Skocz do zawartości

Ekran nawigacji w Legacy IV - blokada funkcji podczas jazdy


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre funkcje są niedostępne podczas jazdy - to jakaś kompletna bzdura. Da się to wyłączyć ? Mam się zatrzymać do zera na autostradzie, żeby żona mogla wbić nowy punkt docelowy, albo zmienić mi tryb nawigacji na nocny (auto działa bez sensu w zależności od włączonych świateł, a z dziennym trybem w nocy się jechać nie da bo oślepia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre funkcje są niedostępne podczas jazdy - to jakaś kompletna bzdura. Da się to wyłączyć ? Mam się zatrzymać do zera na autostradzie, żeby żona mogla wbić nowy punkt docelowy,

W nowszych wersjach nawigacji (z DVD) trasę podczas jazdy można modyfikować. Nie można natomiast oglądać DVD przy prędkości powyżej 20 km/h. A przecież dzieciaki mogłyby na tylnych siedzeniach, bajkę oglądnąć.

 

albo zmienić mi tryb nawigacji na nocny (auto działa bez sensu w zależności od włączonych świateł, a z dziennym trybem w nocy się jechać nie da bo oślepia).

W opcjach nawigacji jest możliwość zdefiniowania automatycznego przełączania pomiędzy trybem nocnym i dziennym (nazywa się to AutoDayNight bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach nawigacji jest możliwość zdefiniowania automatycznego przełączania pomiędzy trybem nocnym i dziennym (nazywa się to AutoDayNight bodajże).

Przełączanie ekranu w trybie automatycznym jest uzależnione od włączenia/wyłączenia świateł mijania. Jazda w dzień z włączonymi światłami powoduje, że ekran przełącza się na tryb nocny. W słoneczny dzień na takim ekranie nic nie widać. Z kolei w nocy z dziennym też się nie da. Trzeba to przełączać ręcznie podczas zatrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info z uziemieniem pina - będę miał moment pobawię się.

Chodzi mi właśnie głownie o zmianę trybu pracy ekranu z nocnego na dzienny. Nie można tego zrobić podczas jazdy a tryb auto do niczego się nie nadaje.

Jest obok nawi przycisk do ściemniania wszystkiego - przełączania pulpitu w tryb nocny, czemu on nie przełącza ekranu nawigacji a wszystko inne jest dla mnie zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w temacie podlinkowanym przez koleżankę jest wyjaśnienie skąd się to bierze. Ano stąd, że w Japonii przepisy są takie, że jeśli producent nie zablokuje możliwości zabawy ustawieniami podczas jazdy, to w razie wypadku on ponosi odpowiedzialność za powstałe szkody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w temacie podlinkowanym przez koleżankę jest wyjaśnienie skąd się to bierze. Ano stąd, że w Japonii przepisy są takie, że jeśli producent nie zablokuje możliwości zabawy ustawieniami podczas jazdy, to w razie wypadku on ponosi odpowiedzialność za powstałe szkody...

Myślę, że to nie ma znaczenia. Jesteśmy w Polsce :P:mrgreen: .

 

Ja się przyzwyczaiłam i tak jeżdżę. Trudno się nie domyślić, że producent zrobił tak ze względów bezpieczeństwa :roll: :wink: .

 

Jeżeli to komuś przeszkadza i chce to sobie zmienić to ja nie widzę w tym nic złego :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...