Skocz do zawartości

AGX vs. Seria STi


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Stukanie moich amortyzatorów zaczyna doprowadzać mnie już do szału. Nic im nie pomaga.......... :evil:

Pozatym, mają już trochę przejechane i tak powoli zaczynam się zastanawiać co z tym fantem zrobić.

 

Zalety AGXa są takie (względem seryjnego zawiasu STi 03), że raczej nie zacznie stukać za 10 tyś km oraz, że ma regulacje twardości.

 

I teraz pytanie, czy ktoś ma porównanie jak zachowuje się AGX kontra seryjny zawias STi ?

Zależy mi aby właściwości samochodu pozostały takie same. Nie chcę nic obniżać, utwardzać, robić bardziej miękko ani nic w tym stylu.

Zależy mi, żeby było tak samo, nie stukało a pozatym cena AGXa jest bardziej zachęcająca niż zawiasu STi.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w przedstawionej materii ?

 

Czy może lepiej jakiś inny zawias ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety AGXa są takie (względem seryjnego zawiasu STi 03), że raczej nie zacznie stukać za 10 tyś km

 

Eee... no jeżeli mogę swoje trzy grosze wtrącić, to moje AGXy zaczęły minimalnie, cicho postukiwać po kilku tysiącach km. Więc nie wiem, czy to nie jest przypadkiem kwestia mocowań, czy czegoś innego, a nie samych amorków.

 

cena AGXa jest bardziej zachęcająca niż zawiasu STI.

 

Jest ku temu dobry powód. Fakt, w AGX masz regulację tłumienia, ale to wbrew pozorom dosyć prosty układ, który sam w sobie niewie mówi na temat jakości amorków. Wybieranie nierówności jest o wiele lepsze w zawiasie z STI. Nie wiem, jak oni (STI) to robią, ale po przejażdżce WRXem na AGXach i STI ze standarowym zawiasem naprawdę czuć różnicę (na korzyść STI). Z niepotwierdzonych źródeł z kolei wiem, że UltraSR to zawias o bardzo podobnej konstrukcji i charakterystyce pracy do seryjnego z STI. Póki co słyszałem o nim tylko pochlebne opinie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzibi - Czy WRX z AGXami którym jechałeś miał seryjny zawias ? Jeśli tak to porównanie z STI jest raczej nieporozumieniem. Ja mam u siebie oprócz AGX zmieniony zawias ( gumy Powerflex + stabilizatory + rozpórka ) i porównanie z dwoma STI wypadło bardzo dobrze tzn. jako normalny użytkownik nie znalazłem znaczących różnic a zakres regulacji w AGX pozwala dostosować twardość do potrzeb.

Przejechałem ok. 10k km i nic nie stuka. AGCjednak maja niedoróbkę która trzeba usunąć przy montażu. Górny gwint mocowania jest lekko za krotki i kielich potrafi stukać. U mnie oba tylne stukały ale 5mm podkładka załatwiła sprawę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien jesteś, że to amory stukają?

 

No ręki nie dam sobie uciąć, ale auto było później na przeglądzie, na którym nic w sumie nie wyszło, a (podkreślam: ciche) stuki pojawiły się po wymianie amorków i sprężyn. Nie była to uciążliwa sprawa, nic z tych rzeczy. No ale czasami coś tam było słychać.

 

Górny gwint mocowania jest lekko za krotki i kielich potrafi stukać. U mnie oba tylne stukały ale 5mm podkładka załatwiła sprawę.

 

O to... to... :idea: No wtedy właśnie tej wiedzy nie posiadałem :roll:

 

Adam12, oprócz amorków były twardsze i niższe (-35mm) sprężyny. Wiem i zgadzam się, że to zawias uniwersalny i to, że jest regulowany powoduje, że wielu osobom bardziej odpowiada, niż seria STI. Generalnie złego słowa nie powiem, absolutnie nie chciałem, żeby to tak zabrzmiało. Dobry zawias, nawet bardzo dobry. Mi bardziej chodziło o to, że jeżeli chodzi o tłumienie, to mi osobiście bardziej podszedł seryjny z STI - jak dla mnie dużo lepiej się sprawuje na nierównościach. No ale jest droższy, więc wracamy do punktu wyjścia :lol: Ohlins jest jeszcze lepszy i przy tym komfortowy, ale co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij kanapę i wszystko się wyjaśni. sprawdź też mocowanie klapy.

U mnie po usztywnieniu zawiasu i nadwozia tylna klapa "hałasuje" czasami na poprzecznych nierównościach. Sporadycznie potrafi stuknąć. Niewiele da się z tym zrobić ( może wymiana sprężyn mocujących ) ale w jest tak sporadyczne, że odpuściłem temat.

 

Sztywniejsze sprężyny wpływają głównie na charakterystykę "pionową" amora. Ja mam serię ale zmiana gum wahaczy oraz stabilizatorów ( power flex ) + górna rozpórka zmieniło charakterystykę WRX'a diametralnie. Teraz to jest całkiem inne auto mimo, że jeżdżę głownie na 2ce przód i 1ka tył w lecie a w zimie oba na 0.

 

Harvester - jak zdecydujesz się na AGX po zdemontowaniu starych zrób sobie otwory w blachach przychodzących na tylne górne kielichy. Będziesz miał dostęp do regulacji po ściągnięciu kanapy. Inaczej będziesz musiał rozkręcać mocowanie amora. Chyba, że masz kombi....

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGCjednak maja niedoróbkę która trzeba usunąć przy montażu. Górny gwint mocowania jest lekko za krotki i kielich potrafi stukać. U mnie oba tylne stukały ale 5mm podkładka załatwiła sprawę.

 

Tak jest z amorkami do MY04 czy z wcześniejszymi też? W którym miejscu dokładnie trzeba jakąś podkładkę zamontować? :). Sprężyny masz seryjne? Mam zestaw AGX'ów i sprężyny Prodrive do założenia, ale zastanawiam się czy to robić przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaki79 - nie mam pojęcia. :) Ale amortyzatory w WRX od MY03 do MY05 były pewnie takie same. Amor przy górnym kielichu ma płaską blachę/osłonę, która przykręcona jest centralnie umieszczoną śrubą. U mnie po zdemontowaniu amora wystarczyło oprzeć go o ziemię nacisnąć z góry rękoma blachę i słychać było jak stuka. Rozkręcasz, podkładka o odpowiedniej grubości, skręcasz i po sprawie.

Sprężyny mam seryjne ( przebieg 80k km. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stoje przed dylematem żeby zmienić zawias na zimę od STI04 do WRX02 i nie mogę się zdecydować .... Jak się sprawuje taki zawias? Jak z tlumieniem i chodzeniem po xakretach? Jest dość sztywny na seryjnej sprezynie?

 

Mam teraz H&R i jest bajka tylko za niski trochę na zakopianksa zimę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha kumam! Potrzebuje coś wyższego na zimę. Do głowy wpadł mi pomysł gwintu Cusco ale nie mogę znalZc żadnej opinii na jego temat nie mowiacc o tym ze nie wiem jaka jest regulacja...będzie dało się go podnieść i smigac w zimie jak np. Na STI? Na Polskę drogi się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harvester, właśnie cieżko o relacje z jazdy bo mało osób miało do czynienia z takim zawiasem :/

 

Ja mam w tym momencie pakiet stabów Whiteline, ALK, łączniki Whiteline...idzie rozpórka górna na przód i chyba też tyłbędzie ... jak na takim zawiasie może spisywać się zawias z STI ? Miałeś do czyenienia z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...