-PLN

osmiele sie powiedziec, ze moja uwaga o myciu intercoolera byla minimalnie ironiczna, albowiem mozna se niezle pogiac te blaszki, a zdarzaly sie podobno powazne dziury w chlodnicach, jesli myto je karcherem ze zbyt duzym cisnieniem.

Na pewno trzeba do tego poza rączkami używać rozumu. :wink:

Uzywac rozumu? My? Faceci? Rozsmieszasz mnie. Zapytaj mojej zony, albo czyjejs innej.

Swojej dziś wieczorem zapytam :wink:

W Legacy turbo pod maską jest wymiennik, przez który pompa tłoczy płyn chłodzący, a właściwy intercooler znajduje się pod zderzakiem. Aktualnie "dopieszczam" autko u lakiernika, mam zdjęte zderzaki i nie omieszkam umyć chłodnicy intercoolera, klimy i silnika.