Skocz do zawartości

Myjnia automatyczna a duzy spojler


JED

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mamy WRXa z dużym spojlerem już od ponad roku i też nigdy nie myliśmy tego auta w myjni automatycznej. Osobiście uważam, że ten niebieski jest wyjątkowo pięknym kolorem a jedyną rzeczą, która ma prawo rysować lakier jest szuter. Obecnie ceny podstawowych programów w myjniach automatycznych i ręcznych mało się od siebie różnią, a w ręcznej jest duża szansa, że zostaniesz ulubionym klientem.

 

 

EDIT: W najbliższej mojego domu ręcznej myjni podstawowe mycie i wycieranie to 14 zł, w automatycznych chyba dużo taniej nie jest ?

 

Jak chcesz coś na temat. Ja osobiście chyba bardziej bałbym się o aluminiową maskę i wlot na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy WRXa z dużym spojlerem już od ponad roku i też nigdy nie myliśmy tego auta w myjni automatycznej. Osobiście uważam, że ten niebieski jest wyjątkowo pięknym kolorem a jedyną rzeczą, która ma prawo rysować lakier jest szuter. Obecnie ceny podstawowych programów w myjniach automatycznych i ręcznych mało się od siebie różnią, a w ręcznej jest duża szansa, że zostaniesz ulubionym klientem.

 

Ja to wszystko rozumiem!

Ale wczoraj stracilem DWIE godziny na znalezienie otwartej recznej myjni, mijajac po drodze 15 automatycznych!!

Wiec czasami moze byc koniecznosc pojechania na "automat", a pytanie dotyczy SPOJLERA, a nie lakeru :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, maska z wlotem też chyba za bezpieczna nie jest w obliczu przeraźliwych szczotek ?

 

Jesteś z Trójmiasta, do morza trzeba było wjechać :wink: . Tak na poważnie, przy niektórych stacjach benzynowych są ręczne, samoobsługowe myjnie. W ostateczności to chyba będzie najlepsze rozwiązanie (bo jak rozumiem, nie masz możliwości umycia przed domem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak jest dobry lakier i dobra myjnia automatyczna to nawet jak się ma wielgachny spoiler z tyłu nic się nie stanie. Ale jeżeli ktoś jest bardzo ostrożny, to zawsze można się bawic samemu na ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mylem mojego samochodu na myjni automatycznej, a okazuje sie, ze czasami moze byc to konieczne. Tyle slowem wstepu :wink:

Pytanie:

Czy myjnia autom. jest bezpieczna dla tych spojlerow?

Szczotka zdazy :D sie podniesc?

 

Nic sie nie stanie. Ten spoiler jest dobrze przyrecony, a nie przyklejony, a szczotka z cala pewnoscia zdazy sie podniesc. Pytanie tylko, czy domyje przestrzen miedzy spoilerem a tylna szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoim poprzednim autem jeździłam od czasu do czasu na automatyczną myjkę. Spojler był, mniejszy niż ten, ale był. Długo wszystko było dobrze, to momentu kiedy na jednej z myjni BP szczota nie chwyciła mi auta za lotkę i nie podniosła mu tyłka na dobre kilkadzisiąt centymetrów w górę. Nic wielkiego się nie stało, ale mało co nie dostałam zawału. To była moja ostatnia wizyta na automatycznej myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze spojlerem nie probowałem nigdy w automatycznej,ale wątpię, że myjki mogłyby wyrwać lub uszkodzić spojler. Podczas jazdy :wink: działają na niego naprawdę duże siły i nic mu zlego nie jest.

A przy okazji kiedyś w trasie zajechalem samochodem na myjnie automatyczną BP. Pan wsadził kartę, ja spokojnie palilem sobie papieroska. Program sie skończył, a auto brudne. Pan poszedł po drugą kartę ("gratisową")i cos podłubał w maszynie. Zadziałało!!! Gdy dojechalem do domuOkazalo się, że myjnia wyszczotkowała mi auto prawie na sucho. Jak zobaczyłem rysy na lakierze, to malo co zawału nie dostałem :evil:

Nie wróciłem reklamować, bo wiem, że wszystkiego by się i tak wyparli :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji kiedyś w trasie zajechalem samochodem na myjnie automatyczną BP. Pan wsadził kartę, ja spokojnie palilem sobie papieroska. Program sie skończył, a auto brudne. Pan poszedł po drugą kartę ("gratisową")i cos podłubał w maszynie. Zadziałało!!! Gdy dojechalem do domuOkazalo się, że myjnia wyszczotkowała mi auto prawie na sucho. Jak zobaczyłem rysy na lakierze, to malo co zawału nie dostałem

Nie wróciłem reklamować, bo wiem, że wszystkiego by się i tak wyparli

 

Swoim poprzednim autem jeździłam od czasu do czasu na automatyczną myjkę. Spojler był, mniejszy niż ten, ale był. Długo wszystko było dobrze, to momentu kiedy na jednej z myjni BP szczota nie chwyciła mi auta za lotkę i nie podniosła mu tyłka na dobre kilkadzisiąt centymetrów w górę. Nic wielkiego się nie stało, ale mało co nie dostałam zawału. To była moja ostatnia wizyta na automatycznej myjni.

 

To co piszecie, potwierdza tylko moja opinie o myjniach na stacjach BP :lol::lol:

 

Ciekawe, czy wszystkie sa od tego samego producenta?

 

Ja bylem 2 razy UWIEZIONY na stacji BP:

-szczotka wkrecila sie w hak holowniczy i zablokowala cala myjnie, a ze bylo to w nocy, to czekalem 2h na "fachowca"

-myjnia po prostu stanela w srodku programu i nie dalo sie nic zrobic! na szczescie zostalem dopuszczony do pogrzebania w automatyce i jakos udalo mi sie wyjechac :)

 

Ciekawe, bo na zadnej innej stacji takie rzeczy mi sie nie przydarzyly, a poprzednie auto mylem 2 razy w tyg, co po 6 latach bylo widac :wink:

 

Nie zamierzam tym autem bywac na autom myjni, niemniej jednak, czasami to koniecznosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED, naprawdę konieczność ? A te samoobsługowe myjnie ręczne przy stacjach ? Niektóre auta mają taki klar (ta przeźroczysta, ochronna warstwa którą kładzie się na lakier), że wystarczy jedno mycie i już widać. Nie wiem jak jest w Subaru.

 

P.S. Szczotki nic złego nie zrobią z maską i wlotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED, naprawdę konieczność ? A te samoobsługowe myjnie ręczne przy stacjach ? Niektóre auta mają taki klar (ta przeźroczysta, ochronna warstwa którą kładzie się na lakier), że wystarczy jedno mycie i już widać. Nie wiem jak jest w Subaru.

 

P.S. Szczotki nic złego nie zrobią z maską i wlotem ?

 

Jak pisalem wyzej, w poniedzialek stracilem 2 godziny na znalezienie CZYNNEJ myjni recznej, i stad "koniecznosc"!

 

A te szczotki samoobslugowe, to dla mnie porazka i zawsze nabijam sie z ludzi (a fe :oops: ), ktorzy nawrzucaja zetonow za 10PLN, cali sie ochlapia i spoca zeby na czas zdazyc, a 50 metrow dalej (doslownie!) jest myjnia reczna, gdzie za 15PLN umyja i wytra do sucha auto!

 

Eee tam, nie chce mi sie chlapac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o szczotka samoobsługowych tylko karcherach samoobsługowych czy jak to się zwie. Zawsze możesz stanąć na takim stanowisku koło stacji, i latać z wiaderkiem do WC :mrgreen: Przecież to tylko w ostateczności :wink:

 

To wlasnie mialem na mysli! Taki skrot myslowy :wink: .

W jednym z takch punktow juz widzialem ZAKAZ przynoszenia wlasnego sprzetu :lol: do mycia, jak to maja w zwyczaju robic okoliczni blokersi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...